Kostka brukowa pod wiatę - jaki podkład

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

zapoznonafilm
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2020, 12:14
Kostka brukowa pod wiatę - jaki podkład

autor: zapoznonafilm » 12 wrz 2020, 12:31

Chciałbym położyć kostkę brukową Polbruk Nostalite 4cm w miejsce trawnika pod planowaną wiatę rowerową. Powierzchnia 3 m. kw. Użytkowanie tej ścieżki będzie minimalne, kilka razy dziennie stawanie na kostce i parkowanie roweru. Na internecie sa filmy na których wystarczy podsypanie kostki piaskiem z cementem, ale są rownież instrukcje że trzeba kruszywo + geowłówkninę + piasek. Rozumiem, że pod ruch samochodowy jest to niezbędne, ale w moim przypadku jakie warstwy powinienem wyłożyć aby ta kostka była stabilna?

Obecnie dookoła trawnika kilka centymetrów pod ziemią są fundamenty betonowe stabilizujace chodnik, murek i obrzeże betonowe (zdjęcie terenu). Rozumiem, że muszę skuć te fundamenty żeby położyc równo kostkę, ale zastanawiam się czy teraz nowa kostka sama w sobie będzie stabilizować te elementy czy powinienem między np. kostke a murek coś jeszcze umieścić lub wylać.

kostka-teren-zaznaczenie.jpg

Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów