« Zobacz poprzedni temat
Kolektory słoneczne a pompa ciepła
Zobacz następny temat »
ogrzewanie podłogowe w łazience

Jaki grzejnik kupić?

Witam! Trochę poczytałem postów i za waszą sprawą, zdecydowałem się na grzejniki żeberkowe aluminiowe, skutecznie wyleczywszy się z zakupu w OBI i supermarketów! W jednym z postów ktoś radził nasze grzejniki z KFA,,krakowskiej firmy”! Wiec uderzyłem dzisiaj do fachowego sklepu, tylko i wyłącznie z armaturą grzewczą, gdzie okazało się, że handlowali tylko polskimi grzejnikami firmy,,Almet”, Które zdecydowanie gość gorąco polecał! Zapytawszy o grzejniki Krakowskie, gość odpowiedział, że kiedyś nimi handlował, ale rzekomo firmę tą wykupiła zagraniczna firma i pod szyldem krakowskim, sprzedaje swoje produkty! Czy to jest prawdą?
Uderzyłem wiec do drugiego sklepu, gdzie faktycznie mieli grzejniki z Krakowskie, zapytawszy o rzekomą firmę pod naszym płaszczykiem, trochę się zmieszali, ale nie zaprzeczali, twierdzili natomiast, że ich wyroby są dobre i że dają na nie 15 lat gwaranci, a o rzekomej firmie,,Almet” nigdy nie słyszeli!
Czy ktoś słyszał, co to za firma,,Almet” i co te grzejniki są warte?
Co mam podnieść, z Krakowskie, czy a Almetu?
W sklepie powiedziano mi, że jedno żeberko żeliwne o wysokości 1,1m ma 230W, a jedno aluminiowe 170W, czy to jest prawdą? Bo jeżeli tak to bez problemu przeliczę sobie te żeliwne waty na aluminiowe!
Proszę o konkretną odpowiedź, bo jakiś ruch muszę wykonać!
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Po pierwsze , wymiar żeberka to nie wszystko, ważna jest temperatura i kształt. Jeżeli ktoś podaje moc na podstawię materiału i wysokości grzejnika, to nie rozumie tematu.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Te 170W z żeberka aluminiowego to jest parametr osiągany przy wysokiej temp. zasilania.
Realniej jest liczyć ok 130W z żeberka.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Krakowska armatura jest w dalszym ciągu Polska tak że nie słuchaj bzdur.
Więcej dokładnych informacji na www.kfa.pl


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Poszedłem w nasze i kupiłem krakowskie, przyjrzałem się dokładniej tym z OBI, nie jestem specem w tych sprawach, ale ewidentnie widać, że to bubel! Cieniutka rurka w środku i na zewnątrz tylko dwa pióra z cieniutkiej blaszki, bo na aluminium to raczej nie wygląda i są dużo lżejsze niż te krakowskie, krótko mówiąc bubel!
Powiedzcie mi tak z ciekawości, jak powinien prawidłowo wisieć grzejnik, prosto do poziomu, czy przechylony w którymś kierunku?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Najlepiej pochylic ok. 1...2 promile w kierunku odpowietrzenia - jesli odpowietrznik jest z tylu to tyl dajemy troche wyzej (pochylenie 1...2 mm/m dlugosci), jesli odpowietrzenie jest przez rure zasilajaca (nie ma odpowietrznika indywidualnego) to poschylamy w kierunki zasilania - strona zasilana wyzej niz tyl.
Jesli grzejnik jest wiekszy niz 15 zeberek to najlepiej podlaczyc krzyzowo - zasilanie z jednej a powrot z drugiej strony grzejnika.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Żeberek kupiłem 15 i 9, do grzejnika jest zestaw korków łącznie z odpowietrznikiem, ale, jako że jest to trzecie ostatnie piętro, to rurka kończy się nad grzejnikiem w pokoju i jest zakończona takim automatycznym odpowietrznikiem! Podłączać grzejniki będzie administracja, teraz moje pytanie! Jako że będą dwa odpowietrzniki, to gdzie najlepiej zamontować ten odpowietrznik z korkiem, na dole czy u góry?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Odpowietrznik wkręcasz w korek na ostatnim żeberku u góry.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
To ja polecałem KFA. Poczekamy, zobaczymy. Od kilkunastu moich klientów którym sprzedałem te grzejniczki jeszcze złego słowa nie usłyszałem, sam też je posiadam - myślę że to dobry wybór. Zaś jeśli trafi się chętny na supermarketowe ścierwo to pokazuję grzejniki z pewnej firmy w których pióra można paluszkiem zdeformować, a o skręcaniu i uzyskaniu szczelności czasami nawet nie ma co marzyć.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Przyszli zamontowali, stare sobie zabrali, bynajmniej nie musiałem, szukać złomiaży żeby to znieśli z trzeciego piętra! Zobaczymy, co będzie jak zacznie się sezon grzewczy!
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A co myślicie o grzejnikach firmy calidor z Hiszpani?? A może wiecie czy ma pokój z aneksem kuchennym (kuchnia z ogrzewaniem podłogowym), który ma 20m2 grzejnik z krakowa który ma tylko 10 żeberek wystarczy?? Bo sprzedawca który polecał mi te grzejniki calidor mówił że potrzeba 15 żeberek?? A te z krakowa to w ogóle występują w większej ilości żeberek czy tylko 10 to max??


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Calidor jest OK.Zamontowałem ich dość sporo przez ostatnie lata.Działają i są szczelne.
10 żeberek na 20 m2 to raczej za mało.Nie podajesz jak tam z powierzchnią okien.Ok.15-tu było by lepiej.
One fabrycznie są pakowane po 10 szt.,ale każdy sprzedawca bez łaski powinien rozkręcić jakąś dziesiątkę i dokręcić ci tyle ile chcesz.Wszędzie tak robą bez problemów.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
ok. Dziękuje za pomoc. W takim razie kupie Calior 15 żeberek


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Co ma wspólnego żeliwo z aluminium:
1. aluminium szybsze przenikanie ciepła, pow grzejna jest ważna, zeliwo też kiedyś się nagrzeje i dłużej zatrzyma ciepło niż alum
inaczej przelicza się moc grzejników w c.o. gazowym a inaczej na paliwo stałe


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Shive napisał:
inaczej przelicza się moc grzejników w c.o. gazowym a inaczej na paliwo stałe

To jakaś nowa teoria jest chyba.
Po pierwsze to wielkość grzejnika dobieramy do mocy pomieszczenia. Wielkość ta zależy oczywiście od parametrów. Kiedyś dobierało się je na 90 zasilanie 65-70 powrót. Dzisiaj moce grzejników wyrażane są zgodnie z europejska normą EN442. podaje ona moc grzejnika przy parametrach 75/55. aby dobrać go na inne paraemtry, należy moc skorygować o współczynnik. No i jeżeli stosujemy zawory termostatyczne, to powinniśmy zwiększyć moc na jaką dobieramy grzejnik o 10-15%.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz

E-instalacje

E-ogródek

E-izolacje

E-dach

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter