Okresowa kontrola przewodów kominowych

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Ala194
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2022, 8:53
Okresowa kontrola przewodów kominowych

autor: Ala194 » 22 cze 2022, 9:03

Dzień dobry :)
Może ktoś z was pomoże mi w kwestii co powinien zawierać protokół pokontrolny przewodów kominowych. Chodzi mi konkretniej o szkic/rysunek przewodów kominowych z numeracją pionów. W jednym z artykułów znalazłam taki zapis
" Dokumentacja z przeglądu powinna zawierać następujące informacje: szkice pionowych przewodów kominowych, dla których przypisano numerację pionów, drożności, a także oznaczeniem rodzaju wylotów, z przypisaniem podłączeń do każdego przewodu. Ponadto rysunek powinien zawierać znaki lokalizujące szkic, względem ulicy/ drogi. Jeśli podczas przeglądu stwierdzono usterki (dotyczące np. drożności lub brakiem szczelności), wszystkie te uwagi należy odnieść do numeracji pionu oraz przewodu i obsługiwanego podłączenia."
Czy jest jakaś podstawa prawna co do tego? Czy kominiarz rzeczywiście powinien załączyć taki szkic? Kiedyś przy każdym protokole takowy miałam ale ostatnie przeglądy już go nie zawierają. W Prawie Budowlanym w Art. 62a.1. nie ma mowy o szkicach.

Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów