« Zobacz poprzedni temat
studzienka kanalizacyjna
Zobacz następny temat »
Zbiornik na szambo z woj. pomorskiego

Jaka średnica rury pvc do kanalizacji

Witam
Niedawno w naszej wsi zaczęto kanalizacje robic i teraz każdy mieszkaniec musi połączyć się ze studzienką którą zamontowano mu na posesji.
Mam pytanie czy dać rure 160 taka jak jest na wyjściu studzienki czy poprowadzić od domu do studzienki 110 i przy studzience zastosować redukcje 160/110.
Rozmiar rury na wyjściu z domu mam 110 i dlatego myśle że poco takie duże rury kłaść 160 na 8 m. Czy jednak na zewnątrz trzeba położyc takie wielkie?
Bo bym musiał zaraz koło domu redukcje zrobić z 110 na 160 i klasc rury 160 na 8m.

Prosze o porade
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Uważam że rura 160 takie są wymagania nie wiem jak koledzy


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jak nie masz w domu więcej niż 2 ubikacje,to spokojnie możesz dać tam rurę 110.Pamiętaj tylko o tym,żeby zakopać tam rury pomarańczowe a nie szare.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nie piszcie bzdur, że może sobie coś zrobić. Podstawą jest wystąpienie do eksploatatora sieci sanitarnej o warunki przyłączenia i w nich będziesz miał określone średnice (na 99% 160 mm). Następnie musisz wykonać projekt przyłącza na mapie do celów projektowych (taka jak do zagospodarowania terenu), uzgodnić ją z jednostką jw. i wystąpić do starostwa ze zgłoszeniem robót. Po 30 dniach zaczynasz roboty. Po zakończeniu robót przedstawiciel eksploatatora musi dokonać odbioru technicznego przyłącza (to powinno być w ww. warunkach określone). A potem umowa na odbiór ścieków i można używać.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ze rura 160 to się zgadzam,a co do reszty to u nas tak to wygląda,firma robi kanalizacje i przydomowe studzienki na posesji my wykonujemy wewlasnym zakresie przyłącze oczywiście,zgodnie z zaleceniami,zgłaszamy używanie kolektora i to wszystko.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ogródek

E-instalacje

E-dach

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter