Projekt domu z myślą o przyszłości

Zanim zaczniesz budowę swojego wymarzonego domu zobacz jak budują użytkownicy naszego forum i podyskutuj o swoim projekcie. Uwiecznij każdy etap budowy swojego domu?
Konsultant Viessmann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Projekt domu z myślą o przyszłości

autor: Konsultant Viessmann » 29 maja 2019, 11:09

Witajcie,

dzisiaj trochę o podstawach, czyli o tym, jaki projekt domu wybrać, by był energooszczędny i dostosowany do tego, by w przyszłości spełnić oczekiwania i być gotowym na nowe technologie.

Jedną z kluczowych decyzji, przed jakimi staje inwestor planując budowę domu jest wybór projektu. Powinien on być dostosowany przede wszystkim do potrzeb przyszłych domowników oraz wymagań działki, na której ma stanąć dom. Wybierając projekt domu z pewnością warto kierować się również przyszłymi kosztami jego użytkowania. Stanowią one bowiem główne obciążenie rodzinnego budżetu.
Szacuje się że 2/3 kosztów związanych z utrzymaniem domu to wydatki ponoszone na jego ogrzewanie. Dlatego już na etapie wyboru projektu domu warto postawić na rozwiązania, które ograniczą straty ciepła z budynku i jego zapotrzebowanie na energię.
Więcej w kolejnym materiały firmowego bloga Viessmann - [więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam!

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 362
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Projekt domu z myślą o przyszłości

autor: Zami » 01 cze 2019, 18:46

Ogromny wybór projektów domów najdziesz na [MGProjekt] My myślimy o projekcie domu parterowego z tej strony. Podoba nam się kilka i chyba zdecydujemy się na jeden z nich. Dom budujemy dla nas i dla dzieci. Myślę, że jedno z nich zamieszka w tym domu a dla drugiego wybudujemy kolejny w niedalekiej przyszłości. Oczywiście stawiamy na dom energooszczędny.

Konsultant Viessmann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Projekt domu z myślą o przyszłości

autor: Konsultant Viessmann » 07 cze 2019, 12:48

Zami pisze:Ogromny wybór projektów domów najdziesz na [MGProjekt] My myślimy o projekcie domu parterowego z tej strony. Podoba nam się kilka i chyba zdecydujemy się na jeden z nich. Dom budujemy dla nas i dla dzieci. Myślę, że jedno z nich zamieszka w tym domu a dla drugiego wybudujemy kolejny w niedalekiej przyszłości. Oczywiście stawiamy na dom energooszczędny.


Ja akurat nie szukam, tylko informuje o tym, jaki budynek wybrać.

A skoro decydujecie na dom energooszczędny to jakie kryteria bierzecie pod uwagę przy wyborze projektu?


Wróć do „Zdjęcia z budowy domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów