Zobacz następny temat »
Wcięcie komina pod kominek

Jak zbudować kuchenny piec kaflowy

nie wiem jak zbudować piec kaflowy:(.czy ktoś mógł by mi przesłać jakiś schemat na pocztę,jak mam go zbudować, jak zrobić zaprawę,glinę justa.goral@wp.pl z góry dziękuje Smile


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
No temat jest dość ciekawy i niełatwy. Najlepiej jakbyś się udała na pobliską wioskę i zpytała o zduna. Dziś już ich trudno znleźć. Ja w domu moich roziców miałem piec kaflowy. Nie był kuchenny tylko służył do ogrzewania. Wewnątrz zbudowany był z cegły szamotowej oraz gliny. Jak przyjeżdżał do nas zdun naprawiać piec to brał zwykłą glinę. Ruszta były żeliwne i drzwiczki też.
Z paleniska kanał wychodził najpierw szedł do góry potem w prawo następnie wracał ku frontowi pieca, dalej schodził w dół i przechodził na lewą stronę szedł w górę przechodizł do tyłu i wpadał do komina. Tyl pamiętam i wiem. Szukaj zduna.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
nie jest trudno znaleźć zduna.

Np w Otwocku, większość "Świdermajerów" była/jest ogrzewana piecami kaflowymi, a gotowano na kuchniach kaflowych z którymi było połączone centralne ogrzewanie.

Moja babcia ma taką kuchnię jeszcze.

Przekładałem piec kaflowy, bo po 50 latach kanały się poblokowały.

Jak chcesz postawić taki to największym kosztem są kafle no i zdun. Drzwiczki, ruszty, kratki, druty i glinę dostaniesz bez problemu.

Jedyne czego do tej pory nie udało mi się ustalić to zawartość soli w glinie. Jedni mówią że trzeba dodawać soli, inni że w żadnym wypadku... Smile

Jak chcesz to mam kontakt ze sprawdzonym zdunem ale trzeba go pilnować...

Pozdrawiam


odpowiedz
witam też przeglądam tysiące stron i szukam tego tematu może to pomoże:

http://www.ogniskadomowe.pl/cgi-bin/baza/ezdb.cgi?wiedza+search+display+1045670481&


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
http://survival.strefa.pl/piece.htm


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
http://randlak.blox.pl/2007/05/odpalanie-kafla.html#ListaKomentarzy


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Rzeczywiście, o zduna jest teraz trudno. Większość firm kominkarskich nastawia się na budowę kominków na zasadzie "wkład kominkowy + rura do komina + obudowa z płyt karton-gipsowych". Wykonanie typowego pieca kaflowego to rzadka sztuka. Miłośnikom pieców kaflowych polecam odwiedzenie strony http://www.kafle-kominki.pl/piece.htm

Innym rozwiązaniem jest kominek typu hypocaustum. Takie urządzenie posiada wkład kominkowy z szybą (więc widać ogień), ale dzięki obudowie z kafli i właściwemu wykonaniu, nie posiada kratek (jak w typowym kominku) i oddaje ciepło przez promieniowanie z obudowy (jak piec).


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-instalacje

E-okna

E-izolacje

E-łazienki

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter