Wysoki koszt ocieplenia starego dachu

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

IwonaM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2008, 16:26
Wysoki koszt ocieplenia starego dachu

autor: IwonaM » 13 kwie 2008, 16:47

Witam!
Proszę o radę, czy koszt robocizny dotyczący usunięcia starego pokrycia dachu, położenie warstwy styropianu 20 cm, wykonanie 2 kominów i pokrycie dachu papą termozgrzewalną może wynosić 8-9 tys?

Dom ma 30 lat, dach jest płaski jednospadowy, pokryty 7 lat temu papą termozgrzewalną. Powierzchnia dachu 80 m2. Ponieważ przed montażem papy nie było wyrównywane stare podłoże obecnie w jednym miejscu powstało spore obniżenie poziomu dachu, gdzie zbiera się woda. Dodatkowo w samym środku stoi maszt antenowy po którym woda znalazła ujście przez strop i mam mokry sufit w pokoju. W okresie zimy na pietrze jest również chłodniej niż na parterze domu.

Postanowiłam zerwać stare poszycie aż do stropu, położyć ocieplenie z 20 cm styropianu + warstwy siatki, (papy zwykłej i koniecznych warstw mazideł uszczelniających) i ostatecznie zastosowanie papy termozgrzewalnej. Dodatkowo chciałam postawić 2 nowe kominy (w miejsce tradycyjnych starych) z klinkieru.

Budowlaniec wycenił koszt robocizny na 8-9 tys. a przypuszczalny koszt materiału na 12 tys. (6 tys. styropian, 2 tys. oba rodzaje papy, 1 paleta klinkieru, siatka, warstwy uszczelniające itp. rynny poziome wzdłuż spadu + rynna spustowa), oblachowanie ogniomurów).

Wydaje mi się, że koszt robocizny jest dość wysoki, ponieważ ten sam "majster" ocieplał nam 2 lata temu cały dom wełną mineralną 10 cm i 5 cm, oraz kładł elewację "kornik" i zapłaciłam wówczas 7 tys. robocizny i 12 tys. materiał. Rozumiem, że przez 2 lata materiały budowlane i koszty usług poszły do góry, ale czy aż do takiej wysokości? Powierzchnia wykonanej elewacji wynosiła 300 m2 (poza bryłą domu jest weranda i garaż z nadbudowanym pomieszczeniem mieszkalnym, więc powierzchnia zabudowy była spora). Porównując 80 m2 dachu, a 300 m2 elewacji uważam, że koszty remontu dachu są spore.
Ceny dotyczą województwa kuj - pom.

mich-mar
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:12
Lokalizacja: bargów

autor: mich-mar » 13 kwie 2008, 20:10

witam
obawiam sie że koszt robót wymienionych w zapytaniu niestety nie będzie tańszy od oferty złożonej przez wykonawcę
pozdrawiam
michal77

IwonaM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2008, 16:26

autor: IwonaM » 14 kwie 2008, 18:01

Dziekuję za odpowiedź, chyba będę musiała przystać na propozycję wykonawcy, ponieważ wolę mieć dach zrobiony dobrze, a jakość jego pracy już znam.

Udało mi się jedynie zmniejszyć sugerowany koszt materiałów, ponieważ wykonawca nie do końca orientował się w cenach materiałów.

Mam tylko pytanie, co poza styropianem, papą podkładową i klejem do tej papy oraz papą termozgrzewalną i klinkierem na kominy (plus zaprawą) powinnam uwzględnić jako warstwy izolacji : środki gruntujące, uszczelniające, siatka wzmacniająca jak przy elewacji, słyszałam o papach wentylacyjnych? Pomijam rynny, słupki wentylacyjne i oblachowanie.
Wykonawca ma się popjawić u mnie w lipcu i podać konkretne zapotrzebowanie, ale ja chciałabym już mieć w miarę dokładną informację o kosztach materiałach, które będę musiała zakupić.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

Gotowe projekty domów