musimy przysypać ścianę z porotermu..czy to jezt bezpieczne?

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

gosias1
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:04
musimy przysypać ścianę z porotermu..czy to jezt bezpieczne?

autor: gosias1 » 02 wrz 2007, 18:24

Nasz kierownik budowy tego wcześniej nie pwiedział. Gdybyśmy wiedzieli o tym wcześniej podciągnęlibyśmy wyżej ławice z bloczków betonowych. A teraz trzeba zasypywać poroterm. Nasz domek jest już w całości wybudowany.Położony w górach na spadzie. Ma suteryny, parter i poddasze. Wygląda, jak forteca. Trzeba przysypać od północnej strony na wysokość 1,5 metra. Doradźcie co powiedzieć tym moim :? fachowcom. Nie znam się na porotermie, ale wiem ,że to chłonny materiał. Na spadzie ciągle jest wilgotno bo z góry płyną źródła. Boję się,że po kilku latach domek mi się rozypie. Moje pytanie: Jak zaizolować poroterm pod ziemią? Czy ktoś tak robi? Czekam na każdą sugestją. Pozdrawiam Gosia

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 03 wrz 2007, 14:20

Wszystkie wymienione problemy są do rozwiązania. Są na rynku materiały do zabezpieczenia bez wodą. Mnie martwi natomiast inna sprawa. Skoro kierownik jest taki zapominalski to czy wiedział o naporze bądź co bądź mokrego gruntu na ścianę? :roll:
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Zenon
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:55

autor: Zenon » 05 wrz 2007, 20:05

Proszę jeszcze raz przeczytać poprzednią wypowiedź łącznie z tekstem "folia kubełkowa..."

Po upewnieniu się, że konstrukcyjnie jest wszystko OK, zaprojektowaniu - ustaleniu wszystkich warstw prace należy wykonać niezwykle starannie ("nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji" - to mi się podoba) z odbiorem każdej warstwy przez kogoś kto się na tym zna, ze szczególnym uwzględnieniem hydroizolacji.

Można ponadto zastanowić się nad zasadnością wykonania glębokiego drenażu powyżej budynku z wypełnieniem wykopu do pełna żwirem i oczywiście odpowiednim odprowadzeniem tej wody.

Należy również wykonać przeciwspad w odpowiedniej odległości od budynku

gosias1
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:04

autor: gosias1 » 06 wrz 2007, 8:30

przeciwspad może być trudny, bo wszystko jest na dość wysokim spadzie a ścianka o której mowa,jest położona najwyżej (o ile dobrze rozumiem przeciwspad). widziałm na którejś budowie 15-sto cm wylewki przy ścianie z itongu. czy to jest dobry pomysł? A na to pewnie te lepiki i steropian??? Ten drenaż koniecznie trzba poprawić i dopilnuję tego. Trochę nas skubną te poprawki. Ale to nasza wina... :cry:

_Bob Budowniczy_
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 06 wrz 2007, 22:18
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

autor: _Bob Budowniczy_ » 06 wrz 2007, 23:09

"Nasz kierownik budowy tego nie przewidział" Kolejny wątek "Fun" :lol:
A z tą izolacją może być problem. Proponuję kupić kierownikowi jakąś książkę do technologii budownictwa np. na poziomie technikum i odnaleźć dla niego dział "izolacje". Tam powinny być m.in. izolacje wodochronne typu średniego lub ciężkiego i w zależności od naporu wody gruntowej wybrać którąś z nich + docieplenie styropianem.
Czy nasz superbohater kierownik b. poradzi sobie z siłami natury?
Mam nadzieję na kolejny odcinek :D
Pozdrawiam i powodzenia.
_Bob Budowniczy_

gosias1
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:04

autor: gosias1 » 07 wrz 2007, 11:04

:lol: nie będę na koniec zmieniała kierownika budowy, choć mam na to ochotę. Co prawda nie jest rozgarnięty ale przynajmniej nie robi" innych problemów". Ale za to musimy sami myśleć. A zwłaszcza teraz jak trzeba niektóre rzeczy przerabiać. z jednej strony można go nawet polecić,ale lepiej dla kogoś kto buduje się kolejny raz :lol: Muślałm, że na tak profesjonalnym forum uzyskam więcej konkretnych info. Tym, którzy to uczynili wielkie dzieki!!! Proszę, o dalsze porady. :wink:

gosias1
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:04
to był kolejny odcinek serialu "....."

autor: gosias1 » 07 wrz 2007, 11:09

to było bardzo konstruktywne i budujące.... na duchu zwłąszcza...bob..budowniczy :( :( :(

Zenon
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:55

autor: Zenon » 07 wrz 2007, 21:26

Gosiu!
1) Najważniesza jest hydroizolacja! Tego niczym nie zastąpisz! I nie improwizuj!
2) Dodatkowy drenaż powyżej budynku jest elementem uzupełniającym, mającym za zadanie przejąć znaczne ilości wody płynącej z góry a przez to zmniejszyć jej odzdziaływanie na budynek. Tu na forum, z danych, które posiadam nie ośmielam się decydować czy ma być, dlatego napisałem - "Można ponadto zastanowić się nad zasadnością wykonania glębokiego drenażu..." jest to zatem podpowiedź o charaterze ogólnym.
3) Przeciwspad, czyli niewielka płaszczyzna ukształtowania terenu "od budynku" teoretycznie wydaje się zawsze możliwa..., ten problem trzeba w każdym razie przemyśleć i rozwiązać na budowie.
4) "...widziałm na którejś budowie 15-sto cm wylewki przy ścianie z itongu. czy to jest dobry pomysł? A na to pewnie te lepiki i steropian??? " - nie wiem o co chodzi ale to co sobie wyobraziłem to... już się boję.
5)To Forum, może jest profesjonalne ale każdy ma tu dostęp więc informacje musisz przesiać przez gęste sito aby nie narobić głupstw.

A teraz wróć do punktu 1)
-otwórz adres www.deitermann.pl (lub inny sensowny)
-zadzwoń na infolinię deitermanna 0800 352 603
-przedstaw problem ale wcześniej do tego się przygotuj - pomogą Ci poniższe pytania, uwagi:

jakiej powierzchni dotyczy omawiana hydroizolacja?
czy w tym miejscu budynek jest podpiwniczony?
jak do tej pory zostały wykonane izolacje?
czy można je uznać za wykonane prawidłowo, czy lepiej...?
czy jest drenaż przy budynku?
czy jest izolacja pod porothermem?
jakiego użyto pustaka porothem, jakiej grubości?

Wykonaj w skali przekrój ściany od samych ław abyś rysunek mogła w razie potrzeby przesłać (elektronicznie, listownie), dorysować projektowane warstwy, zrozumieć na nim o co chodzi (izolacja musi być ciągła połączona z istniejącymi - poprawnie wykonanymi izolacjami!!!)

Poproś doradcę o
propozycję rozwiązania technicznego najlepiej e-mailem
wstępną kalkulację ceny
przybycie odpłatne/nieodpłatne na budowę
podanie ew. ceny nadzoru lub szybkiego przeszkolenia

Profesjonalne podejście do sprawy przynosi dobre rezultaty a jak ktoś przyjdzie i powie, że "ma pomysła" to...

Powyzej przedstawiłem jedną z wielu możliwych ścieżek dojścia do oczekiwanego rezultatu.

Pozdrawiam.

gosias1
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:04
CD

autor: gosias1 » 08 wrz 2007, 14:56

Zenon,
dziękuję Ci za odpowiedź. I chcę,żebyś wiedział,że trudno jest osobie takiej jak ja decydować się na cokolwiek,jeśli na wielu rzeczach człowiek się nie zna. Gdy kupuję jakiekolwiek rzeczy budowlane każdy próbuje radzić pod kątem własnych interesów. Im więcej kupię i drożej tym lepiej dla nich.Ilu jest sprzedawców tyle zdań. Każdy może wcisnąć kit byleby sprzedać, a im więcej sprzeda tym lepiej. Nie koniecznie się to później przydaje. Od początku mieliśmy problem z panem nadzorującym. Był tani, ale niesolidny. I to był nasz błąd.Teraz ponosimy konsekwencje.( Nie chcę pisać o innych dziwnych rzeczach na naszej budowie, które też trzeba naprawić, bo aż wstyd się przyznać.)
Dlatego postanowiłam zapytać ludzi, którzy nie mają żadnego interesu w tym, by mi poradzić. Uznałam,że ktoś kto zechce odpowiedzieć na moje pytanie będzie w tym szczery. I zdaję sobie też sprawę,że nie mam nic za darmo, ale ponieważ ja też udzielam porad za darmo w zakresie moich kompetencjii miałam nadzieję,że ktoś mi jednak pomoże.
DLATEGO JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ. TERAZ WIEM GDZIE I JAK SZUKAĆ!!! :D

_Bob Budowniczy_
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 06 wrz 2007, 22:18
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

autor: _Bob Budowniczy_ » 08 wrz 2007, 15:31

Gosias1, nie obrażaj się, proszę. Udzieliłem Ci rady jedynej rozsądnej. I w dalszym ciągu zdanie podtrzymuję. Skombinuj sobie książkę do technologii budownictwa i Twoje kłopoty w dużej mierze znikną. Dla mnie jest to nie pojęte, że kierownik b. dopuścił do takiej sytuacji a teraz nie ma pomysłu co z tym zrobić. Moim zdaniem nie każdy powinien mieć uprawnienia budowlane, gdyż tego typu przypadki tylko rzucają złe światło na pozostałe osoby takie uprawnienia posiadające. Zgadzam się z Zenonem, różne osoby tutaj na forum zaglądają. I niezwykle częsta odpowiedź to skontaktuj się z Deitermann Polska bądź Remmers Polska itp., to dopiero rada. Materiały tych firm poza dobrą jakością wyróżniają się jeszcze wyższą ceną, a aby dobrze je wykorzystać niezbędna jest profesjonalna firma która również ma swoje stawki. lecz za jakość trzeba płacić. A ja rozumiem, że zależy Ci na tanim i skutecznym rozwiązaniu. Najszybciej znajdziesz je w książce (kompletne rozwiązania z rysunkami i nie wydumane materiały) lub wynajmij specjalistyczną firmę od izolacji, zapłacisz sporo, ale będziesz miała gwarancję sukcesu. Unikałbym rozwiązania Twojego problemu za pośrednictwem jakiegokolwiek forum, gdyż nikt kto ma o budownictwie pojęcie, nie podejmie się rozwiązania takiego problemu bez zobaczenia go w terenie.
Jeszcze raz pozdrawiam i mądrej decyzji. :D
_Bob Budowniczy_

gosias1
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:04
cd

autor: gosias1 » 09 wrz 2007, 0:46

czytałam, czytałam -ok, przeprosiny przyjęte! :D

Napiszę do tych firm, zapytam co co oni proponują. Wszystko wg. wskazówek Zenona -już się do tego przymierzam.
...bez Was nie wiedziałabym gdzie pisać. Bardzo dziękuję.Życzę Wam wszystkim słodkiego, miłego życia! Gosia 8)

stakam
Aktywny
Aktywny
Posty: 239
Rejestracja: 16 lip 2007, 20:19
Lokalizacja: Śląsk

autor: stakam » 25 wrz 2007, 20:06

Jest jeszcze inne rozwiązanie (jeżeli jest tylko na to miejsce) - zostawić ścianę nieobsypaną -w pewnej odległości na całej długości wykonać mur oporowy oddalony od ściany z porothermu. Oczywiście, jak pisze Zenon -obowiazkowy drenaż
stakam

go_lab
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2007, 9:07

autor: go_lab » 28 wrz 2007, 12:32

Zamieszczono tu wiele praktycznych uwag które w zasadzie wyczerpują temat, ale mur oporowy jest bezsensowną opcją.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów