Obciazenie stropu-PROSZE O POMOC

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

kaska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2007, 13:15
Obciazenie stropu-PROSZE O POMOC

autor: kaska » 05 lis 2007, 13:33

Witam wszystkich i bardzo prosze o pomoc.Mam w mieszkaniu salon z kuchnia.W czesci kuchennej chce podwyzszyc podloge o jakies 11-12 cm.Wybralam do tego pustaki Silka 8/cm/,bo gazobeton pod plytki ,ktore chce polozyc/60*60cm/moze okazac sie za slaby.Caly ten podest bedzie na okoko 10 m. kw.--dlugosc 4,21m,wzdluz sciany nosnej i szerokosc 2,41m.Pytalam u konstruktora czy strop wytrzyma/III pietro/.Zapewnil mnie ,ze owszem,poniewaz jego dopuszczalne obciazenie to 210kg/m.kw.Ale czy moze ktos mi to wytlumaczyc???Na 1m.kw wchodzi 15 pustakow ,kazdy po 7kg,co sie =105kg,potem ciezar zaprawy murarskiej ok.1cm pod i,1cm nad i pomiedzy,do tego dochodzi wylewka samopoziomujaca i na to kafle / waga okolo 21kg/m.kw./Oczywiscie ma byc jeszcze siatka zbrojeniowa.To wszystko razem daje nam obciazenie okolo 130kg/m.kw.Jak sie do tego doda ciezar lodowki i np.pralki,ktore beda staly kolo siebie/zajmujac okolo1m.kw./ to przekroczy to 210kg/m.kw.Konstruktor powiedzial,ze moge klasc.Jak to jest z tym obciazeniem,czy nie wlicza sie do tego ciezaru mebli,sprzetow w kuchni i osob tam przebywajacych???Ja mam bowiem wrazenie,ze jak tam wcisne jakies ciezkie sprzety to moze to wszystko runac.Prosze o wytlumaczenie mi tego.

darex
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2007, 4:36

autor: darex » 08 lis 2007, 4:59

Obciążenie 220 kg/mkw uwzględnia tylko obiążenie zmienne czyli od osób oraz ewentualne ściany działowe.Jest ono rozpatrywane dla całego stropu czyli każdego mkw pomieszczenia. Przekroczenie tej wartości lokalnie czyli w małej części pomieszczenia zwłaszcza w strefie przypodporowej nie spowoduje znacznego momentu zginającego w stropie. Ewentułalne zniszczenie stropu mogło by nastąpić po jego całkowitym obiążeniu czyli każdego mkw wartością 220 kg. Jednak lepszym rozwiązaniem jet gazobeton przecięż jest używany jako materiał konstrukcyjny na ściany nośne.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów