Nasady kominowe ciąg wsteczny. Woda na oknach. Turbiwent

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jablonix
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2017, 22:41
Nasady kominowe ciąg wsteczny. Woda na oknach. Turbiwent

autor: jablonix » 30 gru 2017, 22:45

Witam. Mieszkam w domu piętrowym. Na pietrze rano zbierała mi się woda na oknach. Sprawdziłem kratki i był ciąg wsteczny. Raz ciągnęło raz wiało. Kupiłem na próbę turbowent i po zamontowaniu zaczęło ładnie ssać powietrze do kratki. Kupilem jeszcze 3 takie turbowenty i podłączyłem na dachu do komina. Dodatkowo w jednym pokoju zrobiłem kratkę do nieużywanego komina. Niestety dzisiaj z każdej kratki jest ciag wsteczny i mocno wieje do pokojów tam gdzie są założone nasady. Nie wiem. Co zrobic. Trochę kasy poszło chyba w błoto.

Dzisiaj zatkałem pare kratek zostawiłem tylko w wc i garderobie ale dalej raz ciagnie a raz wieje. Myślałem ze turbowent załatwi sprawe. Okna skraplaja sie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24119
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nasady kominowe ciąg wsteczny. Woda na oknach. Turbiwent

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 31 gru 2017, 4:44

jablonix pisze:Witam. Mieszkam w domu piętrowym. Na pietrze rano zbierała mi się woda na oknach. Sprawdziłem kratki i był ciąg wsteczny. Raz ciągnęło raz wiało. Kupiłem na próbę turbowent i po zamontowaniu zaczęło ładnie ssać powietrze do kratki. Kupilem jeszcze 3 takie turbowenty i podłączyłem na dachu do komina. Dodatkowo w jednym pokoju zrobiłem kratkę do nieużywanego komina. Niestety dzisiaj z każdej kratki jest ciag wsteczny i mocno wieje do pokojów tam gdzie są założone nasady. Nie wiem. Co zrobic. Trochę kasy poszło chyba w błoto.

Dzisiaj zatkałem pare kratek zostawiłem tylko w wc i garderobie ale dalej raz ciagnie a raz wieje. Myślałem ze turbowent załatwi sprawe. Okna skraplaja sie.

Wentylator musi być na nawiewie, wentylacja to 20-30 m3/h na osobę w sposób ciągły. Powietrze powinno być podawane do pokoi jak najbliżej sufitu.
A jak nie chcemy by wiało zimnym, to najtaniej jest zrobić rekuperację. Koszt materiałów na dom do 150m2 i 4 osoby zaczyna się od 4500zł brutto czyli mniej niż "kominy", nawiewniki i nasady.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 5 gości

Gotowe projekty domów