Mieszkanie na strychu, wykorzystanie wolnej powierzchni na suficie

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Player1123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2021, 13:40
Mieszkanie na strychu, wykorzystanie wolnej powierzchni na suficie

autor: Player1123 » 10 maja 2021, 14:13

Witam

Jestem właścicielem mieszkania na poddaszu i chciał bym wykorzystać wolną przestrzeń nad mieszkaniem na pokój bądź dwa mikro. Budynek jest przed wojenny, z dachem dwu spadziowym pokryty dachówką ceramiczną. Strych jako mieszkanie to około 3/5 powierzchni, a 2/5 to wspólna część użytkowa wspólnoty mieszkaniowej.

Chciał bym się dowiedzieć czy takie pomieszczenie ocieplone wełną i wykończone płytą osb można sobie dowolnie zagospodarować na cele mieszkalne. Czy jednak potrzebne są ekspertyzy budynku? Czy dach wytrzyma obciążenie?
Czy potrzeba na takie czynności pozwolenia na budowę, zgłoszenia? Dla świętego spokoju otrzymał bym zgodę wszystkich sąsiadów.

W wolnej powierzchni nie ma okien , są trzy różne kominy. Jedyny mur w moim mieszkaniu oprócz kominów to 3 metry oddzielające od klatki schodowej.

Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów