duze spalanie wegla
Moderator: Redakcja e-instalacje.pl
-
dominiik10
- Początkujący

- Posty: 1
- Rejestracja: 17 gru 2012, 14:37
duze spalanie wegla
Witam. Posiadam piec UKS-N o mocy 17 kW z dmuchawa i sterownikiem ATOS. Pale w nim węglem orzechem drobnym. Dom jest nieocieplony, posiada piwnice na równo z ziemia strych oraz powierzchnie zamieszkiwana 80m2. W ciagu 2 miesiecy spalilem ponad 2 tony wegla. Pale od góry jednak przeraza mnie ilosc wegla ktora spalam, zastanawiam sie czy problem tkwi w dmuchawie ktora nie potrfi utrzymac temperatury ustawionej na sterowniku. Ustawiam temp na 70 stopni, dmuchawa dmucha az do momentu gdy dojdzie do 70 stopni potem zalacza sie nadzor i poddmuchuje tylko co 1 min po 10sek jednak temperatua nie moze sie utrzymac i po okolo 10 min temp spada na 64 stopnie (potem nawet wiecej do 60 stopni) i zalacza sie dmuchawa ktora caly czas dmucha i znowu podbija temp do 70 stopni i znowu spada i tak caly czas. Czy przez to ze dmuchawa tak czesto dmucha powoduje to szybsze spalanie wegla, jesli tak to jak temu zaradzic ?
Re: duze spalanie wegla
Możliwości może być wiele np lipny węgiel. Proszę wydłużyć przedmuchy. Nie wiem jaki typ sterownika trudno powiedzieć.
-
zbyszekr114
- Zainteresowany

- Posty: 62
- Rejestracja: 22 sie 2009, 10:59
Re: duze spalanie wegla
Witam.Moim zdaniem jest kilka powodów spalania tak dużych ilości węgla .Pierwsza to budynek jest nieocieplony ,spróbować palić mieszanką węgla z miałem lub węgla z koksem dobrego gatunku tylko nie palić samym koksem może odkształcić ruszta wodne ,paląc czopuch powinien być tylko lekko ciepły i ostatni za mało płaszczy wodnych w piecu .
Re: duze spalanie wegla
Sprawdź czy jest dobry ciąg kominowy, może jest szyber przymknięty.
Re: duze spalanie wegla
Tak logicznie, sytuacja wygląda następująco, budynek jest nieocieplony więc masz duże straty ciepła przez ściany, dach. Te straty musisz pokryć spalając większą ilością paliwa.
Czy w poprzednim sezonie grzewczym ilość zużywanego węgla była mniejsza? Czy wymieniałeś kocioł?
Czy w poprzednim sezonie grzewczym ilość zużywanego węgla była mniejsza? Czy wymieniałeś kocioł?
Re: duze spalanie wegla
W kotłach dmuchawa ma za zadanie dostarcza się odpowiedni nadmiar powietrza by paliwo spalało się efektywniej, wg. mnie to jest ok.dominiik10 pisze:Czy przez to ze dmuchawa tak czesto dmucha powoduje to szybsze spalanie wegla, jesli tak to jak temu zaradzic ?
Re: duze spalanie wegla
Nie "nadmiar" a odpowiednią ilość powietrza by paliwo się dopalało. Dodatkowo dmuchawa może się wyłączać i pozwalać na przyduszenie ognia gdy nie jest potrzebne pobieranie większej ilości energii.
-
Kociol_net
- Aktywny

- Posty: 139
- Rejestracja: 20 lip 2012, 7:05
Re: duze spalanie wegla
Dokładnie,ważna jest cyrkulacja powietrza,wiec tutaj może ciąg kominowy szwankuje i stąd takie problemy. Sprawdź to w pierwszej kolejności.
