Wilgoć na ścianie

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Bosman1705
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2018, 13:38
Wilgoć na ścianie

autor: Bosman1705 » 24 gru 2018, 14:13

Witam. Jestem nowy na tym forum, pragnę się przywitać. Sprowadza mnie tutaj pewien problem. Mieszkamy w bloku na 3 ostatnim piętrze. W sezonie jesienno zimowym zaczęła lecieć nam po ścianie woda. Z jednej strony jak i z drugiej strony ściany. Myśleliśmy, że jest to jakiś Przeciek z dachu. W miejscu gdzie leci woda, ściana jest bardzo zimna wręcz lodowata. Zglosilismy to zarządcy i jak się okazało nie jest to żaden wyciek. W ścianę biegnie jakąś rura wentylacyjna. Kiedy na dworze robi się zimno robi się ona chłodna i jednocześnie chłodzi ścianę. W miejscu gdzie ściana jest zimna skrapla się woda i stąd mamy piękny zaciek. Próbowali jakoś ocieplic tę rurę i jest trochę lepiej. Jednak widać nadal mokre miejsce na ścianie. Poniżej wrzucam zdjęcia jak wyglądało to w najgorszym okresie. Dodam, że w mieszkaniu nie mamy wilgoci i dbamy o, aby mieszkanie było świeże i przewietrzone. Mamy w domu urządzenie do mierzenia wilgotności powietrza i jest zawsze w normie, jakieś 50-60 procent. Teraz jak w okresie świątecznym więcej się gotuje to wilgotność wzrasta do 70 procent ale jest to chyba normalne. Powiedzcie mi czy ten zaciek jest spowodowany nasza winą czy zarządca powinien to naprawić? https://zapodaj.net/cf612459e3e65.jpg.html

PandaKici
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2019, 14:16
Re: Wilgoć na ścianie

autor: PandaKici » 19 lut 2019, 14:36

Jesienią mieliśmy spory problem z wilgocią na ścianie. Pogorszyło się zimą. Na próbę wynajęliśmy nagrzewnicę elektryczną z Ponako. Po kilku dniach wilgoć zaczęła schodzić. Później zdecydowaliśmy się na zakup i przyniosło oczekiwane rezultaty. Myślę, że wiosną poszukamy innego rozwiązania.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów