szukam osoby która budowała dom w stylu kanadyjskim.

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

demiglass
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2007, 15:06
Lokalizacja: Warszawa
szukam osoby która budowała dom w stylu kanadyjskim.

autor: demiglass » 23 lip 2007, 19:02

Wiatm serdecznie,od roku planuje budowe domu z cegły,ale wzrost cen produktów budowlanych zmusiły mnie do zainteresowania sie rynkiem budowy szkieletowej,nie tylko cena ale i i szybkosc budowania.
Szukam wiadomosci na temat tej techniki,najlepiej od osoby ktora cos takeigo buduje (firma budowlana) lub poprostu posiadacza takiego domu.
Co sądzicie,czy jest to dom w ktorym mozna pomieszkac te 40 lat ktore sobie jeszcze zostawiam :twisted: .
troche czytalem na ten temat i starałem sie doszukac jakis wiadaomosci na tym forum,ale wciąż mi mało.
Czy solidnosc domu kanadyjskiego mozna w jaki kolwiek sposob porównac do wszedzie stosowanej cegły?Czekam na odboór projektu mojego domu,czy realne jest zeby ten sam projekt wykonac wlasnie w technice szkieletowej?Za wszelką pomoc z góry dziekuje. dziekuje
hmmm...

piko
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2007, 13:59

autor: piko » 12 sie 2007, 14:52

Wysłałem Panu wiadomość. Inne osoby zainteresowane domami w tej technologii zapraszam na odpowiem na pytania, doradzę.

demiglass
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2007, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

autor: demiglass » 12 sie 2007, 18:11

ciesze sie ze wreszcie sie ktos odezwał,wrazie co bede w kontakcie.Pozdrawiam
hmmm...

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 12 sie 2007, 22:55

Trwałość domów szkieletowych wynosi ok. 25 lat. Tak podają źródła zachodnie. Teraz dlaczego tylko 25 lat. Nie wiem czy znane są ci pojęcia zużycia technicznego i moralnego. Obie łatwo sobie wyobrazić. Pierwsza dotyczy stanu technicznego i sądzę, że te domy są w stanie postać znacznie dłużej. Natomiast pojęcie zużycia moralnego kojarzy się z ogólną zmianą trendów, mody oczekiwań wobec budynku, mieszkania. Oto prosty przykład:
Wejdź do mieszkania lub budynku wybudowanego w końcu lat 70. I teraz powiedz mi, że wszystko jest w nim OK. Że podoba ci się ciasna kuchnia, łazienka bez osobnej ubikacji, wąski i długi korytarz itp. Ogólnie, że nic nie trzeba w nim zmieniać.
Obecnie jak nie ma 25 m2 pokoju dziennego, aneksu jadalnego, kuchni z barem, kominka, sauny itp to ma się wrażenie, że żyje się jeszcze w poprzedniej epoce.
Oczywiście świat się zmienia i budynki też. Więc trzeba je przerabiać. A że na zachodzie taniej je rozebrać i wybudować od nowa, to po co budować bunkry na 150 lat.
W Polsce jak już ktoś budował dom to był wydatek całego życia (lub jeszcze poprzednich pokoleń) więc nie można było sobie pozwolić na "fuszerkę" trwałą zaledwie 25 lat.
Podobnie jest z drogami. Asfaltowe mają założoną trwałość na ok. 7 lat więc buduje się tak aby wytrzymały te 7 lat. Oczywiście można zrobić tak aby wytrzymały więcej ale koszty będą znacznie większe.
Na koniec tego długiego wywodu zastanów się czy za te 40 lat nadal będzie ci się podobać twój dom i jego wnętrze i czy twoje dzieci i/lub wnuki będą chciały nim mieszkać.
Pozdrawiam
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

JBZ

autor: JBZ » 13 sie 2007, 0:43

Projekt na dom w innej konstrukcji niż szkieletowa nie nadaje się do zastosowania! Musi być sporządzony projekt już uwzględniający ten rodzaj konstrukcji.
Co do trwałości domów szkieletowych (klasycznych), to wynosi ok. 50 lat pod warunkiem, że drewno będzie odpowiedniej jakości i impregnowane, a projekt bez błędów.
Czy za 40 lat dom będzie się podobał Demiglassowi? A będzie miał inne wyjście? Im człowiek starszy, tym mniej wymaga. Jak rozumiem, Demiglassowi chodzi o dom do spokojnego mieszkania? Tak, taka konstrukcja jest poprawna.

Jerzy Zembrowski

dorota10
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2007, 15:37
Lokalizacja: Głogów Młp.
Kontaktowanie:

autor: dorota10 » 13 sie 2007, 13:34

wysłałam Panu wiadomość, chętni odpowiem na ptyania. proszę o kontakt

pozdrawiam

piko
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2007, 13:59

autor: piko » 15 sie 2007, 9:07

JBZ pisze:Projekt na dom w innej konstrukcji niż szkieletowa nie nadaje się do zastosowania! Musi być sporządzony projekt już uwzględniający ten rodzaj konstrukcji.

Jerzy Zembrowski


Wydaje mi się, że chodziło o to czy da się zachować bryłę tego budynku. Zatem bryłę najprawdopodobniejda się zachować (są pewne wyjątki). Oczywiście po przerobieniu na konstrukcję szkieletową.

Co do wypowiedzi użytkownika fruzin. Skąd jeśli można zapytać wzięło się w wypowiedzi 25 lat? Wiadomo jeśli jest oszczędzanie na wszystkim i partolenie to może i krócej, ale dotyczy to również innych technologii. Tak jak powiedział JBZ trwałość to 50 lat, ale solidne wykonanie i zastosowanie porządnych materiałów i odpowiedniej konstrukcji można ten okres znacznie przedłużyć.
Co do zmieniających się trendów budownictwa. Dom w tej technologii można zawsze rozbudować i przerobić, co nie wymaga wyburzania i innych tak pracochłonnych działań.
Wyczytałem pewną niezgodność w Pańskiej wypowiedzi. Skoro czas biegnie i zapotrzebowania wzrastają to proszę odpowiedzieć mi czy budynki 'normalne' nie wymagają również przeróbek? Tak wynika z postu, że szkieletowe trzeba przerabiać, natomiast murowane się nie starzeją i nie trzeba ich przerabiać. Zapewniam że oba domy, czy to szkieletowy czy murowany, po pewnym czasie wyjdą z mody i to właśnie szkieletowy będzie łatwiejszy do przerobienia. A jeśli ktoś będzie chciał sobie postawić nowy dom to będzie pluł sobie w brodę, że wybudował drożej i te pieniążki pójdą w błoto. Zatem nazwanie technologii szkieletowej "fuszerką" jest raczej nie na miejscu. Świadczyć o tym może również rosnące zainteresowanie takimi budynkami, czy to drrewnianej konstrukcji, czy też stalowej (osobiście nie popieram jej). Zapewniam, że nie wszystkim ludziom budującym się chodzi o cenę.

demiglass
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2007, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

autor: demiglass » 20 sie 2007, 22:18

Na początek chciałem usprawiedliwic moja nieobecnosc,byłem na urlopie :D .Dziekuje wszystkim za porady i czekam na wiecej,musze powiedziec tez ze nie prożnowałem w czasie urlopu i znalazłem opcje z ktora chciałem sie z wami podzielic.Z tego co wywnioskowałem budowa takiego domu nie jest tak do konca tania.Przykładem jest firma Unibud ktora zainteresowała mnie swoja oferta ze wzgledu na długoletnia działalnosc za granicami i od niedawna takze na naszym rynku (z tego co wiem to juz sa jakies 10 lat w Polsce :shock: )Otoż ta firma daje 30 lat gwarancji na swoja konstrukcje,oczywiscie okna,drzwi itd to juz gwarancja producenta,ale i tak mysle ze jst niezle,chcialem was tylko zapytac co powiecie na ten projekt: danwood.pl/house.php?id=19
Mialem rozmowe z przdstawicielelm tej firmy w Warszawie,ten dom w stanie deweloperskim,czyli surowym kosztuje 296tys czyli 2200 za metr,a pod klucz czyli wchodze z meblami i uzbrajam kuchnie 397tys.Śmieszna sprawa ale ciekawa to taka ze dom jest bez garazu i pewnie z mojej strony tak by zostało bo kosztuje on w tej firmie,az i tu uwaga 50tys.Jak myslicie czy to ma sens,mowie tu o całej inwestycj (bez garazu),a gdybym sie zdecydował to czy nie lepiej by bylo wziasc go za 300tys i wykonczył go na wlasna rekę?wiem ze bardzo błądze i niektorym moze sie wydawac ze sam nie wiem czego chce,ale mam totalny mętlik w mozgu ze wzgledu iz przedstawicielka tej firmy uprzedzila mnie iz od wrzesnia na 100% ceny wzrosną dwukrotnie,tzn 4000zl za metr w stanie deweloperskim!!!(wiec mało czasu)No i pytanie czy dał bym rade jakos zredukować koszta wykonczenia robiac to na wlasna rekę czy cena ktora oni oferują jest jest do przyjecia i moje zamartwianie sie i dalsza udreka w poszukiwaniu ludzi do wykanczania poszczegolnych rzeczy będą niepotrzebne :?: pozdrawiam wszystkich
hmmm...

piko
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2007, 13:59

autor: piko » 22 sie 2007, 19:57

Nie widzę powodu wzrostu tak nagłego. Sytuacja rynkowa tego nie wymusza. Zatem przypuszczam, że jest to chwyt marketingowy, aby zdecywował się Pan szybciej na tę firmę. Jak dla mnie to małe oszustwo. 4tyś za metr to jakaś paranoja szczerze mówiąc. Polecałbym raczej dom od razu z garażem. 50 tyś za garaż to też raczej przesada.

Niunia&Ostry
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2007, 9:13
Lokalizacja: Gdansk/Gdynia

autor: Niunia&Ostry » 23 paź 2007, 9:50

witam,

ja rowniez zastanawiam sie nad budowaniem domu w tej technologi...... niestey równiez mam mętlik w głowie...

po 1. trwalosc budynku ?...chyba o tych 30latach gwarancji nie rozpadna sie ściany ? :/

2. cena.......czy robioac kosztorys moge miec pewnosc,ze w trkacie budowy nie okaze się, że moj kredyt wystarczyl na polowę ????

3.czy ktos juz budowal/buduje w ten sposob dom ?

strasznie malo informacji na ten temat....

pozdrawiam,Krzysztof

szymq
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 04 lis 2008, 7:21
dom szkieletowy

autor: szymq » 14 lis 2008, 23:36

Witam
Dom szkieletowy nie jest wcale aż taki tani w budowie. Chcąć aby dom był trwały i nie stważał problemów trzeba zainwestować w dobre materiały (dobre drewno) a to nie jest tanie. W Polsce nie stać ludzi na budowę domu na kilka lat. Jeśli już buduje się dom to tak aby służył przez wiele lat.
w niemczech na budowie to nie takie rzeczy ze szwagrem sie robilo...

Samaria
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 10 mar 2008, 23:33
Lokalizacja: wielkopolska poznan
dom szkieletowy

autor: Samaria » 15 lis 2008, 22:14

mam dom postawiony w konstrukcji szkieletowej,
co jest tansze lub droższe to pojecie wzgledne, tym bardziej, że dzisiaj mamy bardzo duzy wybór materiałów budowlanych, a jeśli chodzi o samo wykończenie domu wiadomo, że można bez problemu wydać każdą kwotę,
w każdym razie srednia cena m2 wybudowania domu w konstrukcji szkieletowej w stanie zamknietym to ok 2tys zł,
Co do korzyści domów szkieletowych to jest ich kilka:
- dom wykonany zgodnie ze sztuką bedzie ciepły i ekonomiczny
- czas budowy - po 3-4 tygodniachi dom stoi gotowy do zamieszkania (nie ma przerwy technologicznej jak w technologii murowanej) no oczywiscie wczesniej trzeba wykonanac fundament,
Jedno co warto to wybrać firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu takich domów, która da gwarancję na całość prac i będzie pewność, że użyte materiały mają wszelkie atesty,
pozdrawiam

aszchabad
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2010, 12:56
Re: szukam osoby która budowała dom w stylu kanadyjskim.

autor: aszchabad » 20 lip 2010, 13:06

Witam

Jestem nowy na tym forum ale nie moglem sie oprzec zeby opowiedziec krotka historie mojego domu w systemie kanadyjskim.
Otoz tez sie wahalem jaki system wybrac. Wygral oczywiscie system drewniany ze wzgledu na ekologicznosc, szybkosc budowy no i oczywiscie koszty budowy i eksploatacji. Najwazniejszy jest wybor firmy. Nie polecam firm ktore oferuja najnizsza cene bo jakosc na pewno nie jest domena takiej firmy a i z takimi sie spotykalem. Proponuje poszukac negatywne opinie na temat danej firmy. Jesli takich nie ma to mozna budowac. Ja swoj dom postawilem w dobrej szczecinskiej i nie zaluje ze wybralem firme ktora mi go postawila. Przede wszystkim bardzo dlugo istnieje na rynku a wiec nie sa to ludzie typu dzisiaj zajmiemy sie budowlanka a jak nie wyjdzie to bedziemy handlowac autami. Dom postawili szybko sprawnie i nie bylo z nimi problemu. Poza tym widzialem ich domy postawione w niemczech. Co do poprzedniego postu ze dom ciezko sie nagrzewa albo slabo trzyma cieplo. Jezeli pani sobie zbudowala szklarnie a nie dom to przez okna ujdzie najwiecej ciepla. Ja chcialem dom pasywny ale taki jest cokolwiek za drogi. Polecam ta szczecinska firme to wwwcanadasystem.pl nadal mozna ich znalezc na necie.

kudlaty31
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2011, 19:43
Re: szukam osoby która budowała dom w stylu kanadyjskim.

autor: kudlaty31 » 06 kwie 2011, 20:00

witam pana serdecznie. prosze sie tym tak nie gorączkować:) budowa domu skieletowego jest bardzo prosta i przedewszystkim tania. podstawowa sprawa przy takiej budowie jest wykonanie wysokiej jakosci glownego szkieletu na tym nie ma co szczedzac. pozniejsze materialy juz nie stanowia wiekszego problemu gdyz one beda zamontowane wlasnie do glownej konstrukcji:) takze na tym etapie mozna zaczac oszczedzac. budowa takiego domu wcale nie wiaze sie z kosztami rzedu 300tys. zl to jest smieszne. ta firma co panu to powiedziala nie dosc ze wezmie za to duuuza gotowke od pana to jeszcze jak znam zycie budowlane zrobia fuszere i dlatego pewnie daja tylko 30 lat gwarancji:) taki dom proponuje sobie samemu na spokojnie budowac krok po kroku przynajmniej wiesz w czym mieszkasz. ja obecnie jestem na etapie rozpoczynania budowy tez wlasnie domu szkieletowego na konstrukcji stalowej. pracuje 5 lat w zawodzie monter konstrukcji stalowych i pokryc elewacyjnych przy halach wiec dla mnie to jest pikus. taki dom wytrzyma przynajmniej 80 lat:) pzdr krystian

goodidea
lubie spamować
Posty: 109
Rejestracja: 10 lut 2011, 9:37
Re: szukam osoby która budowała dom w stylu kanadyjskim.

autor: goodidea » 22 kwie 2011, 12:49

Może to pomoże w rozwiązaniu twojego problemu budowlane materiały pozdrowionka.


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów