Pęknieta szyba, proszę o radę!

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Icm37
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2007, 11:17
Lokalizacja: Kraków
Pęknieta szyba, proszę o radę!

autor: Icm37 » 07 gru 2007, 11:30

W nocy pekła mi nagle szyba w drzwiach tarasowych, tak po prostu,
rano wstaje, a tu krecha na pół drzwi. Mieszkamy od pół roku w
domku, developer dał mi tel, do Finestry, ale oni mówia, że nie ma
reklamacji na takie uszkodzenie u producenta szyb. Ale coś z tą
szybą musiało być nie tak, skoro pękła, bez żadnego uderzenia. Od
kilku tygodni w ogóle nie otwieram drzwi a balkon, nikt tez się nie
opierał, (pęknięcie jest od str. wewnętrznej). CZy ktos miał taki
przypadek? Czy reklamacja mi się należy? Slyszałam też iż mogło się to stać, pod wpływem naprężeń i osiadania budynku, ale czy można to udowodnić?. Developer na wstepnie odesłał mnie z kwitkiem, nawet nie widział szyby...

komarr

autor: komarr » 07 gru 2007, 11:43

przecież te drzwi mają gumowe uszczelki wiec nie powinno być naprężeń...

na tym forum pisał ktoś o pękniętej szybie okiennej. Raczej nic nie da się z tym zrobić.
Z drugiej strony, postrasz producenta że mu "reklamę" zrobisz, napisz że jeden z portali internetowych zainteresował się problemem. Wrzuć zdjęcie tu na forum tych drzwi.

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 07 gru 2007, 12:07

jeśli powstała rysa, jedna długa krecha, to najprawdopodobniej pęknięcie było na podłożu naprężeń. czy te drzwi zamykały się poprawnie i bez najmniejszych oporów zanim powstało pęknięcie?
bez większych problemów szybę wymienią ci fachowcy z każdej firmy sprzedającej okna. koszt co prawda większy niż normalnej szyby, ale nie jest tak, że nie da się z tym nic zrobić.
pozdrawiam

p.s.
cytat z jednego z for:
Przyczyną samoistnego pękania szkła mogą być nadmierne naprężenia pakietu szybowego. Spojrzyj czy krawędzie szyb uszkodzonego pakietu nie są gdziekolwiek choćby delikatnie uszkodzone. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek uszkodzenie ( najczęściej występuje na niewidocznej krawędzi szyby, na ramce ) Każde z takich uszkodzeń może powodować pęknięcie szkła poddanego działaniu czynników atmosferycznych. Pęknięcie szkła może być także spowodowane wadliwym sposobem przeszklenia skrzydła okiennego. Niewłaściwe zastosowanie podkładek dystansowych może powodować nadmierne naprężenia szkła w czasie skurczu termicznego skrzydła. Nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie bez konkretnych oględzin szyby i skrzydła.

Icm37
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2007, 11:17
Lokalizacja: Kraków

autor: Icm37 » 07 gru 2007, 12:20

Dokładnie powstała jedna krecha w połowie szyby, nie wiem, czy sama dam radę dokonać fachowych oględzin ramy, może kogoś ściągnę z niezależnej firmy... Oczywiście wymiana szyby na własny koszt, to nie problem, chodzi o to czy moge domagać się reklamacji.

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 07 gru 2007, 13:43

jak ja kupowałem okna to babka właśnie zamawiała szybę do drzwi balkonowych. oczywiście szyba podwójna z argonem w środku. wtedy miała kosztować 70pln plus wymiana.
pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 gru 2007, 13:58

Panie Marcinie, argon w każdym be wyjątku pakiecie szyb . Wiąże się to z technologią. Argon nie zawiera wilgoci i służy do wypchnięcia powietrza z pakietu w końcowej fazie klejenia. Gdyby tego nie zrobić zimą szyba byłaby zaparowana od środka.

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 07 gru 2007, 15:04

T. Brzęczkowski pisze:Panie Marcinie, argon w każdym be wyjątku pakiecie szyb . Wiąże się to z technologią. Argon nie zawiera wilgoci i służy do wypchnięcia powietrza z pakietu w końcowej fazie klejenia. Gdyby tego nie zrobić zimą szyba byłaby zaparowana od środka.

no to pana zdziwię, bo sam sobie zrobiłem szybkę do drzwi do drzwi wejściowych z konieczności gdyż zamówiłem drzwi wejściowe u stolarza, który szybami sie nie bawił. oczywiście szyba podwójna i ramka wewnątrz. zamiast argonu wyciągnąłem strzykawką i igłą lekarską tyle powietrza ile się dało. przez trzy zimy moja własnoręcznie wykonana szyba zespolona ani razu nie zaparowała. jak ktoś jest zainteresowany to mogę zbyć technologię za niewielka opłatą. dodam że szybka wyniosła mnie około 10 razy taniej niż w firmie zajmującej się szkleniem.
pozdrawiam

elmar
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2007, 21:48
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
szyba

autor: elmar » 11 gru 2007, 21:56

Osobiście prowadzę firmę zajmującą się szkłem budowlanym. I muszę powiedzieć ze zastosowanie argonu czy innego gazu szlachetnego w szybie zespolonej używa się po to aby izyskać odpowiednia pzrenikalnosc cieplna. Uzywanie strzykwaki do produkcji szyb zespolonej jest dosyc ciekaw. ale wszedzie tam gdzie chcemy uzyskac odpowiednie zaoszczedzenie na energii nie pomoze. wspolczynnik "strzykawkowej szyby" to U=5,0 tak wiec nic specialnego. Zastosowanie powloki z tlenkow metalu i odpowiedniej komory na linni produkcyjnej ktora wysysa powietrze to podstawa niskiego wspolczynnika. W domowych warunkach neistety nie da sie wykonac szyby dobrej jakosci.

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:
Re: szyba

autor: marcinradom » 11 gru 2007, 22:04

elmar pisze:Osobiście prowadzę firmę zajmującą się szkłem budowlanym. I muszę powiedzieć ze zastosowanie argonu czy innego gazu szlachetnego w szybie zespolonej używa się po to aby izyskać odpowiednia pzrenikalnosc cieplna. Uzywanie strzykwaki do produkcji szyb zespolonej jest dosyc ciekaw. ale wszedzie tam gdzie chcemy uzyskac odpowiednie zaoszczedzenie na energii nie pomoze. wspolczynnik "strzykawkowej szyby" to U=5,0 tak wiec nic specialnego. Zastosowanie powloki z tlenkow metalu i odpowiedniej komory na linni produkcyjnej ktora wysysa powietrze to podstawa niskiego wspolczynnika. W domowych warunkach neistety nie da sie wykonac szyby dobrej jakosci.

zdaję sobie sprawę że moje chałupnicze wykonanie nie było ideałem, lecz dla tegoż zastosowania wystarczyło.
pozdrawiam


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 64 gości

Gotowe projekty domów