Betonowe donice - jak je wykonać we własnym zakresie?

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Robertcarlos
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2020, 6:59
Betonowe donice - jak je wykonać we własnym zakresie?

autor: Robertcarlos » 22 lip 2021, 13:47

Cześć , chce wykonać betonowe donice na balkon w których będą zasadzone tuje. Zrobiłem formę drewnianą i zalałem ją wylewką betonową CEKOL WB80. Do środka wsadziłem siatkę metalową w celu zbrojenia wnętrza. Dziś to rozebrałem i naroża się rozeszły. Czy zbrojenie powinno być także na rogach ? W momencie zalewania forme opukiwałem młotkiem aby wszystko się dobrze rozeszło i w sumie tak się stało. Na rogach jednak pojawił się sam piasek ( większe ziarna ) które wcale się nie związały i się zaczęło sypać. Reszta była ok. Czy może ktoś polecić sprawdzoną zaprawe ? Cekol nie jest specjalnie tani. Czy zaprawę powinienem przesitowć aby pozbyć się większych ziaren ?

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Betonowe donice - jak je wykonać we własnym zakresie?

autor: Domores » 23 lip 2021, 8:33

Nie wymieszałeś dokładnie, bo jak byś nie miał grudek piasku to pewni nic by nie odpadło i wszystko trzymało. Masz może zdjęcie tej donicy?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1048
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Betonowe donice - jak je wykonać we własnym zakresie?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 29 lip 2021, 22:21

Szanowny Panie,
Przed aplikacją zaprawy należy dokładnie zapoznać się z kartą techniczną produktu oraz sposobem przygotowania. Jeżeli w rogach donic jest obecny piasek oznacza to, że zaprawa została najpewniej nieprawidłowo wymieszana. Do jej wymieszania najlepiej zastosować mieszadło. Do malowania donic polecam farbę Śnieżka Beton Posadzka. Dzięki temu uzyska Pan estetyczną powłokę o trwałym kolorze, która będzie odporna na ścieranie.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów