Forum Budowlane

Rura kanalizacyjna przez działkę-korzyści/zagrożenia?

Idź do strony 1, 2
Forum budowlane -> Kanalizacja i odwodnienia
<< Zobacz poprzedni temat     ::     Zobacz następny temat >>  
nk
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Poniedziałek 0:16, 16 Czerwiec 2008    Temat postu: Rura kanalizacyjna przez działkę-korzyści/zagrożenia? cytuj | | |

Witam,
W mojej okolicy planowana jest budowa kanalizacji. W sąsiedztwie mojej działki jest droga dojazdowa do 3 innych parceli. Nasza działka nie jest jeszcze zabudowana, ale w przyszłości planujemy budowę domku. Niedawno zaczepił mnie człowiek, który zajmuje się projektem tej kanalizacji i zapytał mnie czy nie zgodzilibyśmy się, żeby rura kanalizacyjna do tych trzech domków biegła równolegle do tamtej drogi ale 1,5 m na naszej parceli. Uzasadniał, że pod tamtą droga jest już mnóstwo instalacji i łatwiej byłoby ten kanalizacje poprowadzić na naszej działce. Mówił też, że jak będziemy chcieli się przyłączyć, to nie będzie potrzeba projektu i że ma to być dużo tańsze. Jedyny mankament, wg niego, to taki, że będą kopali na naszym gruncie.
Czy Waszym zdaniem warto się na to zgodzić? Jakie są zagrożenia z tego płynące, poza udostępnieniem im tego terenu do budowy i ewentualnych napraw. Są rzeczywiście jakieś korzyści?
Będę wdzięczny za Wasza pomoc.
Pozdrawiam, Nikodem

_________________
winnicabojkow.republika.pl nasza winniczka
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 870
Skąd: Tychy

PostWysłany: Poniedziałek 12:55, 16 Czerwiec 2008    Temat postu: Kanalizacja cytuj | | |

Napewno na tym pasie ziemi nic nie postawisz - jest tez jakas strefa (hyba 1m ) od rurociagu w ktorej tez nic nie postawisz.
Dowiedz sie jak gleboko bedzie ta kanaliza - czym glebiej tym szerszy pas gronto mktory bedzie osiadal - im dalej od osi rury tym osiadanie mniejsze.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nk
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wtorek 8:57, 17 Czerwiec 2008    Temat postu: cytuj | | |

Witam,
Dziękuję za odpowiedź. Tak, rzeczywiście muszę sprawdzić na jakiej głębokości będzie ta rura. Swoją drogą, to i tak nic nie postawię 4 m od granicy działki, a że rura ma być położona 1,5 m od granicy + ew. 1 m strefy, to i tak nie ma szans, żeby ten teren wykorzystać d celów budowlanych.
Czy jeszcze jakieś inny zagrożenia w takiej sytuacji widzicie?
Dziękuję i pozdrawiam, Nikodem

_________________
winnicabojkow.republika.pl nasza winniczka
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik


Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 643
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Środa 14:30, 09 Lipiec 2008    Temat postu: cytuj | | |

Strefa bezpieczeństwa to 3 metry od rury w każdą strone, a jeżeli chodzi o podłączenie, to nawet jeżeli kanalizacja jest na dziełce to trzeba rozbić projekt. Chyba ze się Pan podłączy na lewo...
_________________
projekty przyłączy wod-kan. info na priv.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mavina
Początkujący
Początkujący


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 3

PostWysłany: Środa 14:28, 16 Lipiec 2008    Temat postu: cytuj | | |

a ja mam pytanie niby z tego tematu,
w jakiej odległosci mogą być prowadzone rury kanalizacyjne na mojej działce ale od drogi?.szukam w rozporządzeniach ale nie ma raczej takiego info. Droga lokalna,asfaltowa, pobocze nieutwardzone szer 0,5m a potem już tylko rów i moja działka:) dzięki za odp z góry.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik


Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 686
Skąd: okolice Wrocławia

PostWysłany: Czwartek 7:55, 17 Lipiec 2008    Temat postu: cytuj | | |

Nie daj się kolego wpakować w bagno z ta rura. Nie zgadzaj się na nic, bo potem będziesz mail tylko problemy - każda awaria, wymiana czy inne pier...ły to zrycie twojej działki, zniszczenie plotu itp. Poza tym przyjemności związane z samym wykonaniem tej rurki - czyli rozpieprzona działka, syf po wykonawcy itp. Doświadczenia z autopsji.

Pozdrawiam.

_________________
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dodaj temat do:
Wyświetl posty z ostatnich:   





PASAŻ HANDLOWY




Forum budowlane -> Kanalizacja i odwodnienia
Idź do strony 1, 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
TAGI: » gruncie » wody » działki » pozwolenia na budowę » działka » rury kanalizacyjne » gus » kanalizacja » nieruchomości » wnętrz » sieć kanalizacyjna » studzienka » rury » czajnik » piec » wody gruntowe