Wentylacja mechaniczna Sypialnia z wanną

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

patrycja888
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2018, 12:31
Wentylacja mechaniczna Sypialnia z wanną

autor: patrycja888 » 13 wrz 2018, 12:36

Jak rozwiązać sprawę wentylacji mechanicznej sypialni, w której jest zainstalowana wanna z umywalką (WC jest w osobnym pomieszczeniu). Czy podczas projektu rekuperacji należy zastosować w takiej sypialni zarówno wywiew jak i nawiew czy może sam wywiew? Jakie przyjąć minimalne wartości strumienia powietrza w m3/h?

pio_
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 03 kwie 2018, 22:33
Re: Wentylacja mechaniczna Sypialnia z wanną

autor: pio_ » 16 wrz 2018, 12:02

Pewnie trzeba zdecydować, czy będzie to raczej łazienka w której z rzadka można spać, czy bardziej pokój, w którym czasami można wziąć kąpiel.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Wentylacja mechaniczna Sypialnia z wanną

autor: Rafał Cichocki » 03 paź 2018, 8:47

Witam,

Jeżeli łazienka w sypialni będzie odgrodzona ścianką działową można zastosować w pokoju nawiew, a w łazience wywiew. Jeżeli łazienka jest otwarta, to wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. Przy większych pomieszczeniach można wykorzystać zarówno nawiew w strefie sypialni oraz wywiew nad łazienką. Ważne jest, aby element nawiewny był w odpowiedniej odległości od wywiewnego. Przy pomieszczeniu o mniejszej powierzchni oraz sporadycznym wykorzystywaniu łazienki ważniejszym aspektem jest nawiew. Takie aspekty warto uzgodnić z projektantem instalacji lub z wykonawcą. A czy wybrała już Pani producenta rekuperatora?
Jeżeli jeszcze nie, to polecam centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, wynosząca nawet do 90% i bardzo cicha praca. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: [więcej informacji poprzez PW].
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości

Gotowe projekty domów