« Zobacz poprzedni temat
Instalacja nad sufitem podwieszanym

Zapchane rury

Mam pytanie czy można usunąc w jakiś sposób z rur kanalizacyjnych zaschnietą zaprawe i gips??


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jeśli jest to porządnie zapchane to ratuje cię tylko specjalne urządzenie,które zrobi to pod dużym ciśnieniem za pomocą wirującej głowicy.Poszukaj u siebie w Panoramie Firm lub skontaktuj się z wodociągami.Oni tam mają takie urządzenia.
Wchodzą z tym od strony szamba lub studzienki kanalizacyjnej.Taka usługa nie jest zbyt droga,jeśli weźmie się pod uwagę nieusuwalność problemu prostszymi metodami.Na Śląsku ok 200.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
czy chodzi o kanalizację z pvc?
obawiam się, że jeśli rury są zaczopowane zaprawą cementową, to pozostaje tylko wymiana..


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Rury PVC za odporne na kwas solny, zaprawa - nie - sproboj to wytrawic kwasem solnym - najlepiej na noc wlac ok. 1 litra kwasu 15%, i poczekac do rana. Mozna tez uzyc kwas fosforowy np dowolny odrdzewiacz.
Jesli zator nest nieduzy to wystarczy ok. 10h wytrawiania, po wytrawieniu wyplukac instalacje woda.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Mam samochód typu WUKO do przepychania kanalizacji, z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że tym urządzeniem można przebić mur z cegieł pod warunkiem że jest dośc długi odcinek prostej rury do momentu zapchania (bez skrętów) żeby mógł się wąż z głowicą rozpędzić i to rozwalić. Na typowe zapchania czyli przeważnie tłuszcz ze smażenia polecam sodę kaustyczną, trzeba zaczopować rurę wsypać max. łyżke stołową sody do rury i zostawić na noc. Na zaprawę raczej nie pomoże ale może warto spróbować lub http://www.bosshydraulik.webpark.pl/


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-izolacje

Urządzone.pl

E-mieszkanie

  • Jak kupować materac?

    Jak kupować materac?

    Zakup materaca to inwestycja w nasz dobry sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dobry materac to zdrowy kręgosłup, złagodzenie objawów alergii...

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter