« Zobacz poprzedni temat
torus

Podgrzewane podłogi

Mam pytanie związane z podgrzewaniem podług.
Czy stosuja Państwo takie rozwiązania oraz słyszałam ostatnio o czymś takim jak płyty grzewcze fundamentowe,czy cos podobnego.
Czy stosuje Pan coś takiego oraz czy poleca Pan takie rozwiązanie?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
W domach które wykonujemy dla klientów z reguły stosujemy ogrzewania podłogowe wodne. Mozna stosowac ogrzewane podłogi elektryczne ale większość klientów zdecydowanie woli wodne. Zaletą ogrewania wodnego jest to iż łatwo jest wymienic i wykryć uszkodzony przewód. Odnośnie ogrzewanych płyt fundamentowych są to stosunkowe nowe technologie i ciężko jest się wszystkim do nich przekonać jak również są problemy z fachowym wykonaniem. Ja powiem za siebie - stosujemy sprawdzone technologie z uwagi na gwarancje której udzielamy wykonując już cos kilka lat wiem jak o tym bardzo duzo i ryzyko z złym wykonaniemoraz jakimiś wadami jest bardzo małe co do nowości jestem otwarty ale podchodzę do tego ostrożnie


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Cytat:
Zaletą ogrewania wodnego jest to iż łatwo jest wymienic i wykryć uszkodzony przewód.

Jako instalatora ,zainteresowała mnie ta wypowiedź.
Czyżby był jakiś prosty sposób na wykrycie uszkodzenia w podłogówce,o którym nie wiem?Zwykle to bardzo trudne,jeśli oczywiście nie było jakiegoś wiercenia w znanym miejscu.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Odpowiem w jaki sposób wykonywane są przez naszą firmę ogrzewania podłogowe.Wiadomo iż spirale układa się z "kłębu" i jest łączana w rozdzielaczu. Po wykonaniu robiona jest próba (pierwsza) po wykonaniu wylek robimy próbe drugą. Uczciwie powim iż nie miałem osobiście sytuacji innej jak uszkodzenie poprzez ingerencji w wylewke-montaż listew w progach, dodatkowe ścianki GK itp. Ogólnie wykonujemy instalacje w których czujemy się pewnie. W przypadku uszkodzenie rury z woda wystepuje z reguły wyciek i slad na wylewce co ułatwia lokalizacje.
Mogę i chce się wypowiadać na temat swoich doświadczeń w związku z tym wolę ograniczyć sie do sprawdzonych i uczciwych wypowiedzi.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Wykonanie,OK,ja też tak robię.Ale jak wykryć miejsce wycieku,który ujawni się po położeniu podłogi?
Jeszcze nie miałem takiej sytuacji,ale może być różnie. Rolling Eyes

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Znajomy musiał zrywać całą podłogę, nie wiedział gdzie jest przeciek. Duży kłopot. Może jest jakiś sposób np. korytowanie pod przewody i jakieś czujniki, zeby wskazać zalane miejsce, nie wiem jak to się robi, ale warto położyć podłogę, którą można punktowo wymienić.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
uszczelniałem system z którego w ciągu miesiąca wyciekło 16 m wody trzyma już rok czasu


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-okna

E-mieszkanie

E-instalacje

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter