Obróbka komina prośba o pomoc

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Zwracam się z prośbą do szerokiego grona fachowców o poradę i pomoc. Nie jestem budowlańcem ani żadnym dekarzem jednak zmuszony jestem sam się uporać z wykonaniem obróbki komina a to z tego powodu, iż moje okolice cierpią obecnie na brak fachowców, co niniejszym obliguje mnie do samodzielnego wykonania tej pracy. Jednak zanim przystąpię do wyżej wymienionej czynności, chciałbym usłyszeć waszą opinie. Dach jest dwu spadowy bardzo stromy na kształt namiotu, pokryty papą. Komin z cegły nieotynkowany i taki zostanie. Będąc w hurtowni budowlanej spytałem o coś do obróbki komina i facet pokazał mi folie aluminiową samoprzylepną na zimno, zwiniętą, w rolke szerokości chyba 20 cm ( firmy nie znam). Na ulotce napisane było, iż nadaje się na wszelkiego rodzaju obróbki, no i że odporna na czynniki atmosferyczne. Moje pytanko dotyczy tego czy mogę tą folią obrobić komin. Rozchodzi się o to, że połowa paska będzie przyklejona do cegły i czy będzie to się trzymało. Czy po jakimś czasie to się nie odklei, ewentualnie, jaki materiał mi doradzicie? Rozumiem, że blacha jest najlepsza, ale nie dysponuje fachowcem, a prace muszę wykonać jak najszybciej. Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
to jest taśma kominowa... nad nią powinieneś dać jeszcze listwy kominowe (ok. 13zł za 2mb)...


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam sredecznie.

Dziękuje za podpowiedź. Czyli mam rozumieć, iż ów taśma będzie się nadawać na obróbkę pod warunkiem, że zamontuje wskazane listwy?. A chciałbym jeszcze zasięgnąć informacji na ten temat, ale zamiast tej taśmy kominowej czy mogę zastosować obróbkę po przez papę termozgrzewalną. Czy zastosowanie papy spełni swoje zadanie ? ?. Za wszelkie informację będę bardzo wdzięczny.W rolce papy jest więcej , także będe mógł dysponować większą ilością materiału . . .


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Stromy dach i papa termozgrzewalna- nie będziesz miał problemów jeśli nie jesteś dekarzem? Grzanie palnikiem jest niezbędne.
A taśma aluminiowa, albo inna z klejem butylowym (np. ołowiana)- jak wykonać z niej obróbkę z tyłu komina aby było szczelnie?
Są oczywiście sposoby ale to jest dość żmudna praca.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam bardzo serdecznie.

Uporałem się z tym moim problemem obróbki komina. Wykonałem to papą termozgrzewalną. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale w około komina wyciąłem bruzdę szerokości 1cm szlifierką kontową. Zmuszony byłem do tego posunięcia, ponieważ gdybym nacięcie zrobił między cegłami niezbyt estetycznie by to wyglądało. Pape wtopiłem w wycięty rowek tak, aby spływająca woda nie dostawała się pod papę. Dodatkowo po skończonej obróbce całość szczeliny wypełniłem na równo klejem dekarskim. Także wydaje mi się, że jak na amatora całkiem nieźle to wygląda. Jeszcze tak się złożyło, że w godzinę po skończonej pracy zaczął padać dość intensywnie deszcz, co pozwoliło mi na sprawdzenie szczelności całego wykonania. Mam jeszcze tylko małe pytanko odnośnie tego czy po jakimś czasie papa w związku z wysokimi temperaturami nie będzie miała tendencji, do że tak nazwę „ spływania”. Czy, nie będzie się odklejać będąc podatną na wpływ czynników atmosferycznych? Mam tu na myśli prace materiału ze względu na temperaturę. Doradzono mi w poście powyżej, abym założył listwy kominowe. Jednak nie bardzo rozumiem, do czego to służy. Proszę o opinie mojego wykonania. Ewentualnie jakieś porady w związku z amatorskim wykonaniem mojej pracy za które będę bardzo wdzięczny.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Skoro zrobiłeś tak jak napisałeś to żadne listwy nie będą Ci potrzebne. Czy zagruntowałeś komin przed wgrzaniem papy? Jak nie to po jakimś czasie może ją odparzyć. Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Witam serdecznie..

Z powyższego postu wnioskuję, iż raczej powinienem się obawiać, co do mojej obróbki komina. Nie gruntowałem powierzchni, bo nawet nie wiedziałem, że takową czynność trzeba wykonać. Po prostu solidnie wtopiłem papę w bruzdę, po czym całość wypełniłem klejem dekarskim i to wszystko. Obawiam się teraz, że trzeba będzie coś z tym jeszcze zrobić----tylko nie wiem co??? , skoro papa może odparzyć. A gdybym teraz na około komina przymocował 2 centymetrowej szerokości pasek blachy cynkowej na kołki rozporowe trochę poniżej bruzdy, wtedy papa nie miałaby możliwości odparzenia, bo blacha by ją dociskała. Nie zależy mi na estetyce jak bardziej na szczelności komina. Proszę was o opinie mojego dziwnego pomysłu, ewentualnie podajcie swoje pomysły, które pozwolą rozwiązać ten problem. Za te i wszelkie inne porady jestem bardzo wdzięczny.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Blacha powinna mieć 5~6 cm. Dolną krawędź na szerokości ~10 mm maksymalnie zagiąć do środka i zacisnąć. Górną krawędź na szerokości 10~15 mm odgiąć na zewnątrz tak aby po dołożeniu do komina powstała szczelina ~5 mm. Takie przegięcia usztywnią blachę. Blachę mocować kołkami szybkiego montażu a w powstałą szczelinę wprowadzić uszczelniacz dekarski. Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Witam.

Pragnę z tego miejsca serdecznie wszystkim podziękować za otrzymane porady dotyczące mojej amatorszczyzny. Wykorzystując wskazówki fachowców mam nadzieje, że praca, jaką podjąłem się wykonać nie będzie wymagała, jakiej kolwiek interwęcji, a ryzyko przecieku lub odparzenia papy raczej będzie znikome.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Młotek napisał:
A taśma aluminiowa, albo inna z klejem butylowym (np. ołowiana)- jak wykonać z niej obróbkę z tyłu komina aby było szczelnie?


Witam
No właśnie, jak? Proszę o jakąś poradę gdyż z tyłu komina mam b. krótko docięte dachówki i taśma do nich przyklejone jest zbyt krótka. Woda zbierając się za kominem "cofa się", wpływa pod wyżej ułożona dachówkę i przecieka na membranę, mambrana widocznie nie jest szczelna i leje się po kominie.
Czy tu można wykonać jakiś kozubek i jak to zrobić z taśmą ołowianą?
Proszę o opinie.

Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Po pierwsze źle wykonane krycie wstępne w okolicy komina (nagminny błąd niedoświadczonych dekarzy). Komin powinien być obrobiony folią tak jak okno z rynienką odprowadzającą.
Po drugie taśma ołowiana powinna wchodzić na następną warstwę dachówek ale zawsze chować się pod kolejną! Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Dzięki.
Czyli w moim przypadku taśma powinna z tyłu komina wychodzić aż na 1,5 dachówki, a wyższy rząd na wierzch. Teraz miałem taśmę przyklejona na tę 1/2 dachówki i efekty były takie jak opisałem wyżej. Niemniej nie zwalnia to od tego że FWK musi przy kominie być szczelna w przypadku innych ewentualnych przecieków (podwiewanie śniegiem etc.).

Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dokładnie tak! Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
[quote="Andrzej Wilhelmi"]Po pierwsze źle wykonane krycie wstępne w okolicy komina (nagminny błąd niedoświadczonych dekarzy). Komin powinien być obrobiony folią tak jak okno z rynienką odprowadzającą.

co z rynienką w przypadku komina w kalenicy Question

Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
To samo co oknem montowanym w kalenicy nie ma Wink . Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz

E-ogródek

E-łazienki

E-mieszkanie

  • Jak kupować materac?

    Jak kupować materac?

    Zakup materaca to inwestycja w nasz dobry sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dobry materac to zdrowy kręgosłup, złagodzenie objawów alergii...

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter