Forum Budowlane

Pomoc w wyborze pieca tłokowego

Idź do strony 1, 2
Forum budowlane -> Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu
<< Zobacz poprzedni temat     ::     Zobacz następny temat >>  
TeCe
Aktywny
Aktywny


Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 299

PostWysłany: Środa 10:28, 23 Lipiec 2008    Temat postu: cytuj | | |

Sas ECO to dobry kocioł. Wart zakupu. Z całą pewnością warto jeszcze brać pod uwagę Protech Karo (Taurus Gaur).
_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Artur13
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 4

PostWysłany: Poniedziałek 21:31, 28 Lipiec 2008    Temat postu: cytuj | | |

Witam wszystkich

Po wszystkich za i przeciw wybrałem jednak tego SAS ECO 23KW
mają go dostarczyc 8 sierpnia sam jestem ciekaw jak to będzie dostac go do kotłowni
potem podłączenie i odpał
Dzięki wszystkim za opinie a szczegulnie panu Jarecki
Odezwe sie po uruchomieniu kotła i podziele sie uwagami co do kotła

Może jeszcze będe potrzebował pomocy co do ustawień


pozdrowienia dla forumowiczów

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sniper
Gość





PostWysłany: Wtorek 19:11, 02 Wrzesień 2008    Temat postu: cytuj | | |

@Jarecki79

Mnie za to interesowało wnioskowanie - tańszy = gorszy. Sądzę że jeżeli zadzwoni pan do firmy Elster i poprosi o sterownik luksus w cenie 460pln również taki sprzedadzą...widać, pana to zadowoli! Wink

Tyle "złośliwości"...teraz fakty:
Luksus rzeczywiście jest ze "średniej półki" - podobnie jak ognik. Wystarczy porównać typy wyświetlaczy itp. Co do jakości wykonania kłóciłbym się - mam w tym spore doświadczenie i wg mnie firma Elster wyraźnie procentuje 10-letnim doświadczeniem.
Powiedziałbym, że wyższa cena ognika wynika z gorszej jakości. Powoduje ona mniejszą sprzedaż, czyli większe koszty produkcji jednostkowej!

Wracając do "średniej" półki. Luksus to sterownik "w miarę" dobry, za przyzwoite pieniądze. Jeżeli możemy(i chcemy Wink) wydać więcej z pewnością lepiej kupić sterownik "Perfekt". Nadal cena będzie niższa niż "ognika" a funkcjonalnie bije go na głowę!

Pewnie tym razem to ja zostanę posądzony o faworyzowanie jednej firmy, jednak z uwagi na moje doświadczenie Elster wypada jak "oryginał" przy innych "podróbkach" (wiecie, że właśnie Elster rozpoczął całe zamieszanie ze stosowaniem sterowania PID? Teraz powoli wszyscy zaczynają na to przechodzić...)
A zanim ktoś znowu uderzy, niech najpierw pozna to, co krytykuje! Tutaj można poczytać o wyrobach firmy Elster: sterowniki.w.com.pl

Pozdrawiam

_________________


Ostatnio zmieniony przez sniper dnia Sobota 15:20, 06 Wrzesień 2008, w całości zmieniany 1 raz
Jarecki79
rekomendowany doradca


Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 902

PostWysłany: Czwartek 19:07, 04 Wrzesień 2008    Temat postu: ... cytuj | | |

Wybór sterowania to Pana sprawa.

Elster 10lat tradycji, Elektro-Miz ponad 15... Biorąc pod uwagę staż na rynku 1:0 dla Elektro-Mizu skoro staż tak bardzo procentuje.

PiD w Ogniku to tylko nastawa C.O. oraz CWU, kto pierwszy wprowadził ciężko powiedzieć. Prace nad PiD w elektro-mizie trwały ponad 2lata przed wejściem na rynek, początek prac to ok.2005/6 debiut na rynku 2007.

Firma elster wyprodukowała pid dla firmy Kostrzewa, model luksus do różnych kotłów jest na rynku bardzo krótko.
Ja miałem do porównania Perfekta i Ognika PiD i w/g własnych doświadczeń, po rozkręceniu obudowy obydwu modeli z pełna świadomością powiem,że ognik pid ma o niebo lepiej wykonana elektronikę. Ma tez gniazda wtykowe oraz wtyczki, czego w modelu Perfekta, który testowałem nie było, a podłączenie kabelków to dla mnie zwykła strata czasu. Być może model Luksus ma juz gniazda wtykowe i dla Pana jest lepszym rozwiązaniem. Nawiasem dodam,że na rynku jest jeszcze firma Tatarek z modelem RC09 PiD do ślimaka, wybór zatem jest dzisiaj bardzo szeroki.

Wyświetlacz nie świadczy o jakości elektroniki, w modelu Ognik jest zastosowany taki celowo, jest bardziej czytelny. Spróbuj stanąć w odległości kilku kroków przed sterownikiem z lcd i przed sterownikiem z takim wyświetlaczem.

Rozkręć oba sterowniki i sam porównaj procesory, jakość wykonania płytek, wtedy mozna powiedzieć co i jak.

Całkiem możliwe,że model luksus o którym wspominasz jest dobry. Skoro Pan jest w tym zakresie specjalista proszę o odpowiedź, czy coś w nim trzeba programować? Model Ognik PiD wersja ślimak jest gotowy do użytku bez żadnego programowania.

Proszę odpisać, czy programuję np. jakiś minimalny czas przerwy i maksymalny czas przerwy podawania, czy programuje o ile przed zadaną temp ma sterowanie zacząć zwalniać podawanie, czy są przedmuchy i czy trzeba coś w nich programować. Czy przy obsłudze CWU trzeba wybierać priorytety, czy są one dobierane z PiD na podstawie nastaw temperatur i niczego więcej.

Możemy wymienić się informacjami o tych sterowaniach a czytelnicy sami wyciągną wnioski, co ich bardziej interesuje.
Jeżeli godzi się Pan na wymianę doświadczeń, zapraszam bez żadnych złośliwości, fachowo i krótko... (ze względów czasowych będę mógł odpisać dopiero za 1,5tygodnia)

_________________
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
derek
Zainteresowany
Zainteresowany


Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 45

PostWysłany: Czwartek 22:45, 04 Wrzesień 2008    Temat postu: cytuj | | |

Sterownik Perfekt jak sądzę również inne sterowniki tej firmy posiadają rozłączną szynę zaciskową, także przewody podącza się jedynie raz. Uważam Perfekta za dobry produkt.
_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sniper
Gość





PostWysłany: Sobota 12:08, 06 Wrzesień 2008    Temat postu: cytuj | | |

Zgadza się - wszystkie modele z serii Perfekt posiadają szybkozłączkę.
Co do rzeczowej dyskusji na temat regulatorów - jestem jak najbardziej ZA. Jednak nie pasuje ona do tego wątku, dlatego zapraszam tutaj:
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=9935

Sniper

_________________
Dodaj temat do:
Wyświetl posty z ostatnich:   





PASAŻ HANDLOWY




Forum budowlane -> Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu
Idź do strony 1, 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
TAGI: » płytki » płytek » piec » ług » z podajnikiem » ardo » kocioł » wyciąg » kotła » kotły » komin » wody