Up side down czyli nic nie rozumiem - prosze o informacje

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

amateo
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 gru 2007, 12:54
Lokalizacja: Dolny Slask/Lubelskie
Up side down czyli nic nie rozumiem - prosze o informacje

autor: amateo » 30 gru 2007, 13:30

Witam,
jestem nowym uzytkownikiem tego ciekawego forum. Nowym bo jak to w zyciu bywa staje przed nowym wyzwaniem - montaz ogrzewania do zakupionego domu.
Dom poniemiecki - obecnie 80m2 z ogrzewaniem kominkowym. Niestety nie zdaje ono egzaminu, stad potrzeba zainstalowania pieca c.o.
Przejzalem cale forum w poszukiwaniu porad - ale to dla skak na zbyt gleboka wode, wiec prosze w swoim imieniu (oraz moze wielu innych) o podstawowe dane/informacje na temat c.o. Prasa fachowa (murator etc) podaje producentow i typy piecow - tyle ze dla klientow o bardzo zasobnych kieszeniach. Bede wdzieczny za wszystkie rady.
1. Jaki tym piecow jest teraz najbardziej ekonomiczny (Zaslyszane/przeczytane: z podajnikiem). Paliwo stale - bo gaz idzie do gory ze fiu fiu
2. Zalecany producent (Zaslyszane/przeczytane: Urlich)
3. Zeliwny czy stalowy (Zaslyszane/przeczytane: brak zdania - calkowity metlik)
4. Co to sa te slimaki ???
5. Czy w przypadku planowanej nadbudowy/dobudowy dobrac juz do nowych parametrow (po rozbudowie ok 200m2 pow uzytkowej)
6. kotlowania w domu (piwnica?) czy tez osobne pomieszczenie na piec i skladzic na opal (jesli tak to jakies wskazowki co do powierzchni, cyrkulacji powietrza oraz przewodow odprowadzajacych spaliny)
7 Czy w poblizu pieca mozna zainstalowac rekuperatory ciepla (tak aby ze spalin odzyskac troche energii)
8 No i kwestia sterowników - z czym to sie je.
9.A i jeszcze przeslony z tylu pieca - istotne czy nie. Rozumiem ze ewentualne ich ustawienie (rozsuniecie) nalezy samemu droga empiryczna wytyczyc.

Dziekuje bardzo za wszystkie uwagi. Ze swojej strony moge pomoc w kwestiach zwiazanych z dociepleniami (Sciany, dachy, stropodachy, tarazsy) oraz dachy i hydroizolacje.

1grek
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:57
Lokalizacja: W-wa

autor: 1grek » 30 gru 2007, 16:44

Najpierw zainwestuj w izolacje tego budynku i poprawnš wentylację. Do rekuperatora nie można podłšczać spalin z pieca. W wentylacji opartej na wymienniku ciepła zasysa on zużyte ciepłe powietrze z kuchni i łazienek, a œwieże powietrze dostarcza do pokoi i sypialni. Energia w perspektywie będzie cały czas drożeć. Dlatego trzeba dšżyć do radykalnego spadku zapotrzebowania na niš w budynkach. W domach bardzo dobrze izolowanych, o minimalnych potrzebach energetycznych stosuje się jedynie dogrzewanie elektryczne. Ponieważ urzšdzenia elektryczne typu lodówka, kuchenka, pralka oraz sami domownicy dostarczajš większoœć energii potrzebnej do ogrzania

amateo
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 30 gru 2007, 12:54
Lokalizacja: Dolny Slask/Lubelskie
DZIKUJE

autor: amateo » 31 gru 2007, 16:57

KWESTIE IZOLACJI TERMICZNEJ I HYDROIZOLACJI JEST ROZWIAZANA. LACZNIE Z NOWYM DRENAZEM WOKOL DOMU. JEDYNA RZECZJAK MNIE NURTUJE TO DOBOR PIECA. DOSC DUZO DOWIEDZIALEM SIE ZE STRONY KOTLY.COM
PIERWSZE PRZEMYSLENIA SA: KOTLY NA EKOGROSZEK, Z DOLNYM SPALANIEM, PODAJNIK. MOC JAKIES 24KWH, GRZEJNIKI TZW ZEBERKA A NA PIETRZE PODSTAWA TO OGRZEWANIE PODLOGOWE.
KWESTIA ISTOTNA TO STEROWNIKI. TU OGOLNIE RZECZMOWIAC JESTEM ZIELONY.

A I JESZCZE JEDNO: NA RAZIE POD LUPA KOTLY PLESZEWSKIE. JAKIE SA PANSTWA OPINIE NA TEMAT TYCH WYROBOW? POROWNYWALNE CENA I JAKOSCIA INNE PRODUKTY?
ZA WSZELKIE SUGESTIE BEDE WDZIECZNY


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

Gotowe projekty domów