Majster chce zapłaty za nie wykonaną robotę

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

okti325
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2022, 22:50
Majster chce zapłaty za nie wykonaną robotę

autor: okti325 » 14 kwie 2022, 0:24

Witam wszystkich, w domu zaczęliśmy remont poddasza za kwotę około 13 tysi za robociznę. Majster chciał jeszcze sam załatwiać koniecznie materiały, ale jednak sami zdecydowaliśmy się załatwiać. Ogólnie poddasze czyli poniemiecki strych praktycznie był cały goły i jest tam mnóstwo roboty. Majster twierdzi, że zrobił połowę i domaga się za tą połowę zapłaty. My jednak twierdzimy, że tej połowy nie ma. Chciałem to zweryfikować opisując remonty wykonane. Otóż chodzi o wykonanie dwóch pokoi dla synów po 15 m kwadratowych jeden pokój. Na umowie są wyszczególnione takie etapy:
Rozbiórka ścianki działowej (stara ścianka postawiona jeszcze przez innego wykonawcę) oraz postawienie nowej
Postawienie ścianki kolanowej
Zabudowa komina płytami GK
Wymiana podłogi
Stelaż dachu dwuspadowego (wełna, stelaż, płyta GK szpachlowanie)
Stryszek
Zabudowa powierzchni nieużytkowej
Szlifowanie drewnianych belek
Gładź (ściana styropianowa)
Wykonanie pomieszczenia na łazienkę w przyszłości, zabudowa GK
Teraz przedstawię etapy, które majster wykonał. Podeślę fotki chodź może nie być zbyt widać. Pracuje już 10 dni. Ogólnie to wymienił podłogę na połowie strychu kładąc płyty OSB. Druga połowa była wcześniej zrobiona przez innego. Zrobił stelaż na ściankę działową i stelaż ściany kolanowej, stelaż na łazienkę. Chodź pionowe słupki ze stelażu się specjalnie nie trzymają, ale może tak ma być nie wiem. Stelaż na sufit też jest i nad nim podłoga z desek, podłoga stryszku który będzie nad pokojami. Oczywiście na tych stelażach mają być przykręcane płyty GK, ale jeszcze nie ma ani jednej płyty przykręconej. Wełna jest rozłożona tylko przy ściankach strychu tych bocznych mniejszych, a i tak nie wszędzie. No w sumie to tyle, bardzo dużo brakuje, a żaden z etapów wymienionych w umowie nie został dokończony. Może jednak się mylimy, bo faktycznie trzeba trochę czasu by ten stelaż na GK postawić i go wymierzyć. No ale ciężko mimo wszystko mówić tutaj o połowie. Majster robi jeszcze z jednym pomocnikiem/pracownikiem. Robią po 8 godzin dziennie. Jutro mają 11 dzień i chce połowę pieniędzy, bo połowa pracy, a na umowie jest, że rozliczenia wypłacane za WYKONANE wcześniej prace. Fotki robione w nocy także mogą być trochę nie widoczne. Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Baks
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Majster chce zapłaty za nie wykonaną roboę

autor: Baks » 17 cze 2022, 13:29

Zapłata po wykonaniu pracy, nigdy wcześniej


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów