Zmiana projektu ze względów technicznych

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tas23
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2008, 14:41
Lokalizacja: Warszawa
Zmiana projektu ze względów technicznych

autor: tas23 » 23 cze 2008, 13:04

Witam,

Mam następujący kłopot: posiadam stary dom, który właśnie rozbudowuję (dobudowanie z boku pokoju i garażu oraz wymiana dachu wraz z zagospodarowaniem poddasza na część mieszkalną, wcześniej był to nieocieplony strych - oczywiście wszystko pod jednym dachem).

Mam projekt, pozwolenia itd. Remont trwa. Niestety okazało się, że ze względów technicznych (brak dostatecznej dokumentacji nt pierwotnych planów budynku) muszę zmienić projekt (zmiana kubatury i powierzchni dachu).

W gminie powiedziano mi, że muszę uzyskać nowe pozwolenie. Nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że mój architekt wraz z kierownikiem budowy powiedzieli, że dopiero dalsze prace pokażą, czy nie trzeba będzie wykonywać dalszych zmian w projekcie.
Mówią też oni, że można wprowadzić zmiany na projekcie i na bieżąco informować o tym gminę, bez załatwiania za każdym razem kolejnych pozwoleń.

Czy to prawda? Jest jakaś podstawa prawna takiego rozumowania?
Pani z gminy wstępnie mnie zbyła, że "przy zmianie kubatury muszę mieć nowe pozwolenie" i nie wiedziała co zrobić w mojej sytuacji... A że nie wiedziała, to jej zdaniem tylko nowe pozwolenia co dwa tygodnie...

Dziękuję za wszelkie sugestie:)

Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 01 lip 2008, 7:00

Przy zmianie parametrów charakterystycznych takich jak konstrukcja dachu czyli spadek i forma, kubatura, rozmieszczenie okien na zewnątrz wymagają zmiany pozwolenia na budowę.

Poza tym - GMINA NIE WYDAJE POZWOLEŃ NA BUDOWĘ TYLKO STAROSTWO

a tego kierownika z projektantem wypieprz z hukiem jak ci takie bzdury doradzają, ciekawe kto będzie płacił jak ci nadzór wparuje.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów