Zobacz następny temat »
posadzka maszynowa

Czym szpachlować? Daan Rzeszów

Witam. Jestem tu nowy i przepraszam za post który mógł sie ponowić ale jestem total laik. Jestem w trakcie odbioru mieszkania w stanie developerskim (bez białego montażu). Mieszkanie ma otynkowane ściany, tynki są koloru szarawego (zdjęcia tynków w Galerii Daan). Tynki są w miarę równe lecz chropowate, cementowo-wapienne. widać na nich ślady po zacieraniu, przecieraniu. Jak to na budowie. Wrażenie estetyczne nie za ciekawe. Pod palcami czuć nierówniości. Tak jak by był to poprostu nie do końca dobrze wygładzony cement. Chce doprowadzić te tynki do gładkości i przygotować pod malowanie. Żeby były gładkie jak pupcia niemowlęcia. Pytanie. Jak i czym szpachlować tynki wewnętrzne? Jaką tanią a dobrą szpachle polecacie? A może coś innego? Ile jej będę potrzebował na 62 m2 mieszkania? I przedewszystkim jak sie za to zabrać? Zatrudnienie fachowca raczej nie wchodzi w gre - kasa. Sad ale może ktoś z okolic jest tani więc niech sie odezwie a przemyslę sprawe.


Dziękuje za odpowiedź.


odpowiedz
Jeżeli nie masz wprawy w wykonywaniu gładzi to polecam Gładź MEGARON PREMIUM. Nie musisz się obawiać, że nie zdążysz nałożyć rozrobionej masy na ściany - po wymieszaniu nie twardnieje w wiaderku (możesz ją trzymać kilka dni, wiaderko przykryj np. folią), twardnieją dopiero warstwy nałożone na ściane o grubości do 5mm. Nie musisz się też obawiać, że namęczysz się podczas szlifowania jeżeli bardzo nierówno nałożysz ją na ściany czy sufit - ta gładź jest niezwykle łatwo szlifowalna. Dzięki polimerom ma bardzo dużą odporność na pękanie i długo będziesz się mógł cieszyć dobrze wykończonymi ścianami. Zużycie gładzi to ok. 1kg/m2 na każdy 1mm grubości. Co ważne możesz nałożyć jedną - dwie lub trzy cienkie warstwy lub jedną grubszą (max do 5mm) i po wychnięciu wyszlifować. Jeżeli chcesz wygładzić ściany tańszymi prduktami to polecam Gładź białą Megaron GT120 lub Gładź GS1 Finisz. Przy stosowaniu tych produktów (GT120 i GS1) musisz jednak pamiętać, że wiążą (twardnieją po wymieszaniu z wodą) ok. 90min i odpowiednio dostosować tempo pracy lub wymieszać taką ilość gładzi by zdążyć ją nałożyć na ściany. Drugą istotną sprawą jest grubość warstwy, przy GT120 lub GS1 minimalna grubość warstwy to 1mm, a max. tak jak pozwaja konsytencja. I tak jak w przypadku PREMIUM możesz nałożyć dwie - trzy warstwy (min. 1mm grubości) lub grubszą np. 3 do 5 mm i po wyschnięciu wyszlifować.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ściany

E-dach

E-ogródek

E-instalacje

  • Bezpieczna instalacja elektryczna

    Bezpieczna instalacja elektryczna

    Instalacja elektryczna w budynkach mieszkalnych jest właściwie najważniejszą i często najbardziej intensywnie eksploatowaną instalacją...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter