Nie da się mieszkać

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 4993
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Nie da się mieszkać

autor: bachus » 22 lis 2016, 10:31

szari pisze:Ta 2 razy podał liczniki jak przyszły zimniejsze chłody to liczników już nie ma, teraz może podać jak ciepło się zrobiło. U mnie wczoraj było 15oC i cały tydzień taki podobno ma być.

No, wiesz, sukces jest odtrąbiony, to po cokolwiek coś podawać, można jeszcze się na śmieszność się narazić. Widzisz, wiersz wyżej przez przypadek wygadał się, ze rekuperator jest do dupy i nic nie oszczędza, a wcześniej gardłował, że reku oszczędza nawet 8 tyś kWh.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1759
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Nie da się mieszkać

autor: szari » 22 lis 2016, 10:59

bachus pisze:No, wiesz, sukces jest odtrąbiony, to po cokolwiek coś podawać, można jeszcze się na śmieszność się narazić. Widzisz, wiersz wyżej przez przypadek wygadał się, ze rekuperator jest do dupy i nic nie oszczędza, a wcześniej gardłował, że reku oszczędza nawet 8 tyś kWh.

Czyli jak reku nie potrzebne to już ogrzewanie robi się bardzo tanie 1 split i ciepło w całej chałupie. Gdybym nie miał to pewnie bym zamontował, a mam swój który nie ogarnia i 1 mały "przenośny" który ma COP -2 nawet gdy pracuje w domu. Ale do ogrzewania tunelu foliowego chyba się sprawdzi.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 4993
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Nie da się mieszkać

autor: bachus » 30 lis 2016, 14:35

No i jest jakiś wynik.
Ale może zacznę od pryncypiów:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Jeżeli w domu 120m2 koszty utrzymania komfortu przekraczają 1200zł za rok, to instalację robił tępak nie fachowiec.

Tu mamy do czynienia ze 100 metrami a więc by instalację wykonał nie tępak to koszty nie mogą przekroczyć 1000zł. Mowa o kosztach za cały sezon grzewczy. Jak na razie te rewelacyjne dane mamy jak na razie za 1 miesiąc i to dość ciepły.
Ciepły a to dla tego, ze ilość godzin gdzie temp. poniżej 0 wyniosła 97 godzin. Liczba godzin w omawianym okresie wyniosła 696 (29 dni). Można jeszcze zastosować inną statystykę i powiedzieć, że średnia temp. w listopadzie wyniosła około 2 stopnie. Wiedząc, ze utrzymywana temp. w pomieszczeniach była 21 stopni w dużym salonie a o 2 stopnie mniej w pozostałych pomieszczeniach. Ale już widać, że tą instalację robił to tępak bo jeżeli ten rewelacyjny wynik 375kWh za 29 dni przemnożymy przez cały okres grzewczy (180 dni) przy założeniu, że średnia temp. nie przekroczy 2 stopnie w dół to ilość zużytego prądu wyniesie 2325 kWh. Ja patrząc na swój obecny rachunek za prąd płacę 0,67 zł/kWh a więc za sezon musiał bym zapłacić 1558 zł.
A więc można już z całą stanowczością stwierdzić, ze tą instalację zakładał tępak Brzęczkowski.
Następny odtrąbiony sukces przez naszego miszcza wieszcza:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Można więc włączyć jedną dobę gaz drugą prąd.
Ja już to zrobiłem doba z prądem 7 kWh (w nocy +3) , następna doba na gazie 8m3 w nocy +8.
Ma ktoś ochotę sprawdzić?

A cóż tu sprawdzać? ten następny szwindel wyszedł sam i nie co poprawię szariego:
375kWh / 29 dni = 12,9kWh
Przy okazji widać, że pewnie na wynik doby z prądem miała ujemna temp. i mocno go popsuła wynik bo z zakładanych 7 poszybowało do prawie 13 kWh za dobę. A więc świetnie tu widać, że jednak COP maleje wraz z maleniem temperatury a nie wzrasta jak to twierdzi masz miszcz wieszcz.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Zobaczymy jak będzie z gazem.

Ależ miszczu wieszczu po co nam ten gaz, wcale go nie chcemy, po co świadomie narażać inwestora na niepotrzebne koszty i to dość duże, bo w myśl zasady 1kWh=1m3 gazu spali on 388m3 gazu w takim miesiącu jak ubiegły, to już przecież wiemy.
Jeszcze jakieś ktoś wyciągnie wnioski? Może nie co przeanalizuje to Oszczędny?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 422
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Nie da się mieszkać

autor: Kacper Biały » 31 lip 2018, 11:28

A wracając do meritum sprawy – na okna można zamontować markizy do okien pionowych, np. Fakro i częściowo kłopot się rozwiąże w takim wnętrzu nasłonecznionym.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów