Grzejnik dekoracyjny - stwórz go sam/a.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Luka
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:54
Grzejnik dekoracyjny - stwórz go sam/a.

autor: Luka » 28 lut 2008, 13:03

Witam,

znalazłam w sieci informacje na temat konkursu jaki organizowała jedna z firm. Konkurs polegał na przesłaniu projektu grzejnika dekoracyjnego. Poniżej zamieszczam linka do zdjęć projektów grzejników, które zwyciężyły. Mnie się bardzo podobają, fajnie by było mieć grzejnik zaprojektowany własnoręcznie. Ciekawe czy wejdą takie do produkcji.

http://www.e-mieszkanie.pl/konkursy,2872.htm co o nich sądzicie ?

powinno być więcej konkursów tego typu.

adam_wizimirski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2008, 14:13
Lokalizacja: Gdańśk
Kontaktowanie:
Okiem organizatora

autor: adam_wizimirski » 29 lut 2008, 8:45

Jako przedstawiciel Terma Technologie chętnie skomentuje wyniki Konkursu.

W mojej opinii, nagrodzone 25 lutego projekty konkursowe odbiegają przyszłościowo od dotychczasowych tendencji wzorniczych na rynkach światowych i mają dużą szansę stania się hitem sprzedaży. Projekt Przemysława Jana Majchrzaka (I Nagroda w Konkursie) to modułowy system panelu wygiętego w łuk. Daje on bardzo dużą swobodę kreacji, a tym samym możliwość stworzenia całej serii grzejników opartych o ten sam element. Jako regularna fala, lub ciekawy niesymetryczny ciąg z możliwością dowolnego kolorowania jego elementów ożywia wnętrza. Grzejnik ma zastosowanie w wersji poziomej i pionowej, co świadczy o jego uniwersalności. Dzięki dużej mocy cieplnej i możliwości regulowania jej względem kubatury pomieszczenia, grzejnik można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Grzejnik ma bardzo ciekawą i piękną bryłę, która nadaje lekkości i świeżości pomieszczeniu.
II nagroda to projekt autorstwa Karola Muralaka. Podobnie jak poprzedni projekt oparty jest na modułowym systemie jednego elementu, który dowolnie względem siebie modelujemy. Najciekawsze w grzejniku to jednak bryła. Lekka i swobodna linia przy dużej powierzchni daje bardzo ciekawe wrażenie. Grzejnik jest plastyczny przy czym nie zwraca na siebie niepotrzebnej uwagi. Może być jednocześni wyeksponowany stanowiąc ważny detal pomieszczenia, w którym się znajdzie.
III nagroda w Konkursie to projekt międzynarodowej grupy projektantów Piotra Hojdy, Jadwigi Husarskiej-Chmielarz, Kannadasana Ganesana oraz Peiyi Chang. Zaprezentowany element, nie jest grzejnikiem samym w sobie, ale radiatorem, który możemy założyć na grzejnik rurowy. W ten sposób zwiększamy moc cieplną grzejnika zachowując jego niewielkie wymiary. Poprzez zastosowanie tego urządzenia możemy w diametralny sposób wpłynąć na energooszczędność naszych grzejników i ekologię środowiska.
Wśród projektów wyróżnionych znalazły się dwa projekty Bartłomieja Drabika oraz projekt Sylwii Kowalczyk. Pierwszy z projektów Pana Bartłomieja Drabika to zabawne, a jednocześnie nowoczesne nawiązanie do grzejnika typu Faviera. Poprzez gruntowny lifting, odchudzenie rur oraz nadanie systemowi radialnemu formy spiralnej, grzejnik ten nabrał wyjątkowego współczesnego charakteru. Drugi z projektów charakteryzuje się przepiękną bryłą. Projekt Pani Sylwii Kowalczyk jest piękny w swej prostocie i bardzo ciekawy poprzez swą modułowość.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Proximic [Crawler] i 140 gości

Gotowe projekty domów