Brak wentylacji?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Raczek1981
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2018, 17:43
Brak wentylacji?

autor: Raczek1981 » 26 lis 2018, 18:09

Witam. Przeszukałem forum pod kątem mojego problemu ale nie spotkałem się z tematem, który dał by mi jednoznaczną odpowiedź. Posiadam domek letniskowy pietrowy o metrażu ok.60 metrów. Na dole pokój z aneksem oraz łazienka, do góry jeden pokój z oknem od strony północne oraz jednym dachowym. Dach dwuspadowy (kąt nachylenia ok.15 stopni). W domku komin murowany do którego podłączona jest "koza". Dół domku jest murowany, góra tzw."lekka" zabudowa. Całość ocieplona styropianem, pod dachem wełna 15. W tym roku w maju udało mi się całość ukończyć w środku. W październiku zauważyłem, że na suficie z nidy, zaczęła falować mi się farba. Później dziwne zacieki na ściance pionowej, a w konsekwencji teraz pojawiła się pleśń i powoli grzyb. Wszystko dzieje się na razie na jednej -wschodniej stronie domku, tam gdzie znajduje się komin. Grzane było dopiero 3 razy. Wyciąłem kawałek płyty (ponieważ myślałem, że dach przecieka, jest pokryty papą) ale okazało sie, że wata, deski i folia od góry jest sucha. Nida wydaje się wilgotna jak również folia w miejscach gdzie się styka z płytą. Dodam, że pomiędzy deskami a wełna jest szpara ok.3 cm i są zrobione otwory gdzie powietrze wchodzi i wychodzi. Opisałem chyba wszystko. Pytanie brzmi, czy płyta zawilgociała z uwagi na brak wentylacji do góry? Nadmieniam, że wejście do góry jest otwarte tzn nie ma żadnych drzwi. Proszę o pomoc w tym temacie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24124
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Brak wentylacji?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 lis 2018, 5:40

Raczek1981 pisze:Witam. Przeszukałem forum pod kątem mojego problemu ale nie spotkałem się z tematem, który dał by mi jednoznaczną odpowiedź. Posiadam domek letniskowy pietrowy o metrażu ok.60 metrów. Na dole pokój z aneksem oraz łazienka, do góry jeden pokój z oknem od strony północne oraz jednym dachowym. Dach dwuspadowy (kąt nachylenia ok.15 stopni). W domku komin murowany do którego podłączona jest "koza". Dół domku jest murowany, góra tzw."lekka" zabudowa. Całość ocieplona styropianem, pod dachem wełna 15. W tym roku w maju udało mi się całość ukończyć w środku. W październiku zauważyłem, że na suficie z nidy, zaczęła falować mi się farba. Później dziwne zacieki na ściance pionowej, a w konsekwencji teraz pojawiła się pleśń i powoli grzyb. Wszystko dzieje się na razie na jednej -wschodniej stronie domku, tam gdzie znajduje się komin. Grzane było dopiero 3 razy. Wyciąłem kawałek płyty (ponieważ myślałem, że dach przecieka, jest pokryty papą) ale okazało sie, że wata, deski i folia od góry jest sucha. Nida wydaje się wilgotna jak również folia w miejscach gdzie się styka z płytą. Dodam, że pomiędzy deskami a wełna jest szpara ok.3 cm i są zrobione otwory gdzie powietrze wchodzi i wychodzi. Opisałem chyba wszystko. Pytanie brzmi, czy płyta zawilgociała z uwagi na brak wentylacji do góry? Nadmieniam, że wejście do góry jest otwarte tzn nie ma żadnych drzwi. Proszę o pomoc w tym temacie.
Wentylacja to podstawa, w XXI wieku z odzyskiem ciepła, od tego zaczyna się termorenowację.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów