Czy to będzie sensownie współdziałało?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Adam Makowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:55
Lokalizacja: Sopot

autor: Adam Makowicz » 30 cze 2007, 14:45

Panie Zembrowski skoro Brzęczkowskiego trzy razy wyrzucali to i czwarty wyrzucą.
A pokolenie Słodowych było jest i będzie. Po co im projekty?

Awatar użytkownika
HenoK
rekomendowany doradca
Posty: 1180
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:17

autor: HenoK » 23 wrz 2009, 4:25

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Bartosz nie robi rekuperatorów tylko wymienniki i to potwornie drogo. Nie bardzo jest jak to myć dwa razy w roku . . Ciężko jest z tego zrobić rekuperator, zaś dobry to raczej niemożliwe. W domach ze względu na opry wymiennika i dodatkowy odzysk ciepła już w pomieszczeniu ( w wentylacji grawitacyjnej (gdyby działała) ciepłe powietrze między głową a kratką wentylacyjną jest już "wykorzystane" , w wentylacji tego typu powietrze zapodaje się od góry i odzyskuje się to ciepło już za wymiennikiem) spod sufitu najekonomiczniejsze są wymienniki krzyżowe.

Nie ma tam żadnego utajonego ciepła! Jeżeli skropliny wracałby na stronę ciepłego powietrza z kuchni i łazienek to, to ciepło oddprowadzą do kanalizacji a nie przekażą powietrzu świeżemu.
Ciepła utajone, to właśnie ciepło odebrane podczas skraplania kondensatu. Do kanalizacji odprowadzana jest tylko niewielka część ciepła (podgrzanie kondensatu od punktu rosy, do temperatury pokojowej).


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów