Małe pęknięcia na łączeniach płyt

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Pamta
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 gru 2015, 12:05
Kontaktowanie:
Małe pęknięcia na łączeniach płyt

autor: Pamta » 09 wrz 2019, 8:42

Czołem.
W rok po wykończeniu pokoju na łaczeniach płyt gipsowych pojawiły się pęknięcia. Narazie są one mało widoczne, ale za to denerwujące. Z tego co pamiętam to fachowcy naklejali na płyty siatkę, a następnie łatali szary gips dolina nidy. Moje pytanie - czy pęknięcia będą dalej się powiększać? Czy raczej nie? Ewentualnie jak to naprawić bez konieczności dużego remontu?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 890
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Małe pęknięcia na łączeniach płyt

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 13 wrz 2019, 8:37

Szanowny Panie,
wraz z upływem czasu pęknięcia mogą się powiększać. Do spoinowania płyt najlepiej wykorzystać dedykowane do tego celu wyroby. Rozwiązaniem jest oczyszczenie i zagruntowanie podłoża oraz ponowne nałożenie siatki, z zastosowaniem elastycznej masy do spoinowania płyt. Rekomenduję Śnieżka Acryl-Putz® MS 30. Masa jest przyczepna do podłoża, w swoim składzie zawiera włókna celulozowe, które zwiększają jej parametry wytrzymałościowe. Dodatkowe atuty to odporność na skurcz i pękanie, łatwość szlifowania oraz śnieżnobiały kolor


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów