« Zobacz poprzedni temat
Aranżacja łazienki -proszę o pomoc
Zobacz następny temat »
Osad na fudze pod prysznicem

Montaz brodzika - jak szerokie uszczelnienie silikonem ?

Witam,

Kupilem kabine prysznicowa z brodzikiem.
Wg instrukcji montazu brodzik dosuwa sie do plytek i szczeline uszczelnia silikonem.
Na dolaczonym rysunku wszystko wyglada pieknie, w rzeczywistosci scianki brodzika nie sa idealnie pionowe i po dosuniaciu brodzika do sciany szczelina ma okolo 1 cm, nie za duzo na uszczelnianie silikonem?

Kafelkarz sugeruje mi ze moze dosunac krawedz brodzika do sciany i zabudowac plytkami zeby szczelina byla mniejsza, w instrukcji montazu brodzika zakazuja montowac brodzik w ten sposob.

Jakies sugestie?

pozdrawiam Pawel


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ściana już wykafelkowana do samego dołu? A da radę skuć kafelki pod brodzikiem i dosunąć go do "gołej" ściany? Resztę uzupełnić nawet dociętymi?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Lazienka jescze nie wykafelkowana, dopiero etap ciagniecia instalacji, robilismy testy z kafelkarzem i dosuwalismy brodzik do golej sciany.
Gorna krawedz brodzika odstaje okolo 10 mm od sciany.

O to wlasnie pytam czy klasc kafelki na cala sciane i wypelniac szczeline 10mm silikonem.

Czy moze ustawic/wypoziomowac brodzik, dosunac go do sciany i dopiero wtedy kafelkowac.

Minusem 2 metody jest to ze jezeli cos sie stanie z kabina i bede ja chcial wymienic to za brodzikiem mam gola sciane bez kafelkow.

Ktos mial taka sytuacje?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jezeli brodzik jest felerny, to chyba lepiej go wymienic na nowy.

Chociaz zadko sie spotyka, aby za ewetualny brak kata itp. wine ponosil brodzik.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Miałem 2 razy problem z brodzikiem. Dobrze radzę. W żadnym wypadku nie montuj brodzika wypełniając szczelinę silikonem, czy przyklejając najszerszą taśmę uszczelniającą. Jeżeli się da, to skuj ścianę na tyle aby brodzik mógł wsunąć się nawet do końca łuku na swoim brzegu. Uszczelnianie poziome daje dobre efekty. Woda spływająca w pionie zawsze sobie znajdzie drogę i wpłynie Ci między brodzik i ścianę. Jeżeli się nie da, bo ściana betonowa, możesz jeszcze założyć płytki ze specjalną listwą. Taki okapik. Jednak najlepsze rozwiązanie to kup nowy brodzik, bo jak Ci nie wyjdzie, to będziesz miał większe koszty i problemy z wymianą. Ten felerny wyrzuć, wymień, sprzedaj. No to tyle. Przejąłem się, Twoim problemem bo myślę o tym co ja zrobiłem źle i teraz tak owocuje, że lepiej nie mówić.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam
Nie za bardzo kojarzę. Jakoś tak duzypawel piszesz:

Cytat:
w rzeczywistosci scianki brodzika nie sa idealnie pionowe i po dosuniaciu brodzika do sciany szczelina ma okolo 1 cm,


Co to za brodzik? Możesz jakąś fotę dołączyć?

1. Jeśli brodzik nie ma kąta, a płytki nie położone, żaden problem. Wystarczy dopasować kąt w narożniku do "brodzikowego"

2. Jeśli jest taki dziwny - z opisu wygląda, że to jakaś bryła zamknięta. Zazwyczaj brodzik ma "wypuszczony" dalej - ok. 3 cm - kołnierz poza obrys zbiornika, więc dolega do kafli wyłącznie kołnierzem. Zbiornik jest jakby wsunięty poza kołnierz.
Więc jeśli to jakaś bryła zamknięta, gdzie dołem jest bardziej wysunięty niż górą, też nie widzę problemu. Wystarczy "opuścić" kafle poniżej górnej linii kołnierza zaledwie o ok. 1-2 cm, dolną część odpowiednio wyprofilować (przecież poniżej poziomu kołnierza i tak będzie zasłonięta brodzikiem). Wtedy brodzik oprze się na dolnej krawędzi płytek. Cała ta reszta "wystająca" może się schować niejako pod płytką. Tylko odpowiednio obrobić boczne strony brodzika płytką. Będzie stykać się ze ścianami górną krawędzią - więc przylgnie jak zwykły prosty brodzik. Do silikonowania zostanie tyle ile powinno. Masz zgodnie ze sztuką, brodzik można zawsze wymienić bezinwazyjnie na inny.

picadoor


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Nie montuj felernego brodzika. Później możesz długo żałować

Maxaurus


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz

E-mieszkanie

E-ogródek

E-izolacje

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter