Docieplenie Ytonga - czy warto?

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Gościu
Docieplenie Ytonga - czy warto?

autor: Gościu » 06 kwie 2005, 7:08

Czy jest sens docieplać ścianę jednowarstwową z Ytonga styropianem 5 cm? Może ktoś ma jakies doświadczenie w tej materii?

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 06 kwie 2005, 9:52

20 cm wełny z folią od środka. Zadzwoń do Ytonga na infolinię to się dowiesz, że tak już coraz więcej ludzi robi. Daje do dobrą izolację i zapobiega wejściu zimą wody do ściany (podobnie jak w dachu). Oddychanie zostaw skutecznej wentylacji najlepiej rekuperator.

Karol

autor: Karol » 06 kwie 2005, 11:43

Kolega przedmówca nie wie chyba co pisze. Folię w ścianę? I 20 cm wełny? To chyba dowcip. Tyle wełny to się daje w dobre ocieplenie poddasza a nie ścianę Ytong 36 cm.

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 06 kwie 2005, 11:53

Może jestem studentem nie o profilu budowlanym, mam dopiero 20 lat, ale z całym szacuneczkiem do pana Brzęczkowskiego - troszeczke sie chyba myli...
Jednowarstwowy Ytong ma już sam niezłą izolacyjność. Sam niby widziałem, jak ktoś docieplał ściane jednowarstwową, ale To nie jest coraz częściej spotykane!!!
Coraz więcej firm produkuje materiały jednowarstwowe, bo takie jest zapotrzebowanie na rynku. Ściane jednowarstwową można docieplić, ale 20 :shock: cm? jak już ktoś ma bzika, albo sie boi mrozu, to proszę bardzo, ale max 10 cm. Nie opłaca sie chyba ocieplać 5 cm, bo to jest malutko - albo rybki, albo akwarium. Sam osobiście bym nie ocieplał, a przy dociepleniu ściany jednowarstwowej nie liczyłbym na wentylacje grawitacyjną, także zamiast wydawania kasy na opał, wydasz na wentylacje mechaniczną przez cały rok.
Dać styropian zdążysz jak sie puźniej namyślisz, a w dachy sie izoluje średnio 24 cm, i tam nie ma ściany - tylko ocieplenie!!!
Jak napisałem na początku moge sie mylić

Batman

autor: Batman » 06 kwie 2005, 12:21

Ytong 36 cm to ściana o współczynniku przenikania ciepła praktycznie spełniającym normę, jeśli jest to bloczek odpowiedniej klasy. Wystarczy dać 5 cm styropianu by uzyskać współczynik lepszy od wymaganego i zbudować naprawdę ciepłe ściany. Dla porównania - gazobeton 24 cm i 10 cm styropianu ma współczynnik U 0,3 i spełnia normę - tak się buduje nowoczesne domy. Jak dasz 5 cm styropianu to będzie bardzo dobrze. T.Brzęczek proponuje 20 cm wełny i jakąś folię - to nawedzony pomysł.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 06 kwie 2005, 12:24

A co z wilgocią w ścianie? A za rok dwa będzie tak jak w Niemczech Francji Szwecji K<0.13W/m2 Sciana jak oddycha będzie mokra jak dach

Batman

autor: Batman » 06 kwie 2005, 12:28

Bzik to bardzo delikatne słowo, jeśli chodzi o wpisy T.Brzęczkowskiego na temat izolacji. Ale 20 cm wełny chyba ma sens jeśli ktoś buduje dom pasywny na biegunie, do tego ma rekuperator, ogrzewanie podłogowe i pompę ciepła (co na biegunie jest niemorzliwe bo za zimno). Student ma rację, ale 5-10 cm styropianu na 36 Ytonga nie zaszkodzi i nie będzie przesadą

Batman

autor: Batman » 06 kwie 2005, 12:32

Ściana nie oddycha, od oddychania domu jest wentylacja i okna z nawiewnikami. A ściana nie będzie mokra nigdy, jak ją dobrze ocieplisz. A Ytong 36 i trochę styropianu to doskonałe ocieplenie.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 06 kwie 2005, 12:45

Powiedziałbym ostrzej ale jako kompletnemu abnegatowi z fizyki, wytłumaczę, Im dasz więcej styropiany tym więcej wody wykrpli Ci się w w przegrodzie termicznej. Popatrz na wykres Molliera. I lepiej nie ekperymentywać, zrób tak jak robisz w dachu, hydroizolacja od spodu wentylacja od zewnątrz. Dodam jeszcze że 12-15 lat temu jak pisałem o folii w dachu od spodu też dużo "fachowców" pukało się w głowę a fizyka tych przegród niczym się nie rózni. Popatrz na isover.se mozesz zadzwonić 0225591081

Karol

autor: Karol » 06 kwie 2005, 13:03

Owszem, wykropli się, jeśli ocieplisz od środka. Jak od zewnątrz ocieplisz to się nie wykropli. Czy Pana, Panie TB wywalili za pisanie bzdur z forum BD? CZłowieku - ściana to nie jest dach.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 06 kwie 2005, 13:36

Nikt mnie nie wywalił. A woda bierze się ze środka, gdy powietrze stygnie. Izolując od środka tak jak w dachu dajemy folię i mimo, że punkt rosy jest w ścianie ciepłe powietrze się do niego nie dostaje. Czy w dachu taż Pan tak robi jak proponuje w scianie? Jeżeli Pan nia umie znaleść lub zinterpretować wykresu Molliera to proszę o telefon 0225591081 chętnie wyjaśnię.

Slayer

autor: Slayer » 06 kwie 2005, 14:09

Czołem przyjacielu. Już wiem jaki jest twój problem. Ty nie widzisz różnicy między domem szkieletowym a ścianami murowanymi. Faktyczie w szkieletowy można i nawet powinno się dawać folię, ale opowiadanie, że w murowany także, to już jest bzdura o pomstę do nieba wołająca.Pozdrawiam.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 06 kwie 2005, 14:36

A to jakoś inaczej jak jest mur? tym bardziej bo oprócz wilgoci dochodzi jeszcze odprowadzanie ciepła do ziemi i ogromna masa przeszkadzająca sterowaniu.To Skanska czy Isover się nie znają Gwarantuję Panu, że nie istnieje ani jeden powód, czy zaleta robienia inaczej niż mówię. Ponieważ wole gadać niż pisać to proszę podac nr lub zadzwonić.0225591081

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 07 kwie 2005, 9:14

Zadzwonili do mnie z niemieckiej firmy Xella jest to firma sprzedająca w Polsce Ytonga i Silkę i też potwierdzili, że nalezy izolować od środaka wełna+folia
od marca na ich stronie już tylko tak się izoluje. Patrz xella.pl fermacel -wykonanie -ekonomika.

Gość

autor: Gość » 07 kwie 2005, 9:54

A może byś tak TB podał konkretny link, bo pod tym adresem nic nie ma odkrywczego.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów