izolacja dachu

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

nowak_przemek
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:09
izolacja dachu

autor: nowak_przemek » 14 sty 2008, 19:27

Witam

Wlasnie zmieniam dach bedzie kryty gontem wiec pelne deskowanie, planuje izolowac welna w dwuch warstwach 150+50, ostanio doradzono mi aby wynajac firme i zaizolowac wszystko wtryskiwana celuloza, czy ktos moze wic cos na ten temat czy potrzeban bedize szczelina wentylacyjna pomiedzy deskowaniem i izolacja a jelsi tak to jak ja uzyskac w materiale ktory jest wtryskiwany.

Pozdrawiam
Przemek

Zenon
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:55

autor: Zenon » 18 sty 2008, 18:45

Przemku.
Jaka jest cena m3 wełny a jaka tegoż środka?
Co Ci powiedziano o tym środku, jak wyglądała porada, kto ją udzielił ?
Gdzie już wykonano z sukcesem taką pracę?
Czy taki środek nadaje się do dachów skośnych?
Czy po paru latach nie ugniecie się, nie obsunie, pozostawiając nie ocieplony fragment na samej górze?
Czy dysponujesz jakimiś instrukcjami, rysunkami? Jeśli chodzi o wełnę to można nimi dom zasypać.

(domyślnie założyłem, że masz dach skośny)

Pozdrawiam.

nowak_przemek
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:09

autor: nowak_przemek » 22 sty 2008, 19:36

oceiplenie takie wykonano u mojego znajomego jeszcze nie mialem okazji sie mu przyjrzec jesli chodzi o koszty to dowiedzialem sie ze jest to okolo 30 zl za metr ale niestety niewiej jak to sie ma go grubosci warstwy. izolacja zostala wykonan na dachy skosnym nachylenie okolo 40 st. dlatego tez szukam informacji o tym.

Dani24
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 07 lip 2008, 10:25
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
odpowiedź

autor: Dani24 » 11 lip 2008, 9:42

Witam,
Ja zajmuję się tkim sposobem docieplania budynku od ponad 15 lat czyli od chwili kiedy ten materiał zaczął być produkowany w Polsce przez firmę Nordiska Ekofiber Polska z Kielc. Materiału tego o nazwie ekofiber używa sie do dociepleń połaci dachowych, ścian warstwowych, stropów na legarach, stropodachów, konstrukcji szkieletowych. U nas od 15 lat na zachodzie Europy, Skandynawi , Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od 30-50 lat.
Gwarantuje, że ten sposób dociepleń jest zdecydowanie bardziej efektywny niż izolacje bazujące na wełnie mineralnej, szklanej czy styropianie. Z badań jakie były przeprowadzane jasno wynika że konstrukcja docieplona celulozą zużywa do 30% mniej energii na ogrzewanie w okresie zimowym i klimatyzowanie w okresie letnim niż taka sama konstrukcja docieplona wełną mineralna czy styropianem. Wracając do samej konstrukcji połaci dachu i postawionych pytań:
docieplnie połaci dachu w zależności od konstrukcji wygląda następująco.
Przy założeniu że połać dachowa jest wykonana z płyt g-k to wypełnimy powstałą pustkę między płytą gipsowo kartonową, a jak ma to miejsce w tym przypadku pełnym deskowanim.
Problemu z osiadaniem nie będzie jeżeli wykona to ekipa posiadająca specjalna maszynę która zadba o odpowiednie zageszczenie tego materiału. W połaci dachu gęstość ta powinna wynieść nie mniej niż 50 kg/m3. Dla porównania w ścianie nie mniej niż 60 kg/m3, przy stropodachach, stropach, podłogch na legarach około 32 kg/m3.
Moja firma zajmuje się pneumtycznymi technologiami dociepelń budynków mieszkalnych, biur, hal, kurników itp.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów