Nowe mieszkanie a wentylacja garażu

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

CeglA
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, 18:11
Nowe mieszkanie a wentylacja garażu

autor: CeglA » 17 maja 2018, 23:05

Witam wszystkich i bardzo proszę o radę.

Po długich poszukiwaniach znalazłem bardzo odpowiadające mi mieszkanie. Dokonałem już rezerwacji i byłem zdecydowany na zakup. W ostatniej chwili dowiedziałem się, iż przy ścianie sypialni idzie pion instalacji wentylacyjnej garażu. Mieszkanie znajduje się na ostatnim ( drugim ) piętrze. Na dachu ma znajdować się wentylator od systemu wentylacji garażu, również przy sypialni. Ma on pracować cyklicznie.

Załączam plan z widocznym pionem wentylacyjnym przylegającym do ścian:

Obrazek

Czy Waszym zdaniem istnieje ryzyko, iż wentylator będzie słyszalny nocą w mieszkaniu? Obecnie nie można tego sprawdzić, ponieważ budynek będzie oddany do użytku za około pół roku. Sam garaż jest mały i posiada tylko 13 miejśc postojowych. Obawiam się tego hałasu i obecnie wstrzymałem się z finalizacją zakupu. Mam jeszcze 5 dni na decyzję. Jedyną moją wątpliwość wzbudza ten wentylator umieszczony na dachu, przylegający do mieszkania. Wg. projektu ściana jest wykonana z pustaka 25cm, a strop ma 24cm. Sam pion ma posiadać dodatkową izolację.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam

Agat83
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 503
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Nowe mieszkanie a wentylacja garażu

autor: Agat83 » 22 maja 2018, 19:29

Myślę, że nie powinno być to słyszalne, ale jeśli chcesz nabrać takiej pewności może udaj się do firmy która zajmuje się min. Systemami wentylacji i tam skieruj to pytanie. Ja korzystałam z oferty firmy www.intelplast.pl


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów