Jaka średnica rury pvc do kanalizacji

Witam
Niedawno w naszej wsi zaczęto kanalizacje robic i teraz każdy mieszkaniec musi połączyć się ze studzienką którą zamontowano mu na posesji.
Mam pytanie czy dać rure 160 taka jak jest na wyjściu studzienki czy poprowadzić od domu do studzienki 110 i przy studzience zastosować redukcje 160/110.
Rozmiar rury na wyjściu z domu mam 110 i dlatego myśle że poco takie duże rury kłaść 160 na 8 m. Czy jednak na zewnątrz trzeba położyc takie wielkie?
Bo bym musiał zaraz koło domu redukcje zrobić z 110 na 160 i klasc rury 160 na 8m.

Prosze o porade
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Uważam że rura 160 takie są wymagania nie wiem jak koledzy


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jak nie masz w domu więcej niż 2 ubikacje,to spokojnie możesz dać tam rurę 110.Pamiętaj tylko o tym,żeby zakopać tam rury pomarańczowe a nie szare.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nie piszcie bzdur, że może sobie coś zrobić. Podstawą jest wystąpienie do eksploatatora sieci sanitarnej o warunki przyłączenia i w nich będziesz miał określone średnice (na 99% 160 mm). Następnie musisz wykonać projekt przyłącza na mapie do celów projektowych (taka jak do zagospodarowania terenu), uzgodnić ją z jednostką jw. i wystąpić do starostwa ze zgłoszeniem robót. Po 30 dniach zaczynasz roboty. Po zakończeniu robót przedstawiciel eksploatatora musi dokonać odbioru technicznego przyłącza (to powinno być w ww. warunkach określone). A potem umowa na odbiór ścieków i można używać.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ze rura 160 to się zgadzam,a co do reszty to u nas tak to wygląda,firma robi kanalizacje i przydomowe studzienki na posesji my wykonujemy wewlasnym zakresie przyłącze oczywiście,zgodnie z zaleceniami,zgłaszamy używanie kolektora i to wszystko.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Moja wiedza w tym zakresie jest co prawda znikoma, ale mam ojca hydraulika, który się na tym dobrze zna, więc mam w sumie dobrze. W każdym razie wiem tyle, że on się zaopatruje w tym sklepie pcvwiplast.pl także ta firma jest dobra na pewno.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Niedobrze mi się robi od tych pseudoreklam. Odkopać post sprzed 8 lat, no to jest to.

wiwa


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Warto mieć sprawdzonego fachowca i jego się trzymać. Dobre usługi hydrauliczne wrocław są wykonywane u indywidualnych klientów oraz w większych przedsiębiorstwach, firmach.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Na wewnątrz budynku powinna być zamontowania rur o średnicy 160 mm należ zachować odpowiedni spadek oraz wykonać łagodne zakręty rurociągu ( nie montować kolan , trójników o koncie 90' ) jeśli niema w ulicy studni rewizyjnej to należy ją zamontować na działce .
Hydraulik Warszawa zawsze montuje kanalizację zgodnie z wymogami i odpowiednimi przepisami oraz z projektem . Po prawidłowym montażu kanalizacja będzie działała przez długie lata bez zapychania .


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ściany

Urządzone.pl

E-instalacje

E-dach

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter