PODDASZE JAKO GARDEROBA

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

5Tereska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2008, 22:28
PODDASZE JAKO GARDEROBA

autor: 5Tereska » 01 lip 2008, 22:55

Witam serdecznie szanownych fachowców od poddaszy. Mam takie pytanko: Mieszkam w bloku jedno piętrowym i w każdej klatce są 2 mieszkania. Ja mam to szczęście, że zamieszkję na 1 piętrze więc nad moim mieszkaniem jest kawałek poddasza o powierzchni takiej jak całe mieszkanie minus skosy. Planuję zatem powiększenie mojego mieszkanka o strych, ale jak się dowiedziałem z forum potrzebne są różne zgody pozwolenia itp. i z tąd moje pytanko; czy gdybym zaadaptował poddasze NIE :lol: na część mieszkalną a na przykład na GARDEROBĘ to również potrzebuję pozwolenie na budowę, w sumie, to tylko potrzebuję go ocieplić i wstawić 2 weluxy. Jak to wygląda od strony papierkowo-urzędowej.Może ktoś zetknął się z podobnym przypadkiem. Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI I POZDROWIENIA :

Tomasz1980
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 12 lip 2006, 19:13

autor: Tomasz1980 » 02 lip 2008, 7:45

Musisz uzyskać pozwolenie (w formie zgłoszenia lub pozwolenia na budowę) w zależności od zakresu robót budowlanych. Tak czy inaczej jest to zmiana sposobu użytkowania...

Doradca VELUX
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:58
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

autor: Doradca VELUX » 02 lip 2008, 8:22

Bez względu co tam będzie musi być pozwolenie na adaptację strychu. Nie ma znaczenia czy to sypialnia czy garderoba, bo to są cele mieszkalne.

W przypadku adaptacji poddasza nieużytkowego do celów mieszkalnych, gdy modyfikujemy konstrukcję dachu lub instalujemy okna połaciowe, wymagane jest standardowe pozwolenie na budowę. W zabytkowych domach dodatkowo konieczna jest również zgoda konserwatora zabytków. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac w urzędzie gminy uzyskujemy warunki przebudowy, następnie sporządzamy projekt architektoniczno-budowlany, do którego dołączamy inne wymagane przez urząd zezwolenia i uzgodnienia. Komplet dokumentów składamy w starostwie powiatowym i czekamy do 60 dni na decyzję w formie pozwolenia na prowadzenie projektowanych robót budowlanych. Przed ich rozpoczęciem trzeba zatrudnić kierownika budowy, a niekiedy, zgodnie z wymaganiami decyzji, również inspektora nadzoru inwestorskiego.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów