Jaki piec, prośba o poradę.

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

emdzy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2015, 6:13
Lokalizacja: pl
Jaki piec, prośba o poradę.

autor: emdzy » 29 paź 2015, 6:48

Bardzo serdecznie Witam forumowiczów.

Przeglądam podobne tematy, słucham 3 "fachowców" którzy byli u mnie na mieszkaniu i głupieję. Stąd postanowiłem zapytać Was, poprosić o poradę.

Kupiłem mieszkanie, w budynku 3 rodzinnym:
- każde mieszkanie to jedno piętro
- moje mieszkanie na pierwszym piętrze
- budynek z lat 30 dwudziestego wieku (poniemiecki)
- budynek nie ocieplony
- grubość ścian zewnętrznych około 40 cm
- wysokość mieszkania 260cm
- powierzchnia około 90 mkw (4 pokoje plus kuchnia i łazienka)
- okna plastikowe, wymienione.

Dotychczasowe C.O. piec dwufunkcyjny Junkers z końcówki lat 90. Instalacja całkowicie do wymiany.

Było u mnie już 3 fachowców którzy oferują swoje usługi w ramach zainstalowania nowego C.O. no i każdy z innymi przekonaniami i innymi poglądami.

Nowy kocioł jaki chcę - kondensat cena do 6tyś, chcę zamontować w kuchni i przykryć go zabudową w szafce.

Kocioł będzie obsługiwał grzanie mieszkania oraz zlewy (w kuchni i łazience) oraz wannę (z funkcją prysznica), odległość od kotła do wszystkich kranów nie więcej niż 3m.

Bardzo proszę o poradę czy do moich warunków lepiej będzie dobrać kondensat bez zintegrowanego zasobnika czy też lepiej taki z 45 litrowym zintegrowanym zasobnikiem, czy jeśli z zasobnikiem to czy również z dodatkowym obiegiem ciepłej wody.

Zależy mi na komforcie ciepłej wody, chciałbym odkręcić ciepłą wodę i po chwili (5-7sekund) żeby taka leciała. Nie chcę mieć wody raz gorącej po czym znowu zimnej i znów gorącej (jak to mam przy aktualnym junkersie). Nie chcę mieć efektu "zabierania ciepłej wody", kiedy ktoś bierze w łazience gorący prysznic a ktoś inny w kuchni poprzez odkręcenie ciepłej wody zabiera gorącą wodę temu pod prysznicem. Zależy mi również żeby w eksploatacji takiego kotła nie zbankrutować ani w przypadku serwisu ani też w codziennym użyciu gazu. Jeśli ten z zasobnikiem pobiera dużo więcej gazu to czy ktoś wie ile drożej to wychodzi przy miesięcznych rachunkach?

Kolejne pytanie, we wszystkich pokojach chce tradycyjne kaloryfery, z uwagi na drewniany strop nie chcę brnąć w podłogówkę zasilaną gazem. Jedynie w kuchni i łazience, strop jest betonowy. Zatem w kuchni i łazience oprócz tradycyjnych kaloryferów chciałbym mieć podłogówkę (będzie terakota na podłodze). Kuchnia to 12mkw, łazienka niecałe 4 mkw, czy lepiej tutaj położyć podłogówkę ze wspomnianego kotła czy też lepiej położyć elektryczne maty grzewcze. Nie jestem pewny która instalacja będzie tańsza przy montażu i lepsza/tańsza w eksploatacji?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec, prośba o poradę.

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 29 paź 2015, 23:44

emdzy pisze:Instalacja całkowicie do wymiany.

Jaki całkowity koszt proponują fachowcy? Kocioł, grzejniki, rurki... + montaż?



.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaki piec, prośba o poradę.

autor: Bolas » 01 lis 2015, 8:17

Maty wyjdą taniej szybciej i mniej syfu przy robocie. Co do grzejników w reszcie pomieszczeń to muszą być dobrane do niskich parametrów pracy kotłą czyli max 55/45'C lub 45/35'C. Co do reszty to kocioł z zasobnikiem daje doskonale radę ale cyrkulacja podwyższa koszty bo są na niej niepotrzebne straty. Przy 4metrowej instalacji od kotła rura PP fi 25 (3/4') to ok 0,2l/m czyli spuścisz niecały litr wody nim osiągniesz tą ciepłą - i to pod warunkiem że nie była spuszczana już od dłuższego czasu - pilnuj też ocieplenie rury ciepłej by niepotrzebnie nie grzać ścian - jeżeli to niewystarczający wynik dla ciebie to oczywiście możesz robić cyrkulację.
Co do ceny to nie wiem czy z dzisiejszymi wymogami znajdziesz kocioł kondensacyjny z wbudowanym zbiornikiem w cenie 6tys. W zeszłym roku taki montowałem za prawie 10k.

Andrzej_k
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2015, 13:52
Re: Jaki piec, prośba o poradę.

autor: Andrzej_k » 18 lis 2015, 13:57

Jaki piec polecalibyście do domu z poddaszem, 100mkw parter i 70mkw poddasze?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaki piec, prośba o poradę.

autor: Bolas » 19 lis 2015, 7:02

Jakie paliwo cię interesuje i jak ocieplony jest budynek.

Mosnys
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2015, 14:31
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec, prośba o poradę.

autor: Mosnys » 22 lis 2015, 15:46

Dokładnie, jakie paliwo CIę interesuje, wtedy powiemy coś więcej.

pimpek90
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2016, 9:31
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec, prośba o poradę.

autor: pimpek90 » 05 lut 2016, 9:37

Czy rozwiązałeś swój problem?

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jaki piec, prośba o poradę.

autor: Konsultant Viessmann » 09 lut 2016, 12:13

Podtrzymuje pytanie kolegi - czy rozwiązałeś już problem? Jeśli nie, mogę polecić kocioł kondensacyjny z rodziny kotłów Viessmann
Posiadamy cały szereg kotłów kondensacyjnych, a to co wyróżnia nasze kotły to wymiennik ciepła Inox-Radial ze szlachetnej stali nierdzewnej odporny na duże obciążenia termiczne - 10 lat gwarancji i palniki promiennikowe MatriX z układem kontroli spalania - zapewnia to maksymalne wykorzystanie energii paliwa w różnych warunkach pracy kotła.
Obsługa kotła realizowana jest na regulatorze Vitotronic: z dużym kontrastowym wyświetlaczem, o intuicyjnym menu w formie tekstowej i graficznej. W razie wątpliwości funkcja pomocy podpowie co dalej zrobić.
Moduł obsługowy regulatora można umieścić poza kotłem, np. na ścianie w specjalnej podstawie montażowej.

PS. Są to urządzenia, które można zamontować praktycznie w każdym mieszkaniu. Umieszczenie kotła w kuchni, łazience lub innym dostępnym miejscu nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Obok kotłów przeznaczonych do zawieszenia na ścianie Viessmann oferuje również zajmujące niewiele miejsca i ciche urządzenia przeznaczone do wbudowania w ścianę oraz stojące i wiszące kotły kompaktowe z zabudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej.
Wspólną cechą wszystkich kotłów firmy Viessmann są ich małe wymiary oraz możliwość zabudowy. Nie jest potrzebne pozostawienie wolnej przestrzeni po bokach kotła wiszącego czy stojącego. Dzięki temu łatwo można umieścić kocioł niemal w każdym dostępnym miejscu i idealnie dopasować, np. do wnęki lub ciągu szafek kuchennych. Szczególnie mało miejsca zajmują urządzenia kompaktowe, w których zabudowany jest zbiornik ciepłej wody użytkowej i niemal cały osprzęt wyposażenia kotłowni.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 20 gości

Gotowe projekty domów