Jak wykonać elewację parteru...

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Zygmunt Jaśkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2008, 13:48
Jak wykonać elewację parteru...

autor: Zygmunt Jaśkowski » 17 sty 2008, 14:20

Zamierzam wznieść budynek w centrum miasta.Boję się, że elewacja pierwszej kondygnacji bedzie narażona na malowanie (grafitti) i i dziurawienie.Budynek ocieplam styropianem, dalej siatka i tynk mineralny.Jednak parter chciałbym wykończyć inaczej np. zrobić ścianę dwuwarstwową z siporexu i obłożyć ją jakimiś płytkami... Jak to zrobić żeby nie było zbyt drogo a solidnie i estetycznie.Będę wdzięczny za każdą radę..

Awatar użytkownika
Rathscheck
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 16 lut 2007, 13:15
Kontaktowanie:

autor: Rathscheck » 17 sty 2008, 16:29

Witam serdecznie

Jeśli chciałby Pan zastosować płytki łupkowe
to polecałbym uklad fasadowy z grubymi (ok.10 mm lub więcej)
kamieniami mocowanymi na kotwach.
Przy takim ukladzie fasada jest bardzo mocna a w skrajnych wypadkach
wymiana płyt nie będzie trudna.
Pozostaje jeszcze tylko ewentualne zabezpieczenie przed farbami
za pomocą specjalnych środków chemicznych.

Gdyby był Pan zainteresowany to proszę o kontakt
w celu dokładnego omówienia warunków technicznych.
Pozdrawiam
Grzegorz Rozalewicz

Zygmunt Jaśkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2008, 13:48

autor: Zygmunt Jaśkowski » 18 sty 2008, 8:36

Tak jestem zainteresowany-jak przygotować ścianę,jak wykonać ocieplenie,ile mniej więcej wynosi cały koszt 1 m. kw. takiej elewacji ze wszystkim, kto może wykonać takie roboty itp.Pozdrawiam Z.Jaśkowski

Zygmunt Jaśkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2008, 13:48

autor: Zygmunt Jaśkowski » 18 sty 2008, 8:42

Tak.Jestem zainteresowany.Chciałbym wiedzieć jak powinienem przygotować ścianę, jak wtedy wygląda ocieplenie no i jakie mniej więcej są ogólne koszty wykonania 1 m. kw. takiej elewacji ze wszystkim- kto może wykonać takie roboty itp.Pozdrawiam-Zygmunt Jaśkowski

Awatar użytkownika
Rathscheck
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 16 lut 2007, 13:15
Kontaktowanie:

autor: Rathscheck » 18 sty 2008, 9:06

Witam
Wszystko zależy od wysokości elewacji przewidzianej pod łupek.
Do 8 m wysokości dopuszcza się stosowanie podkonstrukcji drewnianej
ale często już przy 5 m wysokości stosuje się podkonstrukcję aluminiową.
Zakładając, iż będzie to konstrukcja drewniana, należy na ścianie zamocować
ruszt z łat i kontrłat pomiędzy którymi możemy zamocować izolację (np.wełna mineralna).
Do łat mocujemy śrubami lub na haczykach płyty łupkowe.
To wersja najtańsza i najprostsza.
Można też zastosować specjalne profile montażowe i do nich zamocować
łupek za pomocą specjalnych klamr.
Jest wiele możliwości wykonania fasad i aby opisać konkretne rozwiązanie
i jego cenę powinien Pan wskazać jaki typ fasady Pana interesuje.
Sporo informacji i zdjęcia znajdzie Pan w j.niemieckim na: http://www.rathscheck.pl/produkte/deckungsarten/
Pozdrawiam

Grzegorz Rozalewicz

goodidea
lubie spamować
Posty: 109
Rejestracja: 10 lut 2011, 9:37
Re: Jak wykonać elewację parteru...

autor: goodidea » 29 kwie 2011, 8:50

Niejednokrotnie zastanawiali się Państwo nad odnowieniem swojego budynku, który nawet po kilku latach użytkowania wymaga odświeżenia. Niesprzyjające warunki zewnętrzne wpływają na gromadzenie się na ścianach budynków pyłu, kurzu, w wielu miejscach dochodzi nawet do szpecących zacieków. Obiekty są również narażone na pojawiające się grzyby, pleśnie oraz mchy. W takiej sytuacji większość z Państwa decyduje się na pomalowanie elewacji. Jest to jednak metoda czasochłonna i dość kosztowna, natomiast dobór farby do istniejącego tynku może przysparzać wielu trudności. Ponadto, zabrudzenia i inne naleciałości nie pozostają bez wpływu na przyczepność nakładanych materiałów, czego konsekwencją będzie.... Lekarstwem na wymienione sytuacje jest proponowane przez nas czyszczenie wysokociśnieniowe. Rozwiązanie to przynosi niewiarygodne efekty i nadaje się do większości rodzajów tynku (w szczególności mineralnego, akrylowego, silikonowego, czy silikatowego). Nasza usługa jest zdecydowanie tańsza, a efekty zaskakujące. Dopiero po umyciu elewacji zobaczą Państwo jak bardzo budynek wymagał odnowienia.

Usuwanie i zabezpieczenie przed graffiti
Chemiczne usuwanie graffiti polega na pokryciu zabrudzonej powierzchni odpowiednim środkiem AGS?(w zależności od rodzaju podłoża i farby użytej do graffiti), a następnie gorąco-wodnym płukaniu najlepiej pod ciśnieniem.
Preparaty AGS? charakteryzują się wydłużonym czasem reakcji, dzięki czemu możliwe jest zlikwidowanie graffiti w sposób nienaruszający podłoża, na którym zostało wykonane. Żelowa konsystencja, pozwala aplikować je na pionowych powierzchniach bez ryzyka spłynięcia lub przedwczesnego odparowania.

Na powierzchniach twardych, nieabsorbujących, jak np. marmur, granit, klinkier, szkło, powierzchnie malowane przemysłowo, jak wagony kolejowe, autobusy, tramwaje, żaluzje przeciwwłamaniowe, wiaty przystankowe, budki telefoniczne itp. - proces czyszczenia przebiega stosunkowo prosto i przynosi bardzo dobre efekty.

Na powierzchniach gładkich, delikatnych, jak np. pleksiglasy, laminaty, znaki drogowe i reklamowe itp.- usuwanie graffiti, z uzyskaniem 100% efektu, w większości przypadków nie sprawia problemu, o ile czyszczenie odbywa się w stosunkowo niedługim czasie od zabrudzenia -dotyczy to zabrudzeń wykonanych wodoodpornymi markerami - pozostawione zbyt długo na niektórych materiałach, mogą powodować chemiczną ingerencję w podłoże zawartych w nich rozpuszczalników. Skutkiem tego, podczas czyszczenia, uzyska się czasami, efekt usunięcia tylko samego koloru graffiti (barwnika), natomiast miejsce, w którym było graffiti nadal pozostanie widoczne w postaci negatywu (wżeru).

Na powierzchniach porowatych, absorbujących i delikatnych, jak np. piaskowiec, wapień, różnego typu wyprawy tynkowe wykończone farbami elewacyjnymi itp. - usuwanie graffiti jest najbardziej złożone i wymaga szczególnej ostrożności i wyważonych działań. Uzyskanie właściwego efektu nie zawsze jest możliwe, a uzależnione jest to od trwałości czyszczonego materiału, tzn. jego odporności na reakcje chemiczne oraz działanie wodą pod ciśnieniem o wysokiej temperaturze. Przy odpowiednim zastosowaniu preparatów przez doświadczonego wykonawcę możliwe jest 100 % usunięcie zabrudzenia bez szkody dla czyszczonego materiału.

Są bezpieczne dla użytkownika i w pełni ekologiczne ? wszystkie posiadają atesty PZH oraz pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska w Warszawie. POWSTAŁE W PROCESIE CZYSZCZENIA ŚCIEKI, NIE WYMAGAJĄ UTYLIZACJI I MOGĄ ZOSTAĆ ODPROWADZONE BEZPOŚREDNIO DO KANALIZACJI. Są bezpieczne dla czyszczonych materiałów ? zastosowane w preparatach związki chemiczne eliminują bądź znacznie ograniczają niepożądane reakcje chemiczne z czyszczonymi powierzchniami, co pozwala stosować je na delikatnych, kosztownych materiałach, w tym również na obiektach zabytkowych.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów