Dlaczego z kratek dmucha

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Iza

autor: Iza » 26 lis 2005, 14:58

Zofia, pisze:Problem, jaki opisałam na początku jest naprawdę uciążliwy i drogi JTS nie mów mi że żałuję na ciepło, bo wcale tak nie jest. Grzejnik w łazience ustawiony jest na max. temperaturę a jest, niestety (zimą oczywiście) zimno. Więc tą radę poleć komuś innemu, bo za nic w świecie nie uwierzę w to co mówisz.

Zapytaj sąsiadów, czy muszą się tak samo dogrzewać jak Ty, Zofio.
Obawiam sie, że JTS ma rację. Przynajmniej w naszym przypadku. Sąsiedzi nie grzeją wcale, a mają bardziej komfortowe warunki od nas. Od tygodnia jesteśmy wszyscy w domu chorzy.

Prezes ds usterek
Dlaczego z kratek dmucha

autor: Prezes ds usterek » 14 sty 2006, 21:52

Zadne wentylatorki i nasady kominowe nie pomogą.Żeby powietrze mogło zostać usunięte z pomieszczenia w jego miejsce musi napłynąć taka sama ilość świeżego powietrza. Jeśli nie napłynie to co powstanie próżnia w pomieszczeniu. Napływa przez jedną z kratek.Aby nie napływało zimne powietrze należy jedną z kratek która ciągnie lekko przysłonić. Może na pierwszy rzut oka wydaje się to głupie ale działa.Sprawdzone już w wielu budynkach. A to tylko proste zasady fizyki.

Gość

autor: Gość » 18 sty 2006, 21:11

AGA pisze:Mam ten sam problem co Zofia. W budynku czterokondygnacyjnym jest wentylacja grawitacyjna i nawet gdy nie ma silnego wiatru przez kratkę wieje zimne powietrze. Z tego powodu w łazience jest zimno i wilgotno, przenika to też do innych pomieszczeń i mimo iż grzeję przez cały dzień bardzo mocno temperatura w mieszkaniu nie chce przekroczyć 21 stopni. Może ktoś poradzi ?


Pamietajcie że powietrze to życie bez ruchu powietrza w mieszkaniu nie ma ciągu jest to wentylacja grawitacyjna tyle ile wejdzie powietrza do mieszkania tyle wyjdzie przez komin .

tom

autor: tom » 05 mar 2006, 11:18

Cześć. Proponuje oglądnąć jeden z odcinków Discovery Chanel. Pieski preriowe kopią podziemne tunele i w prosty sposób wykorzystują wszelkie prawa fizyki dla zapewnienia prawidłowej wentylacji.

Wentylek

autor: Wentylek » 07 mar 2006, 0:40

Prezes do sp... pisze, :"Jeśli nie napłynie to co powstanie próżnia w pomieszczeniu"
Prezesie z czego ten dom, że przed próżnią nie nastąpi implozja.
Prezes usterka, też twierdzi, że przysłonięcie kratki ogrzeje powietrze..
RĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘCE OPADAJĄ!!

Agnieszka Strawińska
Aktywny
Aktywny
Posty: 203
Rejestracja: 20 sie 2006, 7:19

autor: Agnieszka Strawińska » 22 sie 2006, 21:13

Kanały wentylacyjne z mieszkania powinny być koniecznie wyprowadzone na jednakową wysokość ponad kalenice lub ponad nadbudowe nad klatką schodową lub nadbudowe piętra oraz powinny być o wylocie górnym zakończonym wywietrzakiem np. firmy Uniwersal i najważniejsze aby były już od sufitu ostatniej ogrzewanej kondygnacj zaizolowane termicznie oraz aby ich wnętrze było gładkie bez ubytków zaprawy lub bez wyciśniętej zaprawy i o jednakowym przekroju i koniecznie szczelne na całej długości tj.: od otworu wywiewnego w ścianie pomieszczenia do wywietrzka obsadzonego w górnym wylocie w czapie kominowej. Wszystkie odstępstwa od tej zasady konczą się cofką i dlatego wykonanie kanałów wentylacyjnych należy kontrolować co kondygnacje. :!: :!: :!:
aga

Agnieszka Strawińska
Aktywny
Aktywny
Posty: 203
Rejestracja: 20 sie 2006, 7:19

autor: Agnieszka Strawińska » 01 wrz 2006, 20:21

Jak posprawdzałam w administrowanych kilkudziesięciu budynka to pierwsza przyczyna to nierówna wysokość przewodów wentylacyjnych danego mieszkania i za niskie wyprowadzenie ujścia kominów wentylacyjnych poniżej kalenicy dachu lub krótkie przewody wentylacyjne i druga to przemarzanie kominów wentylacyjnych przy minusowych temperaturach w połączeniu z oszczędzaniem energii cieplnej lub pomieszczenia mają grzejniki o niedostatecznej mocy (powierzchni grzejnej) aby pokryć wszystkie straty ciepła i ogrzać infiltrujące mroźne powietrze w ilości wynikającej z Polskiej Normy dotyczącej wentylacji, co skutkuje uszczelnianiem mieszkania dla utrzymana ciepła w mieszkaniu . :idea: 8)
aga

grzegorz77
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 lis 2006, 19:37

autor: grzegorz77 » 25 lis 2006, 20:02

Witam mam pytanie Niedawno założyłem nowe okna i drzwi mam piec CO w domu jek pale mocno w piecu to w kuchni pochłaniaczem nad kuchenką wlatuje mi dym do domu, jak uchyle okno jest dobrze. W kotłowni mam doprowadzoną rure PCV 100mm i ta rura nieumie dostarczyć odpowiedniej ilości powietrza do pieca. Jakiem sposobem można jeszcze doprowadzić świerze powietrze do domu?? Z góry dziękuje za odpowiedz.

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 26 lis 2006, 15:37

Twój problem najprawdopodobniej polega na bliskim sąsiedztwie ujścia komina spalinowego kotłowni i wentylacyjnego kuchni. Przyczynę odwrotnego ciągu już znasz. Wyższa temperatura w domu oraz większe ilości spalin zjawisko to tylko potęgują.
Jak sam słusznie zauważasz musisz doprowadzić więcej powietrza z zewnątrz do mieszkania.
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

grzegorz77
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 lis 2006, 19:37

autor: grzegorz77 » 26 lis 2006, 20:35

Ale jakim sposobe doprowadzić powietrze do domu wkuć jakąś kratke czy są jakieś specyjalne kratki nawiewające?? A komin mam takiej samej wysokości dymny i od wentylacji, nawet wlazłem na dach i patrzyłem jakim cudem ten dym mi zjeżdza spowrotem do domu, nieuwierzyłbym w takie coś gdybym niezobaczył na własne oczy dym śmigał z jednego komina od CO z powrotem na dół wętylacyjnym.

tom242
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 18 sty 2006, 22:25

autor: tom242 » 27 lis 2006, 11:02

Witam.
Sposoby doprowadzenia powietrza są takie: zastosować nawiewniki okienne na wysokości
2 m nad podłogą dlaczego tak ponieważ ciepło idzie do góry i napływające powietrze jest wstanie się ogrzać . Stosując kratki pod oknem jak to się widzi w niektórych mieszkaniach jest błędem ponieważ jak wyżej pisałem ciepło idzie do góry i niestety doprowadzenie powietrza dołem nie ma możliwości ogrzania się.

grzegorz77
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 lis 2006, 19:37

autor: grzegorz77 » 27 lis 2006, 16:51

A to są jakieś specyjalne nawiewniki? Ma Pan może jakiś link gdzie mógłbym takie coś obejrzeć?

Dariusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 lis 2006, 16:44
Lokalizacja: Śląsk
nawiewniki

autor: Dariusz » 27 lis 2006, 18:52

dobre są nawiewniki aereco zobacz www.aereco.pl najlepiej higrosterowalne pełny automat
Dariusz

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 lis 2006, 19:02

Po pierwsze to nie istnieją nawiewniki higrosterowalne (przynajmniej zimą ) można zabudować wyłacznie wywiewnik higrosterowalny!!! Pisało się o tym już wielokrotnie.
Zaś co do wysokości nawiewników, to umieszczone na górze mają często zbyt słaby "ciąg", a wcale przy szybie powietrze spadając w dół się nie ogrzeje.

tom242
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 18 sty 2006, 22:25

autor: tom242 » 27 lis 2006, 19:18

Witam
Grzegorz77 posłałem Ci informacje na temat nawiewników na priva.

Po pierwsze to nie istnieją nawiewniki higrosterowalne (przynajmniej zimą ) można zabudować wyłacznie wywiewnik higrosterowalny!!! Pisało się o tym już wielokrotnie.


Panie T.B nie chcę być bezczelny ale niech Pan już skończy ze swoją filozofią za bardzo się powtarza i staje się nudna. Uparł się Pan że nawiewniki higrosterowane nie istnieją być może w Pana świecie i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. ZAPRASZAM na www.aereco.com .pl


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów