« Zobacz poprzedni temat
Jak wymienic kolanko :/
Zobacz następny temat »
jaki tynk

Czym usunąć kamień z bojlera???

Proszę o poradę. Mam wodę ze studni głębinowej. Ponieważ woda śmierdzi siarkowodorem Confused zastosowałem filtr odżelaziaczowy - zimna już "prawie" nie śmierdzi i nadaje się do użytku (względnego). Mam bojler el. Galmet typ SGW(S) 200 l. Obecnie znajduje się w nim anoda tytanowa (podłączona do prądu) - podobno nie trzeba jej wymieniać. Woda jednak po podgrzaniu leciała na początku rdzawa a teraz leci szara a momentami czarna. Ponieważ najpierw wyczytałem z tego forum kilka podobnych przypadków postanowiłem bojler wyczyścić. Dokonałem tego - wykręciłem grzałkę i myjką ciśnieniową potraktowałem go od środka. Na dnie zebrała się duża ilość piasku, błota, drobnego żwiru. Wszystko to usunąłem. Wewnątrz jednak wężownica miejscami jest pokryta kawałkami rdzy (wg. mnie) i kamienia). Zmontowałem bojler - napełniłem wodą - przepłukałem go długo bez podłączania do prądu. Najpierw leciała czarna woda potem szara aż wreszcie normalna. Wieczorem włączyłem go do prądu i ustawiłem termostat na max. Rano odkręciłem wodę i niestety leci czarna/szara. Czy może mam jakoś go odkamienić? A może to coś innego jest przyczyną? Może ktoś mądrzejszy ode mnie podpowie mi co robić. Dziękuję za pomoc wszystkim.

marionesku


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Po przepłukaniu zimną wodą boiler w końcu się oczyścił.Jednak po zagrzaniu go pozostałości,których nie ruszyła zimna woda,pod wpływem ciepła wypłukują się z różnych zakamarków.To normalne.
Tak samo,jak umyjesz ręce w zimnej wodzi,a potem powtórzysz to samo w ciepłej.Zawsze jest jeszcze jakiś brud do usunięcia.
Podgrzej boiler i spuść wodę normalnie,poprzez kran.Trudno,trochę to kosztuje,ale boiler się w końcu wypłucze.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Też tak myslę, że to powinno pomóc. Ale czy wogóle możliwe jest zastosowanie jakiegoś bezpiecznego sposobu na odkamienienie bojlera?

marionesku


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
nastaw temperaturę wody w bojlerze poniżej 60°C, im niższa temperatura tym mniej sie osadza kamień, niestety wiąże sie to ze ztratą pojemności efektywnej bojlera (coś za coś)..
elektroda tytanowa chroni bojler bardziej przed korozją niz kamieniem
innym rozwiązaniem jest zastosowanie filtra zmiękczającego i odmulacza


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz

E-ściany

Urządzone.pl

E-izolacje

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter