Nieszczelne kominy sąsiada, Nikt nie jest w stanie pomoc, POMOCY!

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Aneta0Nowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2017, 16:34
Nieszczelne kominy sąsiada, Nikt nie jest w stanie pomoc, POMOCY!

autor: Aneta0Nowak » 24 lis 2017, 16:50

Bardzo proszę Państwa o pomoc, szukam czegos podobnego w internecie już od lat... nie znalazlam podobnej sytuacji.

Posiadam mieszkanie ( wybudowane 4 lata temu) na parterze.

1 sprawa to fakt że żadne komin w moim mieszkaniu ( 2 w kuchni jeden w łazience ) nie funkcjonują sprawnie, wyciągają dopiero przy uchylonych oknach. Od dewelopera usłyszałam: prosze często uchylać okna. Administracja nie widzi problemu nic z tym nie robi. W innych mieszkaniach zainstalowano nasady hybrydowe u mnei nie, ponieważ administrator nie dostarczyl na czas mojej ekspertyzy ( gdy byly gwarancje) a teraz udaje że nie było tematu. Ja dowiedzialam sie o tym po czasie, gwarancja u dewelopera przepadla.

Druga sprawa - ta gorsza. Dramat. Między moją ubikacją a kuchnia sąsiada jest pion a w nim kominy sąsiada w tym jeden z podlaczonym okapem. Gdy sasiad gotuje wszystko przelatuje do mnie. Kominy sąsiada są nieszczelne co wyszlo na ostatnim przeglądzie kominiarskim na moje zlecenie. Zatkalam otwor rewizyjny, ale to nic nie daje ponieważ do tego komina mam podłączoną toalete jak i umywalkę ( taki byl projekt dewelopera) w paru miejscach jest ukruszona fuga, są szczeliny, martie się również ze zaraz stworzy sie tam grzyb. I znów administracja nie widzi problemu, co więcej nawet nie widzi powodów aby poprosic by sasiad nie używał okapu. Kto jest winny, kto ma to naprawic? Co robic i kogo wezwac, jestem bezradna od paru lat :(

Aga

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24183
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nieszczelne kominy sąsiada, Nikt nie jest w stanie pomoc, POMOCY!

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 lis 2017, 0:32

Co robić? Wentylację!! Wentylacja to nawiew minimum 20 do 30m3/h powietrza do pokoi w sposób ciągły - więc musi być mechaniczny. Powietrze to usuwane jest przez łazienki.
HVAC - najtańszy komfort.

Sajana
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 12 gru 2013, 15:28
Re: Nieszczelne kominy sąsiada, Nikt nie jest w stanie pomoc, POMOCY!

autor: Sajana » 04 gru 2017, 0:46

Kompleksowymi naprawami komina, bez względu na to, czy remont komina jest niezbędny z uwagi na problemy budowlane, niekorzystne warunki atmosferyczne czy też specyfikę jego konstrukcji, zajmuje się firma http://komin-ms.eu/


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów