mocowanie kabla do ściany z cegły

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Grzegorz_n
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2009, 22:52

mocowanie kabla do ściany z cegły

Post autor: Grzegorz_n »

Witam serdecznie :)

Bardzo proszę zorientowanych o rady i sugestie :)

Generalnie problem banalny, ale dla nie bardzo ważny.
Będę musiał ułożyć na zewnętrznej ścianie starej kamienicy z cegły kilkadziesiąt metrów kabla internetowego. Czynność będzie wykonywana bezpośrednio z dachu, tak więc będę musiał położyć się na dachu i na wysokości dwóch/trzech cegieł poniżej dachu, będę układał kabel. Wiercenie otworów na kołki odpada, ponieważ punktów podparcia kabla jest zbyt dużo. Dlatego też chciałem zastosować materiał / element, który można wbić miedzy cegłę i który (po wbiciu), będzie w miarę stabilny - w miarę, gdyż kabel sam w sobie nie jest ciężki i bardziej chodzi tutaj o wiatr itp.

Możecie mi podpowiedzieć, co może najbardziej nadawać się do tego celu?
Może akurat przeczyta to ktoś, kto już robił coś podobnego i sprawdziło się w praktyce, a może ew. komuś przyjdzie coś ciekawego i pomysłowego do głowy.


Z góry dziękuję za każdą informację i pozdrawiam serdecznie :)

Grzegorz


Grzegorz_n
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2009, 22:52

Re: mocowanie kabla do ściany z cegły

Post autor: Grzegorz_n »

Witam :)
elpapiotr pisze:http://elektro-hurt.bazarek.pl/category/75899/uchwyty-do-przewodow.html
Dziekuję za link, tyle tylko, że te uchwyty wymagają wiercenia otworów w ścianie, a ja na wstępie zaznaczyłem, że wiercenie nie wchodzi w rachubę. Ponadto, to jest zewnętrzna ściana budynku, w zimie będzie osadzał się tam lód, więc i ciężar wzrośnie niemiłosiernie, a takie plastikowe uchwyciczki, to zapewne nie zdadzą egzaminu.

elpapiotr

Re: mocowanie kabla do ściany z cegły

Post autor: elpapiotr »

Witam.

Na wskazanej stronie są również uchwyty z gwoździami, do wbijania, i o nie mi chodziło.
Uchwyty te są ulubione przez telefonistów, którzy na nich rozwieszają przewody.
Warto spróbować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje elektryczne”