Salon kąpielowy

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Salon kąpielowy

Post autor: Redakcja »

Salon kąpielowy w stylu skandynawskim. Wykorzystane efekty to sufit napinany Barrisol na suficie oraz belkowanie. Wanna wolnostojąca ustawiona została przed ścianą z fototapetą, która dodaje lekkości aranżacji. Salon kąpielowy
Redakcja

irena.pak
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:59

Post autor: irena.pak »

super fototapeta do łazienki...

Awatar użytkownika
uchatka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2013, 12:29

Post autor: uchatka »

Jak przygotować taką grafikę do montażu w łazience?Laminowanie? wydruk na szkle?

fabrykawnetrz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2012, 16:48

Post autor: fabrykawnetrz »

Najbardziej odporne do łazienki będzie wydrukowanie grafiki na szkle. FABRYKA WNĘTRZ

Niewiadomski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 01 paź 2009, 11:13

Re: Salon kąpielowy

Post autor: Niewiadomski »

Możesz napisać więcej szczegółów odnośnie tego salonu kąpielowego,a w szczególności graffiti na szkle? Do tego jak dobrze rozumiem należy mieć szkło hartowane tak? Interesująca jest także cena,pewnie w praktyce wychodzi bardzo drogo.
Grzejniki, ogrzewacze, styropian, okna dachowe Niewiadomski.com.pl

DorkaBaga
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2013, 8:52

Re: Salon kąpielowy

Post autor: DorkaBaga »

Można też nałożyć tafle szkła na samą fototapetę. Ważne żeby nie miała bezpośredniego kontaktu z wodą.

Grupa Grebud

Fototapeta napinana

Post autor: Grupa Grebud »

Fototapetę na ścianie można również wykonać w technologii napinanej.
Materiał dokładne ten sam jak na sufit, ale dodatkowo nanoszony jest na niego nadruk.
Ale uwaga, nadruk musi być wykonany w technologii UV, czyli odpornej na czynniki zewnętrzne.
Jeżeli zależy nam na niesamowitym efekcie, powłokę transparentną z nadrukiem można podświetlić od tyłu.
Należy pamiętać że nadrukować na takim materiale można wszystko, jednak aby uzyskać właściwy efekt, jakość, rozdzielczość i wielkość zdjęcia musi być odpowiednia. O to powinien zadbać instalator u którego zamawiacie taki sufit czy ścianę napinaną. On też powinien zadbać o odpowiednie oświetlenie.
Taka ściana lub sufit z nadrukiem mogą mieć szerokość do 2,50 m bez żadnego zgrzewu czy łączenia, oraz długość do ok. 8 m. Są też napinane materiały tekstylne, których szerokość to maksymalnie 5 metrów a długość takiego nadruku to 50m.
Jeżeli jednak ściana czy sufit ma być większego rozmiaru, powłoki typu DPS są ze sobą zgrzewane, a powłoki tekstylne typu Clipso łączone są w profilu.
Jeżeli będziesz zainteresowany takim sufitem czy ścianą z nadrukiem, skontaktuj się po prostu z dobrym instalatorem, który wyjaśni Ci z czym to się je :)
Nie zawsze taki materiał jest dobrym rozwiązaniem na ścianę - jeżeli Twoje dzieci lubią rysować po ścianach, to może być problem z usunięciem śladu po długopisie czy flamastrze; istnieje też ryzyko uszkodzenia materiału przez psa czy tym bardziej kota.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aranżacje wnętrz”