Zobacz następny temat »
Czym ogrzać dom?

Jak zrobić ogrzewanie podłogowe ?

W kuchni o pow 20 m2 i dołączonego do niej przedpokoju 4 m2 chcę zrobić wodne ogrzewanie podłogowe.
Wyczytałem, że na tak małej powierzchni nie jest konieczny mieszacz (www.muratordom.pl/eksperci_instalacje/odpowiedz/czy-mieszacz-jest-konieczny_,5645,10-0.htm).
W ww. pomieszczeniu mam jeden grzejnik i chcę żeby został .Czy ktoś może mi poradzić jak wykonać takie ogrzewanie jak podłączyć rurę jakie zawory, gdzie? itp

Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczny

PILNE Exclamation

....


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
rury alu-pex + klipsy + spręzyny żeby nie pozaginać za mocno rur (łagodne łuki) ułożone w odległości 15-20 cm - tylko nie chińskie - bezpośrednio na styrpian - folia aluminiwa nie koniecznie - dla mnie to zbędny wydatek - poza ładnymi kreskami, po których można to układać ale zaraz ktoś tu pewnie będzie udowadniał że 0,0 nic foli odbija ciepło Smile

a na to betonik i płytki najlepiej na elastycznym kleju, który nadaje się do podłogówki - ale z grzejników bym nie rezygnował bo nie każdy może mieć grzanie od podłogi - niektórym nogi puchną - to zależy jak organizm to będzie tolerował.........

polecam stronę Wavin:

alupex.pl/ogrzewanie_podlogowe.php


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nareszcie ktoś ma taki sam stosunek do folii aluminiowej pod podłogówkę,co ja.Można położyc tam zwykłą,czarną folię budowlaną.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
adamis napisał:
Nareszcie ktoś ma taki sam stosunek do folii aluminiowej pod podłogówkę,co ja.Można położyc tam zwykłą,czarną folię budowlaną.

można porozkładać nawet worki po nawozie ,ale wytłumacz to pacjentowi , który naczytał się różnych muratorów


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
z tym puchnięciem nóg od podłogówki to taki sam mit jak unoszenie kurzu.. jak ktoś daje w podłogę 60°C, to i żylaków można się nabawić..
a co do sposobu wykonania: obwód podłogówki podłącz jako osobny do rozdzielacza z RTL-em na powrocie. Nie polecam na wyjściu z grzejnika, bo nie zawsze grzejnik odda tyle ciepła, by schłodzić temperaturę do żądanej w podłogówce


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Poza tym,jak zakręcimy grzejnik,to i podłoga nie grzeje.Choc takie rozwiązanie nie jest złe w łazienkach.Tam może byc za ciepło i to nie przeszkadza.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Mam zamiar zrobić sobie ogrzewanie podłogowe na hali produkcyjnej o powierzchni 130m2 nie mogę dać styropianu ponieważ na posadzce będą srać ciężkie maszyny. Czy wystarczy papa i ekran?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
nie unikniesz strat ciepła do gruntu


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Cytat:
Mam zamiar zrobić sobie ogrzewanie podłogowe na hali produkcyjnej o powierzchni 130m2 nie mogę dać styropianu ponieważ na posadzce będą stać ciężkie maszyny. Czy wystarczy papa i ekran?


A może potrafisz określić ustawienie maszyn przed ułożeniem podłogówki? Podłogówka pod maszynami pewnie i tak nie odda ciepła, więc może tam po prostu jej nie układajmy?
Nie wiem oczywiście czy to możliwe w tym przypadku.
Co do wystarczalności papy i ekranu mam bardzo poważne wątpliwości. Będą duże straty do gruntu. A swoją drogą jak ciężkie są te maszyny i na czym stoją? Ciekawi mnie jaki jest punktowy nacisk na posadzkę. Może wystarczy ją ew. wzmocnić?

P.I.M. INMONT Sp. z o.o.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Będą ogromne straty do gruntu, to już lepiej jakieś nagrzewnice nadmuchowe zastosować, ew. twardy styropian i na to 10 cm posadzki z rurkami.
Chociaż z drugiej strony, ciężkie maszyny jeśli będą powodować drgania to i bez styropianu będą pęknięcia, duże ryzyko uszkodzenia rurek - trzeba zastosować dobre, w żadnym wypadku chińczyka z castoramy czy Biedronki Laughing
A najlepiej wyznaczyć pi razy drzwi gdzie nie będzie maszyn i tam ułożyć podłogówkę na styropianie (min. 7 cm) oddzieloną od pracujących posadzek z maszynami dylatacją.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
na hali mają stać maszyny stolarskie najcięższa waży ok 1000 kg na m2 osobiście nie jestem do końca przekonany co do tej podłogówki bo zdaję sobie sprawę ze strat bez styropianu a maszyny mogę tylko mniej więcej ustawić bo po czasie samo pokarze gdzie która ma stać namawia mnie kolega bo ma w dużym sklepie i jest zadowolony z drugiej strony przyjemnie byłoby chodzić w pracy po czymś ciepłym .dziękuje za komentarze pozdrawiam .


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
I tak powinieneś porobić dylatacje.
Prawdopodobnie maszyny będzie trzeba przymocować do podłoża.
Straty będą duże przez grunt.
Proponuję styrodur 5000cs (nacisk stały do 250kPa) a wylewka zbrojona i z dodatkami. Nie siądzie to nie jest duży nacisk chyba że mocno punktowo.
Dla bezpieczeństwa rurki można przeprowadzić w peschlu on nie jest izolatorem bo powierzchnia styku z betonem większa.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
temat stary ale lekko odswieżę bo może ktoś tu trafi i zrobi podłogówkę w peszlu -
sam peszel może nie jest isolatorem ale już powietrze pomiędzy peszlem a rurą podłogówki jest ISOLATOREM

www.domdlarodziny.pl


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
prologos w ofercie na waszej stronie macie domy pasywne czy nisko energetyczne i proponujecie centralne ogrzewanie? To chyba jakieś nieporozumienie.
Nie po to izolujemy, by robić centralne.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
sprawa pierwsza nie bardzo widzę na naszej stronie miejsce gdzie polecamy centralne ogrzewanie
sprawa druga czy ogrzewanie domu pompą ciepła nie jest przypadkiem centralnym ogrzewaniem ?
czy może na każde pomieszczenie dajesz oddzielną pompę jak piece kaflowe kiedyś ?
dom pasywny to dom który z założenia nie ma żadnego komina i nie ma kominka a ja sobie bez kominka nie wyobrażam domu !
Generalnie klientom polecam domy energooszczędne a nie pasywne

www.domdlarodziny.pl


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-łazienki

E-mieszkanie

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter