pustak MAX czy cegła silikatowa?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mwojci11
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
pustak MAX czy cegła silikatowa?

autor: mwojci11 » 26 lis 2007, 20:54

Witam,

zamierzam wybudowac dom o piwerzchni 212 m2, powierzchni uzytkowej. Dzialka polozona na gruncie gliniastym, fachowcy doradzaja postawienie scian z pustaka max, a architekt proponuje cegle silikatowa. Zastanawiam sie nad tym, ktory z zaproponowanych materialow bedzie posiadal wyzsza odpornosc na wilgoc (kwestia gruntu). Zalezy mi rowniez na tym, by uzyc tzw. zdrowego budulca.
Istotna jest dla mnie rowniez kwestia wspolczynnikow przepuszczalnosci ciepla. Byc moze bedziecie w stanie doradzic cos, w sprawie grubosci ich ocieplenia (grubosc styropianu, moze welna mineralna??).
Planuje ogrzewac dom piecem grzewczym a dodatkowo ogrzewaniem kominkowym.

Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki.

mwojci11
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
cd..

autor: mwojci11 » 28 lis 2007, 19:21

Szczerze powiem, że jestem kompletnym laikiem w sprawach budowlanych.
Kupiłem ziemię, wybrałem projekt domu (http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=760) i go kupiłem, i chciał bym zapłacić za jego zrobienie, aby był zdrowy i na lata dla mojej rodziny.
Gdyby ktoś z Was zechciał zerknąć na ten projekt (Kozińce) i doradzić... to miał bym informacje od osoby postronnej.

dylot
Aktywny
Aktywny
Posty: 169
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:36
Lokalizacja: Ustroń

autor: dylot » 29 lis 2007, 15:54

w projekcie napewno masz zaproponowaną technologię wykonania (ściany, strop. dach ), ale jest to oczywiście propozycja, jeśli zamierzasz zmienić to musi zrobić to ten co adaptuje ci projekt.
Jeśli ma być zdrowo to ceramika, może być max, chociaż lepsza ceramika poryzowana, popularny jest też Ytong. Pustak silikatowy, jest twardy i zimny , chociaż dobrze akumuluje ciepło, musi być ocieplony, jak może pamiętasz kiedyś był to materiał na stajnie i obory a dziś budują z tego domy, takie czasy.
pozdrawiam.

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 29 lis 2007, 16:57

Jeden i drugi materiał + ytong to już historia . Zero izolacji ale dużo wilgoci. Czytając temat pojawia sie reklamówka isovera - kliknij !a dalej kliknij multi-comfort haus potem wybierz "koncepcję" K sciany dachu podłogi mniejsze od 0.1 W/m2xC.

Zenon
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:55

autor: Zenon » 29 lis 2007, 18:21

Rozwiązań dobrych jest wiele.
Trzeba je dostosować do własnych możliwości.

O braku wilgoci decydują przede wszystkim izolacje oraz wentylacje (Przy domu niepodpiwniczonym najważnieszą jest izolacja pozioma pod wszystkimi ścianami, również działowymi i kominami).

Zastosowanie zarówno maxa jak i cegły silikatowej zaliczam do rozwiązń dobrych. Są też na rynku pustaki przypominające maxa - U220 ( ściana grubości 25 cm). Można również rozważyć zastosowanie takiego materiału. Ocieplenie proponuję w granicach 12-15 cm - ostatecznie wszystko uzgadniać z kierownikiem budowy.


A co jeszcze warto wiedzieć?

Do kominka dobrze jest doprowadzić od spodu powietrze z zewnątrz. Szczegóły uzgodnić z wykonawcą kominków i kierownikiem budowy.

A ocieplenie dachu. Rozważ wełnę mineralna 25 cm ( 15 + 10 ).


Życzę spokojnego, przemyślanego budowania.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów