puszka elektryczna i kostka

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Oleg5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2009, 13:06

puszka elektryczna i kostka

Post autor: Oleg5 »

Witajcie!
Zrobiłem modernizację przewodów elektrycznych w mieszkaniu z aluminiowych na miedziane. 3x1,5 kwadrat na oświetlenia i 3x2,5 kwadrat na gniazda wtykowe. Ze wszystkim sobie poradziłem, lecz puszkę rozgałęźną zdemontowałem i nie spisałem sposobu połączenia kabli i zaczął się kłopot. W załączeniu szkic. Czy jest ktoś wstanie podać mi jak podpiąć kable w kostce?
Od bezpiecznika przewód 3 żyłowy i dalej przesyłowy następnie oświetlenie łazienka i przedpokój przełączniki jednostopniowe. Dwa przewody od licznika i przesyłowy wiem jak podłączyć do kostki natomiast jak podpiąć na jednej kostce te dwa pomieszczenia?
Za wszelką pomoc dziękuję.
Nie wiem jak wkleić szkic, aby zobrazować zagadnienie

elpapiotr

Puszka i kostka

Post autor: elpapiotr »

Witam.
Kolega Oleg5 pisze:Nie wiem jak wkleić szkic, aby zobrazować zagadnienie
1. Do galerii zdjęć na forum
2. Fotosik - załącznik/lin do zdjęcia
3. Imageshack@ / załącznik

Oraz oświadczenie wykonawcy, że instalacja jest wykonana zgodnie z przepisami, nadaje się do podłączenia i
przekazania do eksploatacji :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje elektryczne”