jak skutecznie wentylować pomieszczenia do pracy z drewnem?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Fixxer
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 lip 2013, 12:26
jak skutecznie wentylować pomieszczenia do pracy z drewnem?

autor: Fixxer » 16 cze 2017, 12:18

Słyszałem gdzieś ostatnio, że do pomieszczeń do pracy z drewnem wymagane są bardzo restrykcyjne przepisy odnośnie wentylowania? W sumie to nie ma co się dziwić, trociny, nie rzadko kleje itp. ale czy naprawdę jest z tym tak dużo zachodu?

wąglik
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 03 gru 2013, 12:34
Re: jak skutecznie wentylować pomieszczenia do pracy z drewnem?

autor: wąglik » 16 cze 2017, 13:42

Już mówię kolego, jeśli chodzi i o wentylację, to u mnie sprawa się bardzo skomplikowała, po dobudowaniu z tyłu domu dodatkowych pomieszczeń na zakład stolarski. Stolarka wiadomo, trociny, pyły itp. - fachowiec doradził, że łączenie tego z główną wentylacją w domu to nietrafiony pomysł i trzeba będzie potraktować to osobno. Kupiłem za jego radą węże odpylające i pozostałe elementy na https://meblopol24.pl/weze-do-odpylania.html i wspólnymi siłami udało się wyprowadzić osobne klimatyzowanie samego warsztatu. Co innego jak masz tylko jedno pomieszczenie, a co innego jak taką dobudowę pod prywatny zakładzik stolarski. Są też rozporządzenia ministra infrastruktury i ogólne prawo budowlane precyzujące, co i jak można dobudować i jakich formalności trzeba dopilnować - to nie takie hop-siup marzy mi się i już sobie dobuduję. Ten temat zostawiłem doświadczonym fachowcom i nie miałem problemu z odbiorem projektu i wykonania :)

AbelartGracja
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 19 paź 2017, 13:58
Re: jak skutecznie wentylować pomieszczenia do pracy z drewnem?

autor: AbelartGracja » 19 paź 2017, 14:44

Różnego rodzaju instalacje odpylające mieszkanie mogą być przydatne dla osób, które mają problemy z alergenami i pyłkami, na wiosnę dla takich ludzi może być to prawdziwa katorga, dlatego jeżeli już kogoś stać na budowę domu to warto się zastanowić nad tą decyzją , tak samo w miejscach pracy,


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów