Czy to jest dobre rozwiazanie?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Zosia
Czy to jest dobre rozwiazanie?

autor: Zosia » 19 cze 2005, 11:18

Czy sciana zrobiona z tynku(0,015) bloczków gazobetonowych(0,25) i cegły pelnej(0,12) jest dobrym rozwiazaniem???Jakie moze miec wady i jakie zalety (chodzi o
pozniejsze uzytkowanie a takze o budowe)prosze o pomoc Pilnie

Wentylek

autor: Wentylek » 19 cze 2005, 15:41

Jako mur ogrodzeniowy to aż za solidnie, jako ściana domu, to tak budowali Krzyżacy.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 20 cze 2005, 5:38

Witam
A gdzie izolacja termiczna???
pozdrawiam

Slayer

autor: Slayer » 20 cze 2005, 7:54

Jeśli między bloczkami a cegłą masz styropian ze szczeliną wentylacyjną, to jest to dobre rozwiązanie, choć niczym nie uzasadnione. Po co wydawać pieniądze na cegłę i robociznę, skoro można te bloczki ocieplić styropianem (jakieś 15 cm) i mieć cieplejsze i mniejszy kosztem zbudowane ściany

ZOSIA
POMOCY

autor: ZOSIA » 21 cze 2005, 15:49

NIESTETY NIE MAM IZOLACJI I CHODZI MI O TO CO JEST ZLE W TYM POLACZENIU

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 21 cze 2005, 20:06

Witam
Przedstawiona przez Ciebie ściana ma budowę jak 3 warstwowa z tym że ktoś zapomniał dać styropian. Przy takich ścianach daje się bloczek o niskich parametrach termicznych, więc podejrzewam że u Ciebie jest taka odmiana, cegła też ma niskie parametry termiczne wjęc ściana jest zimna, Wypada tu dać styropian na wierzch, albo rozebrać cegłę i dać styropian (ale podejrzewam że to odpada) (problem jest też jeżeli masz cegłę z klinkieru (szkoda ją zasłaniać styropianem). Co do samego połączenia cegła bloczek, to jeżeli jest to ściana warstwowa i warstwy są łączone na zaprawę to radzę śię skontaktować ze specjalistą budowlanym.
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 22 cze 2005, 8:41

W fizyce nie ma pojęcia zimna, energia "płYnie " od środka. Najpierw musisz ogrzać ścianę i fundanent, potem masz przerwę wentylacyjna i kolejną "masę " na fundamencie. Trzeba być niepoprawnym optymistą , żeby liczyć, że ciepło dotrze do styropianu. Ocieplanie takiej ściany to jak kupić sobie korzuch i powiesić go ma wieszaku obok.
www.nie-co.pl

Slayer

autor: Slayer » 22 cze 2005, 8:58

Jeśli ściana jest trójwarstwowa (brak warstwy środkowej u ciebie) to widzę tylko jedno sensowne rozwiąznie - trzeba pustkę między dwiema warstwami wypełnić izolacją termiczną. Doskonałym rozwiązaniem będzie w takim wypadku wdmuchanie w szczelinę granulatu styropianowego. Metoda ta ma taką zaletę, że granulat dotrze do wszystkich zakamarków w ścianie. W serwisie e-izolacje znalazłem zachaczający o ten temat artykuł http://www.e-izolacje.pl/127.htm

Slayer

autor: Slayer » 22 cze 2005, 9:00

A czy ty wogóle masz szczelinę między warstwą z bloczków a warstwą z cegieł?

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 22 cze 2005, 9:58

Witam
Panie TB w fizyce nie ma wielu pojęć, albo są inaczej definiwane, których Pan używa, więc przymawianie komuś jest z Pana strony zupełnie nie na miejscu.

Natomiast ściana "zimna" jest określeniem potocznym oznaczającym, że współczynnik przenikania ciepła jest tak duży że odstaje znacząco od normy, która go określa.

Ponadto to co sam pan pisze tak odbiega od fizyki, że specjalnie dla pana trzeba będzie określić nowy rodzaj nauki, cytat:"Najpierw musisz ogrzać ścianę i fundanent, potem masz przerwę wentylacyjna i kolejną "masę " na fundamencie." dla Pana informacji, bo inni to dobrze wiedzą kierunek przepływu ciepła jest w stronę zimnego i nie ma tu czegoś takiego jak "najpjerw" ciepło odpływa jednocześnie w każdą stronę gdzie jest zimniej.

następny bezsens cytat:"energia "płYnie " od środka", nie od środka Panie TB, bo co to jest ten środek, środek pokoju, budynku, pieca, grzejnika czy Pana głowy, energia cieplna płynie od ciepłego do zimnego jak już.

kolejna bzdura cytat:"Trzeba być niepoprawnym optymistą , żeby liczyć, że ciepło dotrze do styropianu" Panie TB ciepło dotrze do styropianu czy Pan chce czy nie, na szczęście ciepło nie zna pana teorii i płynie tak jak książka pisze w stronę zimnego.

pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 22 cze 2005, 10:18

Pewien jestem , ze napisałem poprawnie. Pan przeczyta jeszcze raz co Pan wypisuje. Tylko się rumienić. przynajmniej tek by zrobił gimnazjalista.
Czy dalej nie odpowie Pan jak osiągnąć 0.1W/m2 ? Czy może izolowanie się nie opłaca bo koszty ogrzewania w ciągu najblższych 30 lat nie wzrosną.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 22 cze 2005, 10:36

Witam
Panie TB jakby to co Pan pisze było prawdą to bilans ciepła robiłoby się tylko na łaczeni ścian z fundamentem nie bjorąc nic innego pod uwagę bo nigdzie indziej (wg Pana ) ciepło nie dojdzie. Moje gratulacje.
pozdrawjam

PS 1. Cieszę się ze jest Pan pewny tego co mówi :lol: :lol: :lol:

PS 2.Odnośnie pana pytania o "0.1W/m2" to już dałem Panu jasną i wyraźną odpowiedź w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2005, 13:11 przez Woltar, łącznie zmieniany 1 raz.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 22 cze 2005, 11:38

Jakieś pajace sie z Pana smieją. A Pana rzeczowe rozwiązanie jak izolować ścianę (0.25W/m2 to nie izolacja) jakoś mnie omineła, gdzie to było?

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 22 cze 2005, 12:00

Witam
Jakby Pan miał dobrą pamięć i rozumiał to co czyta to by Pan wiedział, kiedy i co mówiłem

Nawjasem mówjąc nic nie mówiłem o jakimś rozwjązaniu: cytat

"Panie TB pytania jakie kieruje Pan w moją i innych urzytkowników forum stronę są wręcz idjotyczne, jeżeli chce Pan mieć projekt o podawanych parametrach zgłoś się Pan do pracowni projektowej i sobie go kup, ja nie jestem projektantem budownictwa i ode mnie się Pan tego nie dowiesz. "

pozdrawjam

Slayer

autor: Slayer » 22 cze 2005, 12:20

To juz przestaje być śmieszne, że jak już nie ma Pan argumentów, to wyskakuje zawsze - bez względu na to o czym się rozmawia - z hasłem swojego projektu albo wełny od środka, koniecznie z folią. Woltar ma rację - jak ktoś sobie zamówi projekt o takich parametrach z izolacją 50 cm wełny od środka, to mu taki architekt wykona. Problem w tym, że nie ma zapotrzebowania na naszym rynku na takie "zbawienne technologie" ze skandynawii, że mamy inny klimat i że jeszcze długo, a najprawdopodobniej nigdy Polacy nie obdarzą powszechnym zaufaniem technologii szkieletowych - drewnianych, a to właśnie w powiązaniu z nimi być może Pana nawiedzone wizje mają jakiś sens.Nikt normalny nie będzie ocieplał domu murowanego wełną od środka, jak może to zrobic od zewnątrz, nie tracąc powierzchni użytkowej, nie stając w obliczu konieczności zakupienia rekuperatora i rezygnowania z solidnej ściany na rzecz płyty k-g.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów