« Zobacz poprzedni temat
WODA W PIWNICY POMOCY
Zobacz następny temat »
zawyżone odczyty wodomierzy

Rura pod przejazdem drogowy - wjazd na działke

Witam, chciałbym położyć rure w rowie melioracyjnym aby był możliwy wjazd na działke.
Głębokość zakopania rury ok 1m.
I teraz moje pytanie czy wystarczy rura plastikowa np: fi 200mm, chodzi mi o wytrzymałość, czy raczej bede musiał zastosować rury betonowe ?
Mostek musi być wytrzymały np na samochód 10 tonowy.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Na wykonanie przepustu przez rów melioracyjny musisz mieć zgodę właściciela rowu - zazwyczaj gminy - i warunki zabudowy które określą jak masz ten przepust wykonać.

Pozdrawiam Jurek


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
wszystko jest na mojej działce


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Jeżeli to jest rzeczywiście rów melioracyjny to pomimo tego że jest on na Twojej działce to niestety nie jesteś jego właścicielem.

Pozdrawiam Jurek


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
pomimo tego że płace podatek to nie jestem właścicielem ? ciekawe

pytanie było z innej dziedziny

chcąc położyć rure na swoim placu mam pytać o zgodę UM i jeszcze wykonać projekt następnie odbiór i co jeszcze ???? sama rura wyjdzie ok 50 zl a biurokracja ze 2tyś zł pięknie

mam to gdzieś


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Ja przy głębokości rowu 120cm robiłem przepust o szerokości 6m (zaraz za przepustem auta muszą zakręcać i na węższym np gruszka z betonem nie dałaby rady) z kręgów betonowych o średnicy 80cm. Przy wiosennych roztopach rów jest zapełniony do 1/2 głębokości więc przy rurze o mniejszej średnicy woda by się przelewała górą Sad a co do nośności to jak przerzucisz górą drogowe płyty betonowe to żadnej rurze się krzywda nie stanie.

Pozdrawiam Jurek


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja na dno rowu dałem deskę na nią rury betonowe nie zbrojone a na góre nasypałem żwiru rzecznego.
Na razie juz rok spełnia oczekiwania. Najwyższy nacisk to był kamaza pełnego ziemi który wjeżdżał na działkę i nic się nie działo. Ale zgode na wykonanie wjazdu na dziełke trzeba mieć od właściciela drogi przy której jest rów czyli najczęściej gminy lub miasta i musi ktoś zrobić projekt wjadu czyli dwie kreski na mapie do celów projektowych za co się pałaci 300 zł
pzdr


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Odradzam stosowanie rury plastikowej, lepsza będzie betonowa i to większej średnicy np. 500, 600 mm, ale zależy to od przepływów w rowie. Najwłaściwsze będą typowe, przepustowe.
A stan formalny rowy najlepiej sprawdzić w najbliższym inspektoracie WZMiUW, w każdym powiecie znajduje się taki.


odpowiedz
Jurek_Z napisał:
Przy wiosennych roztopach rów jest zapełniony do 1/2 głębokości więc przy rurze o mniejszej średnicy woda by się przelewała górą Sad


Przelewała górą ? Tylko w przypadku gdy przepust jest zamulony albo nurt wody w rowie jest równie wartki jak w górskim potoku po burzy. Przy wodzie stojącej mniejszy przepust da sobie spokojnie radę (nawet jeśli jest cały zanurzony w wodzie). Tym bardziej jeśli woda w rowie pojawia się okresowo.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-izolacje

E-łazienki

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter