miasto podłączyło się do prywatnej studzienki

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

asiulla13
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2012, 10:26

miasto podłączyło się do prywatnej studzienki

Post autor: asiulla13 »

miasto budując drogę (3 lata temu) podłączyło się do naszej prywatnej studzienki kanalizacyjnej i teraz po każdej większej burzy i opadów deszczowych wszystko spływa z drogi do naszej studzienki i zalewa nam piwnicę (woda wybija przez toaletę).Czasami woda sięga po kolana! to już trzeci raz. miasto twierdzi, że nie ma pieniędzy, a nasze fundamenty i ściany niszczeją. co możemy zrobić w tej kwestii? bardzo prosimy o jakąś poradę.

boogi

Re: miasto podłączyło się do prywatnej studzienki

Post autor: boogi »

zamontuj zawór zwrotny (burzowy) na przyłączu

Franzelot
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 22 sie 2011, 17:43
Lokalizacja: Toruń

Re: miasto podłączyło się do prywatnej studzienki

Post autor: Franzelot »

Weź prawnika i załóż sprawę w Sądzie Powszechnym. Na początku poniesiesz koszty ale później zostaną Tobie zwrócone. Weź jakiegoś specjalistę, który także oceni straty jakie przez to poniosłaś (mam na myśli tutaj podmywanie budynku i koszty remontu z tym związane). Po wyroku Sądu Miasto nagle będzie musiało znaleźć pieniążki na opuszczenie Twojej studzienki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”